Olimpia urządza się w strefie spadkowej

Elbląg, Olimpia urządza się w strefie spadkowej

Ze starcia dwóch najsłabszych zespołów II ligi zwycięsko wyszli goście. Elbląska Olimpia przegrała z sąsiadem z tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Gole dla Olimpijczyków zdobył Kacper Szczudliński oraz Mateusz Kuzimski. Sędzia nie uznał trzech bramek dla elbląskiego zespołu. Olimpia Elbląg - Rekord Bielsko-Biała 2:4. Zobacz zdjęcia.

Mecz rozpoczął Rekord od bardzo niemrawego ataku. Po rzucie rożnym gospodarze mieli problemy z wysłaniem piłki z dala od bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana. Do tego doszedł brak koncentracji i Jan Ciućka. Efekt? Od 3. minuty Olimpia musiała gonić wynik.

Można teraz opisywać kolejne sytuacje stworzone przez podopiecznych Karola Przybyły. Ale mimo starań, i to z obu stron, wynik do przerwy się nie zmienił.

Najgroźniejszy pod bramką gości był Mateusz Kuzimski. Warto w tym miejscu wspomnieć o bramkarzu Rekordu Wiktorze Kaczorowskim, który ładnymi interwencjami potrafił swój zespół uchronić przed utratą goli. Próbkę walki tego duetu oglądaliśmy już w 10. minucie, kiedy bramkarz gości pięknie obronił strzał Kuzimskiego z rzutu wolnego.

W 18. minucie w barwach Olimpii zadebiutował Hubert Matynia, który zmienił kontuzjowanego Bartłomieja Mruka. W pierwszej części meczu oglądaliśmy jeszcze parę prób Mateusza Kuzimskiego, elbląski napastnik musiał na swoja bramkę jeszcze poczekać.

Drugie 45. minut rozpoczęło się od kolejnej próby Kuzimskiego i kolejnej bardzo dobrej interwencji Wiktora Kaczorowskiego. Niewykorzystana przez Olimpijczyka sytuacja zemściła się kilka minut później. Kontratak gości zakończył Kacper Szczudliński faulem w polu karnym. Sędzia wskazał wapno, a Daniel Świderski z 11 metrów podwyższył prowadzenie gości.

Mimo że do stylu gry gospodarze można mieć dużo zastrzeżeń, próbowali oni wrócić do gry. I... prawie się udało. W 66. minucie Kacper Szczudliński w zamieszaniu podbramkowym zrobił to, na co wszyscy czekali - zdobył kontaktowego gola. Chwilę później piłka znów znalazła się w bramce drużyny z Bielsko-Białej. Tym razem sędzia Arkadiusz Nestorowicz dopatrzył się, że nie wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i gola nie uznał. Protesty Michała Pietronia, asystenta Karola Przybyły, zostały spacyfikowane czerwoną kartką.

Jak się miało później okazać, nie był to jedyny nieuznany gol w tym meczu, ani jedyna czerwona kartka dla elbląskiego zespołu. Ale po kolei. Zamiast 2:2 kilka minut później żółto-biało-niebiescy przegrywali 1:3. Mateusz Klichowicz pięknym strzałem z ostrego kąta sfinalizował akcję swojego zespołu.

Olimpijczycy walczyli o życie i znów... prawie się udało. W 82. minucie elblążanie ponownie umieścili piłkę w bramce Rekordu. Sędzia dopatrzył się spalonego Mateusza Kuzimskiego i gola nie uznał. Trzy minuty później blisko szczęścia był Wojciech Fadecki, piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy gości. W końcu w 89. minucie Mateusz Kuzimski doczekał się swojego gola. A kiedy chwilę później Oleksandr Yatsenko pokonał bramkarza rywali, wydawać się mogło, że Olimpia cudem wywalczy punkt. Radość okazała się przedwczesna: sędzia znów dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

W doliczonym czasie gry zdążył jeszcze wyrzucić z boiska Michała Kuczałka (czerwona kartka za dwie żółte) i Kacpra Szczudlińskiego (bezpośrednia czerwona), A Olimpijczyków dobił Jan Ciućka, po którego bramce arbiter zakończył spotkanie.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą Resovią.

Olimpia Elbląg - Rekord Bielsko Biała 2:4 (0:1)

Bramki: 0:1 - Ciućka (3. min.), 0:2 - Świderski (50. min., karny), 1:2 - Szczudliński (66. min.), 1:3 - Klichowicz (71 min.), 2:3 - Kuzimski (89. min.), 2:4 - Ciućka (90. min.)

Olimpia: Witan - Szczudliński, Czernis (60' Yatsenko), Kuzimski, Senkevich, Kordykiewicz, Czapliński (73' Kryński), Kuczałek , Fadecki, Rychter (60' Kozera), Mruk (18' Matynia)