UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ja załamuję ręce nad dwoma godzinami religii w tygodniu i dwiema książkami do tego jak że ważnego przedmiotu. To kpina jest jakaś. Jak Ministerstwo Edukacji może pozwolić na wtłaczanie w te małe główki tych bredni i to na jaką skalę! Lekcje angielskiego tyle samo godzin w tygodniu co religii, czyli dwie. To seminarium jest czy szkoła publiczna? Publiczna, czyli świecka - Nie wyznaniowa !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    1
    Gawel(2016-09-19)
  • @Gawel - Wyprowadz sie wiec do krajow arabskich gdzie Twoje dzieci beda uczyc zabijac w imie ich boga lub do krajow multikulti gdzie de facto za kilka lat i tak bedzie wiecej arabow a dodatkowo w miedzyczasie pokaza Twojemu dziecku jak to cudownie miec dwoch ojcow/dwie matki. Sry, wybieram Polske i religie na lekcjach. Z tego co wiem mozesz zglosic zeby Twoje dziecko nie chodzilo na te lekcje bo jestes innego wyznania. Nikt Ci nie powinien robic problemow.
  • A co tu ma wyznanie wspólnego ze szkołą, czy nauczaniem? Jeżeli zapisuję dziecko do szkoły świeckiej, nie katolickiej to nie rozumiem dlaczego lekcji religii jest więcej niż historii. Rozumiem, ze każda treść, która zawiera niezadowolenie z tytułu religii w szkołach budzi u Ciebie atak i głupawe przykłady typu homo, multi-kulti, islam itp. Wynika to po prostu z ucisku na tkankę mózgową zbyt ciasnego bereciku, ale to nie znaczy, ze jesteś głupim człowiekiem. Po prostu uważasz, ze kierunek fanatyzm katolicki jest lepszy od fanatyzmu jakiegokolwiek. Nie tędy droga. Religia w szkołach spoko, ale bez przesady. Jedna godzina w tygodniu by zupełnie wystarczyła. A jak komuś za mało to są przecież seminaria.
  • @Gawel - Widze ze z Twojej strony jest to fanatyzm niereligijny i budzi atak w moja osobe. Obojetnie co bym napisal skwitowalbys ze jestem fanatykiem. To tak jak w przypadku pisiorow i niepisiorow. Obojetnie co powie peowiec pisiory nie przyjmuja do wiadomosci tylko jest atak. Tak samo obojetnie co powie pisowiec to peowiec od razu go zaatakuje. Tak jak Ci napisalem nie spotkalem sie jeszcze z problemem by rodzic ktory nie chce posylac dziecka na religie mial z tego powodu jakies problemy. Wiec mozesz spokojnie dziecka na lekcje religii nie posylac. Ja np nie rozumiem jak moze byc tak malo lekcji ekonomii w szkolach - zaledwie w ostatniej klasie liceum jedna godzina. To jest skandal. Biora kredyty we frankach a pozniej zdziwieni ze kurs poszedl w gore i domagaja sie od panstwa pieniedzy. Kazdy normalny wie ze kursy wzgledem siebie sie zmieniaja. Widac jak bardzo edukacja spoleczenstwa kuleje na tym poziomie i tu powinno sie wprowadzac dodatkowe lekcje.
  • "Uczta się ludzie, abyście powinności swe wykonywać umieli" Z faktami się nie dyskutuje więc proszę uzasadnić dlaczego lekcje religii nie są ani pierwszą ani ostatnią godziną zajęć w podstawówce? Dlaczego lekcje etyki w gimnazjum są organizowane raz w tygodniu i to o godzinie 16tej jak dzieciaki mają zajęcia do 13:30? Nie widzisz tutaj jakiegoś utrudnienia dla świeckich ludzi? Jest to dyskryminacja poglądów i wyznania, czy się to Tobie podoba czy nie. Taki wybór to nie wybór. Cytat to wypowiedź Stanisława Staszica księdza zresztą, który porzucił sutannę dla oświecenia. Nie mógł patrzeć jak czarni ogłupiają jego kraj blokując naukę, zdobywanie wiedzy - jak dyskryminują światłych ludzi. Oświecenie zerwało kajdany ciemnogrody stworzonego przez kościół. Tak jak napisałem - religia ok, ale jedna godzina. Z drugiej zrobić w-f bo dzieciaki za mało się ruszają.
  • @Gawel - wypisz z religii i po problemie. .. juz 2 ksiazki mniej. .. i zaoszczedzisz kase na slub, i pogrzeb koscielny. .. bo po co tyle ciezaru. .. potem nie zapomnij zwolnic z wfu. .. bo to tez zaoszczedzisz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    religiny(2016-09-19)
  • @Gawel - za malo 2 godziny bo spoleczenstwo sie oddala od Boga a zle sie dzieje jesli czlowiek jest tylko materialny bez pierwiastka duchowego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    religiny(2016-09-19)
Reklama