UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Szanowni Państwo, zadajcie sobie trochę trudu i przeczytajcie dokładnie zamieszczony przez Redakcję tekst. Trybunał orzekł, że przepisy, na podstawie których wprowadzono opłaty za parkowanie, są niezgodne z Konstytucją, a nie samo pobieranie opłat. Do 30 listopada 2003 r. pojawią się nowe przepisy i dalej w majestacie prawa można będzie pobierać opłaty za parkowanie. Przyznam, że nie jestem z tego zadowolony, ale cóż - takie życie.
  • Ok..ale rzecz wprowadzona w życie przepisami niezgodnymi z prawe dla mnie jest z prawem niezgodna..no chyba dobrze rozumuję?
  • W Gdyni od lat mieszkańcy popierają wladze swojego miasta. Ale tam parkowanie nest bezpłatne. Opłaty za parkowanie nie wynikają z obowiązujących przepisów, a z chęci "służenia" mieszkańcom wykazywanej przez wybrane władze. W Eblągu wybrali je Elblążanie a nie mieszkańcy Gdyni. Zatem macie co chcecie ... Przy okazji - ulice wybudowano z moich podatków , dlaczego zatem ja mam powtórnie płacić za to samo i dlaczego zyski z mojej inwestycji ma czerpać ktoś inny. Zgadzam się płacić za parking komuś kto wykupi ziemię i go wybuduje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sceptyk(2003-03-26)
  • ot taka ciekawostka prawna.... Otóż TK w swoich orzeczeniach powinien stwierdzać wyłącznie zgodność stanowionego prawa z Konstytucją. Samym żródłem prawa są Ustawy i rozporządzenia (z pewnymi ograniczeniami). W tym konkretnym orxzeczeniu TK zdał sobie sprawę ze skutków jakie może ono spowodować dla samorządów, zatem TK ustanowił swoje orzeczenie także źródłem prawa (tzn. że pomimo niezgodności z Konstytucją przepis nadal ma obowiązywać aź do...), co jest zdaniem także konstytucjonalistów przekroczeniem uprawnień TK i także złamaniem Konstytucji. Rozwiązaniem byłoby zaskarżenie tego orzeczenia w części dot. obowiązywania przepisu do .... dnia, jednak nie można tego zrobić gdyż orzeczenia TK (w myśl Konstytucji) są ostateczne, a z drugiej strony trudno, aby TK był sędzią przeciw sobie i ogłosił, że wydając orzeczenie złamał Konstytucję :)))). Tak więc orzeczenie to należy traktować jako szansę na wydanie nowych przepisów - ot takie bezprawie w świetle prawa. Ciekawe co na to prawnicy?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    legalista(2003-03-26)
  • Czy rzecznik(czka) prasowa pana prezydenta odpowie na pytanie ile pieniędzy dostał UM za parkowanie w roku ubiegłym i na której stronie wykonania budżetu można znaleść potwierdzenie tej odpowiedzi?
Reklama