Jak co tydzień: Elbasket wygrywa

Elbląg, Jak co tydzień: Elbasket wygrywa

Pierwszy raz w tym sezonie koszykarze Basketballu Elbląg przegrali kwartę w meczu III ligi. Ale to tylko statystyczna ciekawostka dzisiejszego meczu z SMS PZKosz Władysławowo. Elblążanie po raz kolejny pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Zobacz zdjęcia z meczu.

Tydzień po tygodniu elblążanie inkasują kolejne punkty w drodze do baraży do II ligi. Dziś do Elbląga przyjechała drużyna SMS Polskiego Związku Koszykówki Władysławowo. Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego spotkania jest fakt, że dyrektorem władysławowskiego SMS jest Janusz Kociołek, w przeszłości trener koszykówki w Elblągu.

„Szkoła Mistrzostwa Sportowego zajmuje się szkoleniem najbardziej utalentowanych zawodników w kraju. Jej absolwenci stanowią o sile PLK oraz seniorskiej reprezentacji Polski. Treningi koszykarskie w SMS PZKosz prowadzi doświadczona grupa trenerska, w skład której wchodzą najlepsi specjaliści od treningu koszykarskiego.“ - napisali elbląscy koszykarze w swoich mediach społecznościowych zapraszając na mecz.

Elblążanie po raz kolejny zakończyli mecz z trzycyfrową zdobyczą punktową. Tym razem licznik drużyny Arkadiusza Majewskiego zatrzymał się dokładnie na 100. Elbląscy koszykarze znów udowodnili, że średnio pasują do tej ligi.

Na brak emocji nie można było jednak narzekać. W czwartej minucie goście niespodziewanie prowadzili 11:6. Wtedy elblążanie włączyli tryb turbo. W pierwszej kwarcie obie drużyny rzuciły 46 punktów, z czego 30 padło łupem gospodarzy. W drugiej kwarcie trwało dobijanie gości, którzy mieli problemy z dziurawieniem elbląskiego kosza i ostatecznie w tej części spotkania zdobyli tylko 8 punktów. Elblążanie - 25 i znów zanosiło się na pogrom rywali.

Tymczasem w czwartej kwarcie koszykarze z Władysławowa zrobili to, co jeszcze nikomu się w tym sezonie się nie udało. Czwarte 10 minut goście wygrali 27:21. Ostatnie słowo należało jednak do Kacpra Jastrzębskiego, który rzutem „za trzy" zdobył punkt nr 100.

W następnej kolejce Basketball zmierzy się w Elblągu z Orką Iława. Prawdopodobnie do najciekawszego meczu w tej rundzie dojdzie dopiero za dwa tygodnie. W Gdańsku podopieczni Arkadiusza Majewskiego zmierzą się ze Szkołą Gortata.

Basketball Elbląg – SMS PZKosz Władysławowo 100:67 (30:16, 25:8, 24:16, 21:27)

Basketball: Zamojski 26, Pawlak 19, Jastrzębski 16 , Bałabuch 11, Prokurat 10, Szuszkiewicz 9 , Sokalski 3, Klonowski 2, Krakowski 2, Niburski 2, Koniczek, Nisztuk