Wykonawca modernizacji parku Dolinka już wjechał na plac budowy. Prace ziemne rozpoczną się przyszłym tygodniu. Do października przyszłego roku inwestycja ma być gotowa.
Co ma się zmienić w parku Dolinka? Na dziewięciu hektarach powstanie miejsce do wypoczynku i rekreacji dla poszczególnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów. Zostanie zamontowanych około 70 różnego rodzaju urządzeń, m.in. domki, labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, zjazdy linowe i zjeżdżalnie, siłownie plenerowe, leżaki, stoły piknikowe, grille. Powstaną dwie plaże nad Kumielą, nowe ścieżki pieszo-rowerowe o łącznej długości 5 km, odnowiony ma też być amfiteatr na 253 miejsca. Całość będzie monitorowana przez 32 kamery podłączone do miejskiego monitoringu.
- Mamy już urządzone zaplecze budowy, zasilane w energię i wodę. Wytyczony został pas dojazdowy od ul. Moniuszki. Takie wjazdy na teren budowy będą w sumie trzy: od Moniuszki, od Górnośląskiej i od Kościuszki. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni alejek, rozbiórką amfiteatru. Wjedzie ciężki sprzęt, teren zostanie zabezpieczony. Dokładny harmonogram działań ustalimy w czasie rady budowy w tym tygodniu. Wejścia do parku zostaną oznaczone jako teren budowy. Liczę na zrozumienie mieszkańców, robimy to przecież dla nich – mówiła podczas dzisiejszego posiedzenia komisji gospodarki miasta Elżbieta Gieda, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego.
Wykonawca – elbląska firma Zakład Ogólnobudowlany Zbigniew Markiewicz - ma czas do października na przeprowadzenie wszystkich prac. - Znając tego wykonawcę i jego możliwości, przy sprzyjającej pogodzie, będziemy robić wszystko, by oddać park jak najszybciej. Liczymy, że te termin będzie skrócony.
W ratuszu nadal trwa procedura przetargowa związana z wyłonieniem firmy, która dostarczy wyposażenie poszczególnych stref rekreacyjnych. - 12 października otworzyliśmy oferty. Wpłynęły trzy, ale dwie po terminie. Firma ze Szczytna, która złożyła ofertę w terminie, składa obecnie wyjaśnienia do komisji i mamy nadzieję, że jeszcze w grudniu podpiszemy tę umowę – dodała Elżbieta Gieda.
Całość inwestycji to koszt ok. 12 mln złotych, z czego 9 milionów elbląski samorząd pozyskał z funduszy unijnych.