UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • @Rafał Maszka - Cała prawda o schronach w Elblągu w Dzienniku Elbląskim w dniu 07.01.2020r. możemy dowiedzieć się, iż oprowadzał nas Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Tu były takie bardzo duże drzwi betonowo-stalowe, których nie byliśmy w stanie wynieść w całości. Trzeba je było rozbić. Tu były też takie bramki ochronne, takie śluzy, w razie gdyby coś się zawaliło, to one trzymały tę konstrukcję. My teraz te mury wyburzyliśmy. W tej chwili jest to miejsce, które zostało przekształcone na zaplecza dla działalności gospodarczej. - Mamy też tu pracownie, na przykład pracownia ceramiki. Mamy tu piece do ceramiki i do przetopu szkła, jest też studio. Do każdego pomieszczenia było doprowadzone powietrze. Ten schron był zasilany w powietrze przez specjalne czerpnie, które teraz są już rozebrane. - Były 4 wyjścia ewakuacyjne z tego schronu: dwa na pl. Jagiellończyka, jedno do ulicy Karowej i jedno do ulicy Teatralnej
  • @Antek - c. d.- mówił Antoni Czyżyk. Obecnie na terenie CSE Światowid trwa rozbudowa. - W trakcie budowy zwykłe młoty pneumatyczne nie były w stanie rozbić tej konstrukcji
  • Cytując "Od czterech lat nic się w tej kwestii nie zmieniło w tej kwestii. " Czy tylko ja mam wrażenie deja vi? Czy może redaktor/edytor przysnął?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Korektor(2022-04-15)
  • @Antek - Dokładnie tak jest. Przewodniczący Rady Miasta świadomie lub nie, swoją decyzją naraża mieszkańców na utratę życiea lub zdrowia.
  • na pewno po publikacji artykułu będzie tam bezpiecznie XDDD
  • Nikt nie wspomina słowem o bliskiej nam, elblążanom flance płn-wschodniej, tuż za naszą miedzą. Przecież w niedalekiej odległości znajduje się mocno ufortyfikowany obwód Kaliningradzki. Wobec narastającego napięcia, grożenia wojną możemy czuć się zagrożeni. Nie słychać, aby gromadzone były siły natowskie na tym terenie. Schronów z prawdziwego zdarzenia Elbląg ma jak na lekarstwo, a nic nie słychać o zabezpieczeniu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    selavi(2022-04-15)
  • Trzeba sobie zadać pytanie w JAKIM stanie są te schrony. Od razu wam odpowiem TRAGICZNYM. Nasze nie władze miały i mają w d... e temat schronów. Po pierwsze. Bardzo WAŻNE schrony dla dzieci w szkołach. Wszystkie schrony w SZKOŁACH podstawowych są traktowane jako piwnice i schowki na wszelkie śmieci i szpargały. Remonty schronów nie były przeprowadzane od lat 70 ubiegłego wieku. To ja się pytam GDZIE nasze dzieci się schronią w razie WOJNY ???. Schrony dla ludności NIE ISTNIEJĄ są tylko pseudo schrony jak piwnice i parkingi podziemne. Ktoś napisał o podziemnych przejściach, o ile mi wiadomo są tylko dwa w Elblągu, jedne na dworcu i jedne pod wiaduktem k Lotniczej ale są to pseudo schrony bo wystarczy jeden celny pocisk w wejściu takiego otwartego schronu i jest masakra. Także drodzy Elblążanie jak zwykle zostaliśmy zostawieni sami sobie bo władza ma swój jakiś bunkier w UM.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Wkurzony5(2022-04-15)
  • Garaży podziemnych w Elblągu dostatek. Ich lokalizacja jest ściśle tajna specjalnego przeznaczenia przed przeczytaniem spalić... GM nie jest pewna, czy w przypadku wojny warto będzie dalej dźwigać swój krzyż... ?
  • Szary Kowalski nie znajdzie miejsca ani w ukryciu ani w schronie, tylko wyląduje na pierwszej linii frontu!
  • 4 grudnia 2018 r. weszły w życie wytyczne szefa Obrony Cywilnej Kraju w sprawie zasad postępowania z zasobami budownictwa ochronnego. Wytyczne są skierowane do terenowych szefów obrony cywilnej (wojewodów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast) odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne i wprowadzają wiele regulacji istotnych z punktu widzenia ochrony ludności. Budowle ochronne, czyli schrony i ukrycia, są wciąż uważane za najskuteczniejszy zbiorowy środek ochrony przed bronią masowego rażenia oraz konwencjonalnymi środkami rażenia. Obowiązek przygotowania i organizowania budowli ochronnych nakłada na państwa strony art.61 pkt 3 Protokołu I Konwencji genewskiej. Ponieważ Polska ratyfikowała Konwencję, określone w niej zadania powinny były przekładać się na przepisy prawa krajowego i lokalnego. A jak to jest w Elblagu Panie Prezydencie ? Tylko bez zciemy !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Poinformowany(2022-04-15)
  • Konflikt zbrojny na Ukrainie, zweryfikował pogląd o rzekomym braku zagrożeń militarnych w Europie. Nawet jeśli ludność nie stanowi głównego celu ataku militarnego, to i tak na ogół ponosi duże ofiary, również w przypadku stosowania tak zwanej broni inteligentnej. Ostatnie doświadczenia z wojny w Gruzji, na Ukrainie i w Syrii pokazały, że jeśli liczba schronów jest niedostateczna, nawet proste miejsca ukrycia, zabezpieczają przed odłamkami i zagruzowaniem mogą ochronić życie i zdrowie, np. w przypadku ostrzału artyleryjskiego lub rakietowego. W ostatnich latach procentowe zestawienie miejsc w budowlach ochronnych w stosunku do liczby mieszkańców spadło w Polsce poniżej 3%, co stanowi jeden z najniższych wskaźników w Europie. Dla porównania w Szwecji znajduje się ponad 65 tys. schronów i ukryć dla 7 mln osób, co stanowi około 85% ludności kraju nie pisząc już o Szwajcarii. Wynika z tego ze maja nas gdzieś. Miejsca dla władzy starczy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Poinformowany(2022-04-15)
  • Te 3% schronów w Polsce jest dla ( Elity ) bogaczy oraz z PIS, PO, SLD itp itd czyli sama DUMA narodu a reszta biedoty niech tkwi w okopach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Wkurzony5(2022-04-15)
Reklama