UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • umiłowani czciciele pancernej brzozy niczym się nie różnią od płaskoziemców, co ciekawe płaskoziemcy w swoich szeregach maja dr inż, a nawet i ptofesorów
  • MariuszLewandowski-Fc @OKN - Mój drogi brzoza nie była pancerna ale miała około 1.5 metra obwodu w miejscu zderzenia ze skrzydłem a że konstrukcja skrzydła jest ażurowa z aluminiowym poszyciem wynik takiego spotkania jest oczywisty a ponieważ komisja badała elementy skrzydła i ustaliła elementy odkształceń jako zgodne z kinematyką ruchu temat uważam za rozstrzygnięty. Mam natomiast poważną wątpliwość co było badane i czy faktycznie były to elementy tego samolotu i tu zapewnienie Pana Laska uważam za niezbyt wiarygodne i to nie dlatego żeby miał złą wolę ale dlatego że nikt nie wie co ludzie Putina mogli przygotować i jak naprawdę rzecz się miała. Myślę że podsumowaniem spotkania powinno być "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie " z życzeniem żeby dotyczyło to i polityki która powinna dać czas prokuraturze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    14
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • @MariuszLewandowski-Fc - tak, tak... spokojnie, spokojnie, Ziemia jest płaska, proszę się nie denerwowac
  • MariuszLewandowski-Fc @Okjbf - Podziwiam przenikliwość ale pisanie że ziemia jest płaska o mądrości nie świadczy. To że jest plaska widzi każdy z nas co dnia no chyba że akurat jedziemy pod górkę. A i jestem zupełnie spokojny i bardziej mi szkoda że polityczna przepychanka zasłoniła pamięć ofiar i nikt mnie nie przekona że nic tu nie śmierdzi - tyle że pytanie nie brzmi czy coś śmierdzi ale to co ten smród roztacza, a na to pytanie odpowiedzi nie ma i pewnie nigdy nie będzie - przynajmniej za mojego życia, no chyba że ktoś po śmierci Putina otworzy archiwa KGB....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    6
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Tylko że samolot uderzył w brzozę na jakiejś tam wysokości ścinając koronę drzewa a nie przy samej ziemi gdzie obwód jest największy.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Otworzy archiwum a tam nic nie będzie bo niby co ma być??? Panie Mariuszu. Da Pan spokój naprawdę.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Nie bylo modyfikacji, po serwisie były inne loty poza tym jak euski serwisant miał przewidzieć że wbrew przepisom wsiądzie do samolotu cała klika polityków?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Art :)(2022-06-04)
  • MariuszLewandowski-Fc Ja zrozumiałem że chodzi o obwód w miejscu zderzenia a u podstawy podobno drzewo miało obwód dwa razy szerszy. Nie mam powodów by zarzucać Panu Laskowi kłamstwo a sam w Smoleńsku nie byłem. Nie jestem też w tym zakresie hobbystą pozwólcie zatem że przyjmę słowa gościa jako prawdziwe. Te dane są akurat weryfikowalne za pomocą centymetra....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • MariuszLewandowski-Fc @Art :) - Pewne rzeczy można zrobić na zapas. Gdy uczyłem się mechaniki uczono mnie o współczynnikach bezpieczeństwa i bardzo się zdziwiłem że w lotnictwie stosuje się taki współczynnik 1,5 - dla mostów o ile pamiętam wykłady śp Czystawa od 2,5 do 3.A co do ruskich serwisantów to mogli zrobić wszystko. Przypomnę kilka zamachów na Hitlera choćby albo zamach na szefa "Dojczebanku" autorstwa grupy Bader - Mainchof. A możliwości i pomysłowość KGB czasami przeraża. A co do składu pasażerów to proszę wybaczyć ale to zdecydowanie porażka Kancelarii Prezydenta której nie wykorzystanie ktoś mógł uznać za grzech wobec kraju rad....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Mariuszu, mosty nie latają, więc mogą mieć duże współczynniki bezpieczeństwa i odpowiednio dużo ważyć. Łapiesz to specjalisto od wszystkiego?
  • MariuszLewandowski-Fc Wywód z rodzaju oczywistych ale przypominam szanownemu Panu że żyjemy w czasach inżynierii materiałowej na poziomie monekularnym a takie materiały jak Kewlar czy Grafen tworzą kosmiczne wyniki mechaniczne nie zwiększając wagi a jedynie cenę. Proponuję pooglądać archiwalne wydania Sondy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Mariusz ty masz naprawdę coś z głową!!! od kiedy drzewo brzoza ma taki obwód jak stare tysiącletnie drzewo dąb???!!! brzoza w obwodzie ma maksymalnie 50cm !!! Ten samolot te drzewa łamał by jak zapałki. Weź się chłopie ogarnij co!!!
  • MariuszLewandowski-Fc Proszę wybaczyć ale mnie tam nie było a informacja pochodzi od Pana Laska i nie mam możliwości jej weryfikacji. Co prawda nie widziałem brzozy o obwodzie 150 cm ale proszę wybaczyć brzóz których nie potrafiłem objąć dłońmi widziałem setki jak nie tysiące. Dla Pana informacji pomiędzy czubkiem palca wskazującego a kciukiem mamy około 20 cm dwie dłonie to w sumie nieco mniej niż te pół metra obwodu. Proponuje poszperać w okolicy Wysoczyzny a potem się wymądrzać - na razie słabo to Panu wychodzi.....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-04)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Mariuszu, Ty geniuszu Technikum Mechanicznego! Jak to się stało, że Boeing I Airbus nie kupili od Ciebie jeszcze patentu na płatowce z grafenu i kevlaru? Gdyby radzieccy konstruktorzy Cię posłuchali, to TU-154 kosiłby brzozy jak snopowiązałka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    znaffca(2022-06-04)
  • MariuszLewandowski-Fc @znaffca - Pomysł latającego kombajna do ścinania brzóz za pomocą kewlarowego poszycia jest tak nowatorski że proponuję żeby to Pan je opatentował. Myślę że Pana techniczny geniusz pozwoli to opatentować przypominam jedynie o problemach ze sznurkiem do snopowiązałek z którym nie poradziła sobie cała Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej. Myślę że radzieccy konstruktorzy radzą sobie bez moich rad nie zgorzej pole do popisu ustępuje zatem Panu....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-05)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Drogi Panie obwód brzozy 1.5m i to przy koronie drzewa jest abstrakcyjny. Najwyższa brzoza w Europie ma 1.5 metra przy pniu, a pod Smoleńskiem to nie były drzewa o rekordowych rozmiarach. Jak się chce pisać prawdę to trzeba opierać się o fakty bo cała Pana wypowiedź staje się nic nie warta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Uczciwepodejscie(2022-06-05)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Słabe to Mariuszu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    znaffca(2022-06-05)
  • @Uczciwepodejscie - Mariusz ma rację, nauka w TM-ie jednak nie poszła na marne. "Średnica drzewa w miejscu jego ścięcia wynosi 52 cm - napisała w wydanym w poniedziałek komunikacie, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie". Jest taki wzór ze szkoły podstawowej na obwód koła: πd. Wychodzi nawet więcej jak półtora metra.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    znaffca(2022-06-05)
  • MariuszLewandowski-Fc @znaffca - Metoda pomiaru na podstawie wymiarów ciała jest prosta a wzór na odwód koła to dla wielu magia podobne do całek. Nie twierdziłem że tam było 50 cm - to wiedza zasłyszana od gościa ale skoro prokuratura te dane potwierdziła to chyba szkoda dalej debatować. Kto nie wierzy w zderzenie i jego skutki może sobie walnąć baranka w jakiejś BMW. A ja wolę jednak wzór - 2 pi r, ,,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2022-06-05)
Reklama