UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @ F.H.R. - książki "Spacerkiem po Elblągu" niestety, ale nie czytałem, a dane na temat Tivoli znajdują się na stronie www Elbląg moje miasto /Hindenburgstrasse/, rodowitego przedwojennego elblążanina Hansa Joachima Pfau'a, i stąd to wiem - i to napisałem !!!
  • @Elek - Tylko 1500 znaków dlatego podzielę to na trzy... Hashtagi: #H.Preuβwpuszczanywmaliny
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    F.H.R.(2023-07-16)
  • @Elek - I / Nie oceniam ksiązki jako całośći, ( nie mam takich kompetencji ) Poddaje jedynie krytyce treści zawarte na str. od 537 do 542.Jest to prawie kalka tych treśći na które się powołujesz, prawie bo Pan L. S.jeszcze bardziej zaciemnia obraz, (chyba specjalnie by nikt nie doszedł do prawdy). Faktycznie to strona Hansa Pfau, podpis pod tekstem - Hans Preuβ. Znacząca jest osoba tłumacza, nie mam nic przeciwko tłumaczowi, jednak zachował bym daleko idacą ostrożność, raczej zdałbym się na teksty orginalne. Te niemieckie drukowane w, ,Pangritz Kurier" a podpisane przez H. P.są zgodne ze starym przewodnikiem Roberta Dorra z 1911r -, bo taki istnieje. Hashtagi: #R.obertDorr
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    F.H.R.(2023-07-16)
  • @Elek - II / Ciekawe, że W PK. sa również teksty niemieckie, ale be podpisu - jawnie ziezgodne ze wspomnianym przewpdnikiem ! Pan L. S.sam przyznaje w swojej książce że współtworzył pewne teksty w, ,P. K.'' Zakres lat współpracy nie zgadza się... , jednak dziwnym trafem zaledwie tylko o kilka lat, ale to Pan L. S.sam zainteresowany w sprawie podaje konkretne lata, trudno to zweryfikować. Co do strony Hansa Pfau. Tivoli raz ma nr 5,zdanie pózniej ma nr 5a, a Bellevue nr 5b. Jest to czysta schizofrenia. W tekstach niemieckich podpisanych przez Hans Preuβ tak nie jest ! Tam Bellevue ma nr 5a, a Tivoli nr 5. Hashtagi: #H.Preuβwpuszczanywmaliny
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    F.H.R.(2023-07-16)
  • @Elek - III / U Hansa Pfau - opis zdjecia: „Tivoli” Äußerer Georgendamm 5.PRAWDOPODOBNIE zdjęcie przedstawia przebudowaną część późniejszego skrzydła wschodniego domu studenckiego albo domu żołnierza. " Słowo klucz :PRAWDOPODOBNIE ! Jednak nie ma tu podpisu nikogo ! Jest to brednia !. Tivoli było przy ulicy co widać na pocztówce wprost. , ale co wazniejsze tak samo jest na mapie katastralnej. Ps. Teren obecnej Bema 53,dawniej mający nr 6,ma swoją oddzielą 200 letnią historię, jednak nie mającą nic wspólnego z dawną, ,Etablissement Bellevue". Grommelt mieszkał pod nr 6 !!!, pózniej pod nr 53,to ten sam obiekt. ( zdjęcie z ksiag adresowych jest w jednym z hasztagów). Hashtagi: #H.Preuβwpuszczanywmaliny
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    F.H.R.(2023-07-16)
Reklama