Derby dla Olimpii

Elbląg, Derby dla Olimpii

Już od dłuższego czasu pojedynki Olimpii Elbląg rocznik 2005 z Concordią Elbląg rocznik 2005 są jednostronne. Nie inaczej było i tym razem.

Przy pięknej pogodzie i na dobrze przygotowanym boisku przewaga Olimpii uwidoczniła się już od pierwszej i trwała do ostatniej minuty spotkania. Nasz zespół przez cały czas kontrolował wydarzenia na boisku i nawet na moment nie oddał inicjatywy. Olimpia grała dobrze w ataku pozycyjnym, akcje były powtarzalne i co chwilę stwarzały zagrożenie pod bramką Concordii. Do przerwy gościom udawało się jeszcze bronić i przegrywali 1:0, natomiast po przerwie nie byli w stanie powstrzymać zawodników Olimpii i tylko nieskuteczności żółto-biało-niebieskich zawdzięczać mogą, że przegrali tylko 5:0.
       Bramki w tym meczu strzelili: Filip Sokół 2 (a. Szymon Grączewski), Wojtek Stróżewski (a. Filip Kasprzykowski), Marek Mostowiec i Szymon Grączewski.

Olimpia Elbląg – Concordia Elbląg 5:0
       Skład: Damian Kowalczyk, Denis Van Ieperen, Karol Ornoch, Tomek Łoś, Kuba Ziółkowski, Bartek Leszczyński, Mikołaj Sanocki, Filip Kasprzykowski, Wojtek Stróżewski. Po przerwie zagrali: Marek Mostowiec, Artur Łąpieś, Kordian Stolarowicz, Oliwier Danielak, Szymon Grączewski, Bartek Gumiński, Filip Sokół, Szymon Szopiński, Krzysztof Rokita.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl