UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Gnac starych na stołki w domu. Mlodzi na rzadzenie w Elblągu.
  • To najlepsze podsumowanie przydługiej dyskusji : T. W.: Może to jest osobisty sentyment, ale chciałabym, żeby miasto przejęło tzw. „Pałacyk” przy ul. Stoczniowej. Ten obiekt stoi pusty, po przebudowie i kapitalnym remoncie. Gdyby ten obiekt miasto przejęło i przeznaczyło dla ludzi kultury, stowarzyszeń, z jakąś galerią, gdzie elbląscy artyści mogliby sprzedawać swoje dzieła. To byłoby takie miejsce typowo związane ze środowiskiem kultury elbląskiej. Z tradycjami, z możliwościami technicznymi, blisko Starego Miasta. Sala na 100 miejsc „prosi się” o organizację kameralnych koncertów. Może nowy prezydent pomyśli, Pałacyk stoi pusty. Nie ma czegoś takiego jak Klub Środowisk Twórczych, miejsca gdzie ludzie związani z elbląska kulturą mogliby się spotkać. I zawsze ktoś by tam był. plus reaktywacja Departamentu Kultury.
  • Elbląg Miastem Emerytów i Młodzieży ! Więc gdzie jest Klub Emerytów i Klub Studencki ????? Nie ma !!!! Czy to takie trudne ?
  • Kultura to też pamięć o przeszłości. Dziś istnieje taka tendencja, że to co było to już jest niebytem. Przykladowo tak teraz powszechnie nielubiany PRL był też czasem istotnych osiągnięć kultury i to nie tylko tej wielkiej. Obecnie zapominamy, że to wtedy światową szkołę plakatu tworzyli polscy twórcy z Henrykiem Tomaszewskim na czele. Wzornictwo przemysłowe PRL nadal jest wysoko cenione. Wciąż ideałem jest fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego czy krzesło typ 200-190 projektu prof. Rajmunda Hałasa oraz krzesło muszelka z lat 50 - ych autorstwa prof. Teresy Kruszewskiej. Słynna wówczas fabryka porcelany w Ćmielowie stworzyła niepowtarzalny styl New Look, a serwis kawowy INA z 1962 roku projektu Lubomira Tomaszewskiego to nadal niedościgniony wzór w tej dziedzinie. My elblążanie teraz kpimy z naszych Bienalle, które były światowym wydarzeniem i nadal są tam cenione. Stąd współczesna kultura nie może pomnąć tego co już osiągnięto. Szukając nowego, co oczywiste, pamiętajmy też o tym co co było, bo nie wszystko miało w sobie zło.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    3
    0
    Pamiętajmy o ogrodach.(2024-03-21)
  • ciagle te same nazwiska i twarze ( czesto wiekowe), to typowe dla miast tej wielkosci. Ludzie mocno przywiazani do swoich stanowisk, pan Czyzyk czy Nowinski nawet nie moga wziac udzialu w konkursie bo boja sie konkurencji. To miasto jest bez szans!
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Szkoda słów - to Skansen i Park Jurajski jednocześnie.
  • Antek podaj białą cegłe zbudujemy stadion w Elbląga Antek szybciej bo cie ?
  • Śliwka Andezje znowu najbardziej konkretny
  • Bardzo pouczająca jest historia przejęcia lokalu na Starym mieście przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Towarzystwo - które nie zostało zawieszone w Stanie Wojennym otrzymało '' nagrodę '' po zawieszonym Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Elbląskiej ''Jaszczur". Taka to historyjka. Twórcy nowatorskiej metody odbudowy Starego Miasta w Elblągu zostali wyeliminowani z gry, a ich dorobek przejęła grupa działaczy jedynej słusznej Partii - PZPR-u.
  • Pouczająca w jakim sensie? Czego uczy i co miałoby z tego teraz wyniknąć?
  • @Pamiętajmy o ogrodach. - A kto niby kpi z biennale form przestrzennych? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje wartości form w E-gu. Tylko za mało je kulturalnie eksploatujemy. Ostatnio. Bo jeszcze niedawno inaczej to wyglądało.
  • @Nietutejszy - Nie jest prawdą, że brakuje oferty kulturalnej. Ten tekst jest o tym, że kultura jest na całkiem przyzwoitym poziomie, natomiast nie jest obecna w polityce miejskiej.
Reklama