UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • W 3 klasie podstawówki 100% albo ponad 90% dzieci uczęszcza na religie, bo rodzice musza zrobic impreze komunijna. Po co puszczac dziecko do komunii, jak pozniej macie takie podejscie do Kosciola? Nie mowie, że wszyscy ksieza sa cudowni, sle przecieciez tez nie wszyscy sa pazerni i źli. Ale taki poglad dominuje w społeczeństwie, bo tak jest latwiej usprawiedliwic swoje i dziecka lenistwo w spelnianiu obowiazkow wiary, ktora sie wyznaje. Tak wiec po komunii religia i kościół sa beee. Pozniej znowu przypominacie sobie o kosciele, jak chcecie zrobic wystawny slub i wesele. Znowu na moment jestesci wierzacy? Pozniej znowu wiara w Boga powraca na chrzest dziecka. No i cudownej wiary i mocy Boga szukacie w razie choroby i wypadków. Na takich mszach w intencji o zdrowie znowu caly kosciol znajomych i rodziny. Jak Wam religia nie pasuje, to pomodlcie sie w takich momentach do komputera, a nie do Boga w kosciele. Wtedy ksiadz nie przeszkadza? No i jeszcze pogrzeb obowiazkowy, bo dusza bedzie sie platac w meczarniach. Obludni jestescie!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    14
    Jak trwoga to do Boga.(2023-11-14)
  • @Jak trwoga to do Boga. - To co piszesz, to Twoje zdanie, Twoje własne zdanie, To jest Twój pogląd. Takie myślenie, jakie Ci wpojono, nauczono przez lata. Teraz uważasz je za swoje. To jest oczywiście Twoje prawo. Wielu ludzi ma poglądy wynikające z nauki jaką przeszli. Wielu jednak nauka pozwala wykształtować własne poglądy. Ja myślę inaczej, od wielu lat inaczej, pomimo, że mnie też uczono i nawet dobrze znam temat religii. Lecz nauka pozwoliła mi wybrać własną drogę. Uwierz, że nie każdy robi tak jak napisałeś, nie każdy popiera to co Ty popierasz, a też może być dobrym uczciwym człowiekiem. Tak samo jak ludzie popierający Twoje przekonania, mogą niestety, też być złymi ludźmi, ludźmi krzywdzącymi innych. Historia pokazuje, że zło, czy dobro człowieka to rzecz wrodzona lub nabyta. Jesteśmy tylko ludźmi. Dlatego bardzo popieram wszechstronną naukę dla każdego, tak by sam zrozumiał i wybrał gdzie jest jego miejsce na Ziemi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    3
    ­­­­­­N.p.(2023-11-14)
  • @Jak trwoga to do Boga. - Serio są jeszcze ludzie którzy chrzczą dzieci? Ostatni raz na chrzcie byłem że 12 lat temu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    1
    Apostoł apostazji(2023-11-14)
  • @Jak trwoga to do Boga. - pomodlcie sie w takich momentach do komputera,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    To jest obsesja(2023-11-14)
  • @Jak trwoga to do Boga. - Jak macie pokusy to do boga
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    Jak pokusy to do boga(2023-11-14)
  • @Jak trwoga to do Boga. - Jeżeli obracasz się w takich kręgach to sorry ale kijem Wisły nie zawrócisz. Ja szanuję swoich znajomych i jeśli są ateistami oni mi nie mówią nic na temat wiary a ja im nie wkręcam piłki dotyczącej odrzucenia wiary. Na pogrzebie bez księdza nigdy nie byłeś? Lektor, uroczystość bez księdza. Ostatnie pożegnanie jak każde inne. Młodzież sama decyduje o sobie i porzucają narzuconą im religię w pierwszym możliwym do tego momencie. Nie będziesz nastolatkowi kazał chodzić na religię. Twoja prywatna opinia byłaby dla księdza policzkiem. Nie ma tematu obłuda, bo kościół to stado grzeszników.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Darecki42(2023-11-15)
Reklama