Juniorzy młodsi Olimpii pokonali Warmię Olsztyn

Elbląg, Juniorzy młodsi Olimpii pokonali Warmię Olsztyn

Sobotni mecz Olimpii Elbląg na stadionie KKS Warmii Olsztyn zakończył się zwycięstwem żółto-biało-niebieskich 4:1. Już w 3 minucie Olimpia miała szansę na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową Dawida Wierzby, nad poprzeczką.

Z każdą minutą Olimpia zaczęła przyspieszać, czego efektem było w 27 minucie wyprowadzenie piłki przez Wierzbę do Nestorowicza, podanie prostopadłe do Mariusza Bucio, który oddał strzał w długi róg bramkarza Warmii i Olimpia objęła 1:0. Dużym zagrożeniem w 31 min. dla naszej drużyny było wykonanie rzutu rożnego przez Warmię, kiedy to strzał głową w słupek bramki Olimpii oddał zawodnik Warmii.
       Druga połowa przebiegała pod kontrolą Olimpii. W 45 min. Kulesz odegrał z piątego metra na 16 metr do Sebastiana Milanowskiego, który umieszcza piłkę w siatce i było 2:0. Podobna sytuacja rozegrała się w 49 min., kiedy akcję przeprowadził Dawid Olewnik, uderzył w stronę olsztyńskiej bramki, ich bramkarz odbił futbolówkę pod nogi Bucia, który to wykorzystał w stu procentach - Olimpia prowadziła 3:0. Czwartą bramkę zdobł Szymon Tomaszewski po podaniu Patryka Bonina w 64 min. Tak samo jak w pierwszej połowie tak i w drugiej Warmia przeprowadziła groźną akcję po lewym skrzydle oddając strzał na bramkę Olimpii. Bramkarz naszego zespołu odbił piłkę w prawy bok, niefortunnie nabił naszego zawodnika i w ten sposób padła bramka samobójcza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo kolejnych prób.
       Warmia Olsztyn – Olimpia Elbląg 1:4
       Bramki: 27’ Bucio (asysta: Nestorowicz), 45’ Milanowski (asysta: Kulesz), 49’ Bucio, 64’ Tomaszewski (asysta: Bonin), 69’ OG
       Olimpia Elbląg (U-17): Prociw, Olewnik (75’ Komoń), Wierzba, Mazurek (C), Kondratowicz (50’ Ziewiec), Bloch (60’ Misztal), Krasa, Milanowski (75’ Kwiatkowski), Bucio, Nestorowicz (55’ Bonin), Kulesz (55’ Tomaszewski). Rezerwa: Szafek.