UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Zlikwidować fundusz kościelny! Niech wierni płacą podatek na kościół do którego należą. Tak jak np. w Niemczech. Dlaczego z moich podatków ma być dotowany kościół do którego nie należę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    61
    31
    Ewa.M.(2024-01-01)
  • @Ewa.M. - a dla czego z moich podatków mają być sprzątane kupy po psach, skoro ja po swoim psie sprzątam, dla czego z moich podatków mają być finansowane wyjazdy do pożarów spowodowane piecami do ogrzewania domów skoro ja nie powoduje takich pożarów, dla czego ma Pani wolne w pracy 25.12,26.12,06.01 oraz wielkanoc i inne święta kościelne, w takim razie tacy jak Pani w te dni proszę wypisywać urlop.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    45
    27
    okoniowaty(2024-01-01)
  • @Ewa.M. - Dlaczego z twoich podatków utrzymuje się domy dziecka? Skoro Twoje dzieci z nich nie korzystają. Pojęcia nie masz o systemie niemieckim a sie wypowiadasz.
  • @Ewa.M. - Tobie się wydaje, że ateiści są zwolnieni z oplat w Niemczech. To jesteś w błędzie.
  • @Ewa.M. - Dlaczego z moich podatków leczy się alkoholików. Skoro ja znam umiar. Świat idealny nie istnieje.
  • @okoniowaty - A żeś pocisnął, dobrze, i koniec premi na święta, za co,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    Szejk Ali(2024-01-01)
  • Nie jestem Ewa. M., ale tak w Niemczech i nie tylko ateiści nie finansują(nie muszą) kościołów.
  • A bo opłacali ubezpieczenie zdrowotne? Ich nie leczą z twoich podatków, gdybyś pracował i opłacał ZUS i podatki to byś o tym wiedział. Zachcianki powinni realizować ludzie sami, zatem kościół powinni utrzymywać zainteresowani.
  • @okoniowaty - Dlatego, że sprawami, o których piszesz zajmują się instytucje państwowe - płacąc podatki, wspólnie utrzymujemy te instytucje. Kościół nie jest instytucją państwową, więc jeśli mamy wciąż płacić na niego podatki, to niech zacznie podlegać on wszystkim przepisom (również skarbowym), jakim podlegają podmioty państwowe oraz niech "ksiądz" zostanie zaszeregowany jako zawód.
  • @okoniowaty - to może niech nikt nie ma wolnego
  • @okoniowaty - Podpowiem ci proste rozwiązanie. Nie płać podatków! Proste.
  • Nie ale zamiast oddać na kościół bierze skarbówka, to tak działa jak z tym 1%. Nie dopiszesz US łyknie. Nie odpiszesz na KK, US będzie się cieszył!
  • @okoniowaty - polska język trudna język?
  • @Ewa.M. - Proszę bardzo likwidujcie fundusz tylko niech komunisci oddadzą to co Kościołowi bezprawnie zabrali czyli ziemię która na kościół przekazywali wierni i nieruchomosci
  • @okoniowaty - Jak ty na to wpadłeś ? Nie widzisz różnicy między sprzątaniem miasta a utrzymywaniem 24 tysięcy napalonych facetów i ich posiadłości. Dlaczego oni nie płacą podatków? ZASTANOW SIE OKONIOWATY !!! Wolisz płacić strażakom za służbę czy trynkiewiczowi ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    4
    Striptizer z Dąbrowy(2024-01-02)
  • Koleżanko, nieznajomość historii najnowszej-KOściół dostał swoje z nawiązką i nadal dostaje. Zdrowe zasady-płaci ten, kto chce, komu to jest do czegoś potrzebne. Ja wolę płacić na schronisko albo dom dziecka.
  • Niech kościół odda to co sobie przywłaszczył w imię religii !
  • @Ewa.M. - Ja też płacę podatki na wiele rzeczy, które nie są zgodne z moimi wartościami... Tak Pani nienawidzi koscioła i Boga... A gdy trwoga komuś bliskiemu to pewnie modlitwą nie pogardzi...
  • @Ewa.M. - A dlaczego z moich podatków ma być finansowane in vitro, którego ja moralnie nie akceptuję?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    milimetr(2024-01-03)
Reklama