UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Nie rozumie przekazu że zachód zły ? Walczyliśmy z komunizmem aby do zachodu s teraz jesteśmy wrogami Rosjan i robimy wrogów Zachód ! Pracowałem w 10 państwach i było lepiej niż w Polsce, moja córka po dyplomie pracuje w Niemczech, była żona po magisterce pracuje w Norwegii, obie pielęgniarki i jakoś nie spieszno im do Polski ! Dlaczego ludzie którzy nie byli nawet za granicą ufają propagandzie, dlaczego ?
  • "Nie rozumie przekazu że zachód zły ?" - Jeśli w zacofanym kraju ktoś żyje ponad stan i wie jak ludzie żyją na zachodzie - zawsze będzie głosił, że zachód taki zły. Dla własnego interesu. Niestety są naiwniaki co takim wierzą. To propaganda cwaniaków
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    ­­­­­­Np.(2023-08-07)
  • Wielu było i nie podoba im się to co jest na Zachodzie, zwłaszcza socjalizm regulacje i biurokracja, lewicowa narracja polityczna to właśnie kojarzy się Polakom z PRL, to, że UE wtrąca się coraz bardziej w to jak mają żyć ludzie, co jeść, czym jeździć, ogrzewać domy, to nie chodzi nawet o wysokość pensji, tylko o wolność, prywatność i własność. Jak Polacy walczyli z komunizmem to Zachód był inny jak dzisiaj, bardziej wolnorynkowy, mniej było w nim regulacji i socjalizmu, a Polacy to w dużej części bardziej są podobni do republikańskich Amerykanów, gdzie cenią swoją własność, prawo do jeżdżenia samochodami i to takimi jakimi chcą, i gdzie chcą. Wielu z tych co pracuje i żyje na Zachodzie jest tam tylko dlatego, że zarabiają lepsze pieniądze jak w Polsce, ale styl życie na Zachodzie im się nie podoba.
  • Odpowiedziałeś mądrze :⁠-⁠) kasa decyduje ale i ta kasa już staje się nie opłacalna, po odliczeniu kwatery, dojazdu i tej często rozłąki... mimo to jadą i zostają bo świat należy do ludzi
  • "Wielu było i nie podoba im się to co jest na Zachodzie" - też jechałem tak nastawiony przez Polaków. Pojechałem i pracowałem ale normalnie, nie, ze żyłem za grosze oszczędzając. Było super.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    ­­­­­­Np.(2023-08-07)
  • @­­­­­­Np. - No tak, ale właśnie napisałeś o pieniądzach, a oprócz pieniędzy są też inne wartości i te wyznawane na Zachodzie często Polakom się nie podobają.
  • @­­­­­­Np. - Chodzi o to żeby plusy nie przesłoniły minusów...
Reklama