2016-12-13 12:28

19-letni pomocnik Adam Wolak odchodzi z Olimpii Elbląg. Doszło zatem do pierwszej zmiany w elbląskim klubie w trwającym zimowym okienku transferowym.

Szkółka Piłkarska zwycięzcą turnieju Concordia Cup

2016-12-12 10:35

Młodzi zawodnicy Elbląskiej Szkółki Piłkarskiej zwyciężyli w halowym turnieju piłki nożnej Concordia Cup 2016. W meczu finałowym po serii rzutów karnych pokonali 2:0 gospodarzy imprezy Concordię Elbląg.

Taki był rok Olimpii (raport, część 2)

2016-12-07 12:13

Piłkarze Olimpii zakończyli już tegoroczne występy. Jaki to był rok dla klubu? Dobry. Co się działo wokół Olimpii? Wiele – można odpowiedzieć w skrócie. Obszerne podsumowanie Czytelnicy portEl.pl znajdą w czteroodcinkowym raporcie. Dzisiaj druga część na temat wydarzeń z drugiego kwartału 71. roku istnienia Olimpii Elbląg.

Cel Olimpii: minimum siódme miejsce

2016-12-05 15:41

Lider I ligi Chojniczanka Chojnice i ćwierćfinalista Pucharu Polski Bytovia Bytów – to dwa z ośmiu zespołów, z którymi Olimpia Elbląg rozegra mecze sparingowe w przerwie zimowej. Żółto-biało-niebiescy do treningów wrócą 5 stycznia.

Taki był rok Olimpii (raport, część 1)

2016-12-03 21:29

Piłkarze Olimpii zakończyli już tegoroczne występy. Jaki to był rok dla klubu? Dobry. Co się działo wokół Olimpii? Wiele – można odpowiedzieć w skrócie. Obszerne podsumowanie Czytelnicy portEl.pl znajdą w czteroodcinkowym raporcie. Dzisiaj pierwsza część na temat wydarzeń z pierwszego kwartału 71. roku istnienia Olimpii Elbląg.

Okazałe zwycięstwo Olimpii na pożegnanie

2016-11-26 14:41

Po pierwszej połowie kibice Olimpii mogli drżeć o wynik. Po przerwie żółto-biało-niebiescy poprawili grę i strzelili pięć bramek. Polonię Bytom stać było tylko na doprowadzenie do remisu 1:1.  Dziesiątą bramkę w tym sezonie dla Olimpii strzelił Paweł Piceluk.  Oprócz niego gole dla gospodarzy strzelali: Radosław Stępień, Łukasz Pietroń, Jakub Bojas i Michał Bartkowski. Olimpia Elbląg - Polonia Bytom 5:1 (0:0). Zobacz zdjęcia.

Olimpia zagra ostatni raz na A8

2016-11-25 18:20

W sobotę o godz. 13 ostatni mecz Olimpii na własnym boisku - popularnie nazywanym A8 – w 2016 roku. Często powtarza się, że elbląski stadion jest twierdzą. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście.

Po prostu wygrać

2016-11-24 16:25

W najbliższą sobotę (26 listopada) Olimpia rozegra ostatni mecz w 2016 roku. Do Elbląga przyjedzie ostatnia drużyna II ligi – Polonia Bytom. Ostatnia, ale wcale nie najsłabsza, bo piłkarze z Bytomia rozpoczęli sezon z minusowymi punktami na koncie. Ten mecz trzeba wygrać!

Wyburzają Olimpię

2016-11-23 15:14

Uspokajamy: klub ma się dobrze, piłkarze zajmują siódme miejsce w tabeli II ligi z apetytem na trzy punkty w sobotę w meczu z Polonią Bytom. Kajakarze zastanawiają się, kto ma pływać na nowym kajaku – prezencie od Polskiego Związku Kajakowego. A robotnicy rozpoczęli wyburzanie części budynku klubowego Olimpii Elbląg.

Remis po dobrym meczu

2016-11-19 14:50

Nie było bramek w meczu Rakowa Częstochowa z Olimpią Elbląg. Żółto-biało-niebiescy zanotowali jedenasty remis w tym sezonie II ligi, a mieli szansę to spotkanie wygrać. Jednak elblążanie są dopiero drugim zespołem, który wyjeżdża z Częstochowy ze zdobyczą punktową.

Dokonać niemożliwego

2016-11-18 09:49

W sobotę (19 listopada) Olimpia Elbląg rozpoczyna rundę wiosenną drugiej ligi. To już norma w polskiej piłce, że jeszcze jesienią rozgrywane są mecze kolejnej rundy. Olimpię czeka bardzo trudne zadanie, bo zagra z obecnym liderem Rakowem Częstochowa.

Królowie remisów, czyli żółto-biało-niebiescy na półmetku

2016-11-15 11:11

W tym roku czekają nas jeszcze dwa weekendy z II ligą, ale rundę jesienną zakończyliśmy w minioną niedzielę. Olimpia ostatni mecz zagrała w sobotę nad morzem i tym samym dopłynęła do portu zamykającego pierwszą fazę rozgrywek. Co utkwiło w naszej pamięci po siedemnastu meczach? Zapraszamy do subiektywnego podsumowania rundy jesiennej.

Olimpia się wyprowadza

2016-11-14 15:02

Rozpoczyna się remont budynku klubowego Olimpii Elbląg. Dziś pracownicy klubu przenosili swoje rzeczy do pobliskiego hotelu Atletikon, gdzie do czasu zakończenia inwestycji będą się mieścić biura Olimpii. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu na plac budowy wejdą robotnicy, aby wyburzyć niepotrzebne części budynku.

Punkt wyrwany w Kołobrzegu

2016-11-12 18:42

Nie udało się Olimpii przełamać passy wyjazdowych meczów bez zwycięstwa. W Kołobrzegu żółto-biało-niebiescy zremisowali  z miejscową Kotwicą 2:2 (1:1). Goście kończyli mecz w "dziewiątkę", po tym jak sędzia pokazał czerwone kartki Jakubowi Bojasowi i Rafałowi Lisieckiemu. Dwie bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelił Paweł Piceluk.

Nie wyciągać Kotwicy z dna

2016-11-11 08:48

W najbliższej kolejce Olimpia zagra mecz w Kołobrzegu. Czas zatem na przełamanie! Tylko czyje? W końcu Olimpia nie wygrała jeszcze na wyjeździe, zaś Kotwica ostatni raz ze zwycięstwa cieszyła się 10 września 2016 r. Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej II ligi.

W pojedynku Olimpii lepsza ta z Elbląga

2016-11-05 13:34

Taką Olimpię chciałoby się oglądać zawsze. Po dobrym meczu i agresywnej grze żółto-biało-niebiescy pokonali swoją imienniczkę z Zambrowa 2:0 (0:0). Bramki dla elbląskiej Olimpii strzelili Paweł Piceluk i Damian Szuprytowski. Cieszy również "zero" po stronie straconych bramek. Zobacz fotorelację z meczu.

Olimpia kontra Olimpia

2016-11-04 07:33

Po tygodniowej przerwie, po środowym znakomitym meczu Legii z Realem, w sobotę powracają emocje związane z II ligą. Po październikowych spotkaniach można stwierdzić, że kopciuszek z Elbląga zaprosił na bankiet bogatych z Zambrowa. Olimpia Zambrów to najlepsza drużyna października, a Olimpia Elbląg w pięciu październikowych meczach zdobyła 5 punktów.

Olimpia pamięta

2016-11-02 14:34

Próbujemy pamiętać o wszystkich zasłużonych ponad 70-letniej historii Olimpii Elbląg. Wybitni, znakomici, w sercach kibiców pozostaną na zawsze. W Dzień Zaduszny przypominamy kilku byłych zawodników i działaczy, którzy swoimi wynikami i działalnością sportową przyczynili się do wielu sukcesów Olimpii.

Młodzi zapaśnicy z medalami

2016-10-31 13:57

Wczoraj (30 października) w Kolbudach odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy w Zapasach w Stylu Klasycznym. W zawodach wzięło udział 91 zawodników z 8 klubów województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Pogrom Olimpii w Stargardzie

2016-10-29 15:00

Bez punktów, bez strzelonej bramki i z bagażem czterech straconych goli wrócą do Elbląga piłkarze Olimpii. Szansę na strzelenie honorowego gola miał Łukasz Pietroń, ale nie wykorzystał rzutu karnego. To dopiero trzecia porażka żółto-biało-niebieskich w sezonie, jednak najbardziej bolesna. Olimpia w tym sezonie na wyjeździe zdobyła tylko pięć punktów - pięć razy remisując.