Elbląski brydżysta na turnieju w Wilnie

Elbląg, Elbląski brydżysta na turnieju w Wilnie

W dniach 23-25 września w Wilnie odbył się Międzynarodowy Festiwal Brydżowy, pod nazwą Vilnius Cup 2022 o Puchar Wilna, którego organizatorami byli: Lietuvos Bridżo Asociacija, Wileński Klub Brydżowy oraz Vytautas Vainikonis.

W zawodach brydżowych uczestniczyli brydżyści z bałtyckich krajów i Europy. W międzynarodowej drużynie Vilna zagrali: elblążanin Bogusław Gierulski z Jerzym Skrzypczakiem z Mrągowa i Andrei Arlovich Minsk Białoruś z Erikasem Vainikonisem Wilno, zajmując IV miejsce. W finale o miejsca na podium walczyło 8 międzynarodowych zespołów.

W poniedziałek 26 września w Głównym Klubie Brydżowym w Elblągu odbył się 9 turniej duetów z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło 18 brydżystów. W kategorii open zwyciężył duet Wojciech Karpiński Elbląg - Krzysztof Nagielski (Kwietniewo), wyprzedzając Andrzeja Fronczaka - Jerzego Sukowa (Elbląg). Zaś w konkurencji par mieszanych zwyciężyła para Anna Dworakowska (Elbląg) - Marek Czapliński (Elbląg), wyprzedzając Reginę Wołek - Andrzej Szyc (Elbląg).