UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Przez ostatnie parę lat na ręce strażaków czy to państwowych czy ochotniczych patrzą wszyscy od fanatyków straży pożarnej po zwykłych obywateli. Mimo umiejętności które dany strażak powinien posiadać to jeszcze musi wszystko robić według regulaminu czy daną czynność robi prawidło, czy bezpiecznie, czy prawidłowo jest ubrany, a nawet czy kurtkę ma zapiętą. Tych wytycznych zapewne jest masę. Ale nie rozumiem gdzie była policja która zapewne zabezpieczała i nic nie zrobiła w stronę pana który jechał na quadzie. Według przepisów kask który strażak posiadał służy do działań ratowniczo gaśniczych a nie jest przepisowy aby mógł korzystać na tym pojeździe. Jasno mówią o tym przepisy ruchu drogowego jeśli ktoś nie dowierza zachęcam do sprawdzenia.
  • @Juri. - Gul gul gul skacze...
  • @Juri. - Chyba nie jechał tylko pełzał tym quadem... jechał za idącymi pieszymi prędkości nie miał niewiadomo jakiej... tylko błazen może się czepiać takich szczegółów
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    Bartosz.l(2024-01-07)
  • @Bartosz.l - Myślę że nie chodzi tu o to czy prędkość była duża czy mała a o to że strażak powinien znać przepisy i dawać dobry przykład i mieć odpowiedni kask do jazdy quadem a nie hełm w którym jeździ się na akcje ratownicze.
  • @Bartosz.l - Według cb Bartosz l. jest to błaznowanie że ktoś się czepia ale biorąc pod uwagę nawet zwykła kolizje to policja patrzy na wszystko od trzeźwości kierowcy po opony w jakim stanie są. Jeżeli doszło by do wypadku czy to z winy kierowcy quada lub nawet innego środka transportu który by miał wypadek z quadem który poruszał się jak to wymieniłeś w trybie peuzania to na pewno o tym doskonale wiesz że na ten kask zwrócona była by uwaga. Czy to auto ciężarowe czy osobowe a nawet quad jeżeli miał coś modernizowane lub dodatkowo instalowane i to nie ma atestu i doszło by do wypadku to już musztarda po obiedzie jest to podkładka dla ubezpieczalni lub dla innych instytucji. Nawet biorąc pod uwagę sprzęt strażacki który nie posiada przeglądu to oberwać się może mocno dowódcy który pozwolił użyć danego sprzętu. Więc jeśli dobrze nie zgryźliwie odbierzecie moją wypowiedzi to sami zrozumiecie że w środowisku straży przepisy są bardzo ważne oraz mocno przestrzegane. Tak jak wcześniej wymieniłem na ręce straży czy to ochotniczej czy państwowej są zwrócone oczy wszystkich więc wiele jednostek stara się pokazać swój profesjonalizm od umiejętności, sprzętu, pielęgnowaniu tradycji a nawet w jaki sposób prowadzą media społecznościowe jeśli je posiadają.
  • @Juri. - @Ad um odwołując się do twojej wypowiedzi to u mnie żaden gul nie skacze. Bardzo cieszę że udało im się pozyskać nowy nabytek ale niestety sam dobrze że przepisy mówią jasno.
Reklama