UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Antoni Wasilewski w swoich wspomieniach z okresu pobytu wojsk polskich w Szkocji napisał jako redaktor "Dziennika Żołnierza" artykuł do numeru z 1 kwietnia 1941 roku o treści, że Redakcja w prezencie otrzymała amerykańskie papierosy. Ich liczba jednak jest ograniczona, więc otrzymają je ci co przybędą po ich odbiór w pierwszej kolejności. Kawał primaaprilisowy chwycił, a jednym z pierwszych, który się nabrał na to był szef komórki kontrwywiadu tej jednostki. Jestem ciekaw kim byli pierwsi chętni do nabycia tej karty miejskiej i w ogóle czy ktoś się zgłosił w tej sprawie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    1
    Forfar 2024(2024-09-06)
  • @Forfar 2024 - Kupiłem, jeżdżę i nikt się nie czepia. bardzo fajna promka. A co do wspomnień wojennych, podobne opowiadał mi dziadek, jak to nad Łabą spotkali się żołnierze amerykańscy i radzieccy. Nie byli wrogo nastawieni bo jedynym ich przeciwnikiem były przecież Niemcy. Rosjanie a Amerykanami popili zdrowo, pogadali, pojedli a jeden zapomniał hełmu. Rosjanin zrobił mu psikusa i załatwił do niego swoje potrzeby fizjologiczne pokacowe. Amerykanin wziął hełm umył a na drugi dzień to Rosjanie gościli w jednostce amerykańskiej, znów popili pojedli aż to tym razem Rosjanin zostawił hełm. Rano Amerykanin znalazł hełm nawkładał tam słodyczy, papierosów i zaniósł roztargnionemu Rosjaninowi. Wieczorem Rosjanin zaczął przepraszać amerykańskiego kolegę za zachowanie swoje z poprzedniego dnia ale Amerykanin odpowiedział: słuchaj Saszka, każdy zawsze da drugiemu to czego ma pod dostatkiem.
  • @Forfar 2024 - Tam był link by podać swoje ważne dane i oddać pieniądze z konta oszustowi. Tak to działa od lat. Nie klikamy w linki i tyle.
Reklama