
Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim obchodzi jubileusz 10-lecia. Tu osoby niepełnosprawne uczą się konkretnego zawodu np. stolarza czy tapicera. Mogą również liczyć na pomoc w znalezieniu pracy na otwartym rynku.
Początki ZAZ przypomniał kierownik Janusz Otręba. Mówił o celach i zadaniach jednostki, a także o jej historii.
Natomiast starosta Sławomir Jezierski przypomniał postać byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Janusza Lichacza, który zainicjował pomysł utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej. Instytucji, która miała dać szansę życiową osobom niepełnosprawnym.

-10 lat to tylko jeden z etapów rozwoju Zakładu, a w przyszłości, kiedy Zalew Wiślany będzie tętnił innym życiem, powstanie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, to takie miejscowości, jak Kamionek Wielki, Suchacz czy Tolkmicko będą miały swoją szansę na rozwój gospodarczy - mówił Janusz Otręba. - To także szansa na dalszy rozwój naszego Zakładu.
Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim funkcjonuje od 2003 roku. Obecnie zatrudnia 37 osób niepełnosprawnych i 14 osób personelu administracyjnego. Główny cel to rehabilitacja zawodowa, społeczna i medyczna. Nauka konkretnego zawodu oraz pomoc w znalezieniu pracy na otwartym rynku. Obecnie funkcjonują 4 działy: stolarnia, tapicernia, pralnia, pracownia wikliniarska. Produkowane są wyroby gotowe oraz świadczone usługi pralnicze. Oferta Zakładu promowana jest na targach i innych punktach handlowych.