UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Świetne zestawienie i komentarz. Może dodam, że Zamech został sprzedany ABB za 1 milion dolarów (ówczesnych !) i potężnie doinwestowany, będąc obecnie na poziomie najlepszych światowych producentów turbin. Największym problemem jest mentalność komentatorów nie rozumiejących podstawowych praw kapitalizmu (którego tak pragnęliśmy). ZYSK panowie, a nie sentymenty z przedszkolem, Bukowcem, samotnymi matkami itp. jwg
  • W 1990 roku od razu było wiadomo, jakie komórki nie są potrzebne w ABB Zamech Ltd. Co do pracowników, czy przejdą, czy nie, była to decyzja ich przełożonych. Na pewno niektórzy zostali skrzywdzeni przez szefów, którzy ich nie lubili. Dużo ludzi przeszło z Elzamu do ABB Zamech Ltd. jeszcze po 01.05.1990 roku. Znam takich.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Bożena L.(2023-10-29)
  • "W tym miejscu chciałbym pozdrowić wszystkich zamechowców - turbiniarzy, niezależnie od tego kto co robił i na jakim stanowisku, i podziękować im za to co osiągnęli swoją pracą i wysiłkiem intelektualnym oraz fizycznym. Osiągnięcia te mają swoje trwałe miejsce w historii Elbląga. " Tutaj należy się podziękowanie dla autora tego artykułu. Byli i są ludzie tacy jak ja, którzy fizycznie montowali te turbiny a niewiele o nich się pisze. No cóż. Był Zamech, ABB, Alstom, GE a teraz emerytura. Dla mnie to historia i większość życia.
  • A co tak naprawdę z tego ZAMECHU zostało?
  • A jakie to turbiny produkuje obecnie GE w Elblagu ?
  • @A to Polska właśnie - Rafako, jedna z największych polskich firm, specjalizująca się w inżynierii i budownictwie, ma coraz poważniejsze kłopoty. Spółka znalazła się na granicy upadłości i niewiele wskazuje na to, że ma szansę, by wrócić na dawne tory. Jej obecne zadłużenie sięga 700 mln zł. W połowie miesiąca zarząd spółki zdecydował o przystąpieniu do sporządzenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    2
    1
    Pislamabad w ruinie(2023-10-30)
  • Same budynki i grunty, były więcej warte. Sprzedali największy zakład w mieście za kwotę za którą można kupić pare limuzyn wyższej klasy... Tak na marginesie - od tamtych czasów nie było wymiany dolara, "Ówczesne" to mogły być złotówki.
Reklama