Concordia zakończyła ligowe zmagania

Elbląg, Concordia zakończyła ligowe zmagania

Wysoką porażką z GKS Wikielec pożegnała się z III ligą Concordia Elbląg. Pomarańczowo - czarni zakończyli trzecioligowe zmagania na 16. miejscu i w przyszłym sezonie zagrają szczebel niżej.

Ostatni mecz w III lidze Concordia Elbląg rozgrywała wczoraj (8 czerwca) w Wikielcu, gdzie mierzyła się z miejscowym GKS. Pomarańczowo-czarni już wcześniej stracili szansę na utrzymanie, gospodarze musieli wywalczyć chociaż punkt, aby pozostać na czwartym poziomie rozgrywkowym. Z tego powodu wynik meczu w Wikielcu z uwagą śledziły drużyny zamieszane w walkę o utrzymanie w IV lidze. Utrzymanie GKS oznaczało, że z IV ligi spada jeden zespół mniej, co ma znaczenie także na niższych szczeblach rozgrywkowych.

W pomarańczowo-czarnych barwach wystąpili młodzi zawodnicy mający zbierać doświadczenie przed przyszłym sezonem wzmocnieni Gracjanem Szpuchą. W drugiej połowie na murawie pojawili się Radosław Bukacki i Szymon Drewek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie, kiedy strzegącego bramki Concordii Adriana Jasienieckiego pokonał Hubert Otręba. W pierwszej części meczu oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę: na listę strzelców wpisał się Uladzislau Krasouski, który wykorzystał podanie Mateusza Szmydta.

Po przerwie gospodarze byli bardziej skuteczni. W tej części meczu elbląski bramkarz skapitulował pięciokrotnie.

Concordia ligowe zmagania skończyła na 16, miejscu. Pomarańczowo-czarni zdobyli 30 punktów, do bezpiecznej 14. pozycji stracili 11 oczek. W lidze wygrali 8 spotkań, zremisowali 6, przegrali 20. Bilans bramkowy: 37 - 98.

22 czerwca pomarańczowo-czarnych czeka jeszcze finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. W Ostródzie elblążanie zmierzą się z czwartoligową Tęczą Biskupiec.

GKS Wikielec - Concordia Elbląg 7:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Otręba (17. min.), 2:0 - Krasouski (36. min.), 3:0 - Jajkowski (47. min.), 4:0 - Kalisz (54. min.), 5:0- Kirss (67. min.), 6:0 - Jankowski (72. min., karny), 7:0 - Otręba (81. min.)

Concordia: Jasieniecki - Doniecki, Szpucha, van Ieperen (46' Nowak), Kopczak (65' Prusik), Tytek, Maćkowski, Fercho (46' Bukacki), Czerniec (46' Drewek), Grochocki, Chwoszcz