UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Tłumaczyć mi nic nie musisz, sporo przeżyłem i widziałem, pełno frustratów chodzi po ulicach. Ale zapytani o pomysł patrzą pozbawionymi refleksji oczyma i rozkładają ręce. Rezygnacja wychodzi wam, jak nic innego:) No ale, ja akceptuję marudę, on moje wizje. Dośc dziwaczne, nie? Marudzisz w moim własnym panstwie, popatrz, popatrz.. Jak uważam, że miejsce w którym mieszkam, to burdel, to sie wyprowadzam i biorę rozwód. Dla mnie proste. Eocik
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Instytut(2005-09-25)
  • Instytut i paru innych. Z całym szacunkiem Panowie (tak wnoszę przynajmniej)! Ja rozumiem, że ktoś może potepiać brak zaangażowania ale podejscie "albo ze mną zlbo przeciw mnie" nie jest tu chyba bardzo na miejscu? Poza tym jeśli w rządie ludzie się nie zmieniają a ciągle ci sami u władzy nic nie zmieniają - to faktycznie po co wybory? Czy wolę szachownicę w biało-czarne czy czarno-białe pola niewiele chyba zmienia dla ogólnego rozstawu pionków prawda? A poza tym ci, którzy mówice, że "będą marudzili a nie pójdą" - a pytam was czy to cokolwiek zmieni skoro układ figur pozostaje w sumie rzeczy tenb sam?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Obywatel(2005-09-25)
  • haha, no teraz mnie rozwaliłeś instytut... Gdyby w wesołych czasach ludzie chodzili, popierali, wybierali to co było (a była tylko PZPR najogólniej mówiąc na listach wyborczych) to byś się doczekał :-) Kuby chyba. Na szczęście ktoś wtedy olewał wybory - przynajmniej te oficjalne. No ale byli tacy, którzy też wierzyli w postawę obywatelską, czy to w ORMO, czy PZPR czy "życzliwi" od donosów których pękają dziś archiwa. Rozumiem, że wtedy też postulowałeś "aktywność". Otóż kolego czasami bierność, milczenie jest bardziej wymowne niż najlepsze hasła... Dobrej nocy, dzięki za życzenia, na bilet jednak nie mam szans, PO już olało swój program, w 1,5h po ogłoszeniu wyników i zapowiedziało, że 15% VAT nie będzie. Rekord?
  • NO to mamy już wstępne wyniki... PiS górą, PO poniżej oczekiwań. CIężko im będzie razem rządzić, bo jednak premier nie będzie z Krakowa (może to nauczka za pychę?!), no i jak tu pogodzić liberałłą z socjalistą? Frekwencja około 40%, więc dna jeszcze nie sięgnęła, ale rzeczywiście przydał by się program edukacji obywatelskiej. MOże za 10-15 lat po jej wprowadzeniu będzie już grubo ponad 50%. Pokolenie lat 50-60 jak zniknie, to powinno być już lepiej. Pozdrawiam wszystkich w oby lepszej Polsce :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    obywatelNDG(2005-09-25)
  • Rozwód kosztuje :-) I tak w kółko Macieju. Wielu nie stać na rozwód z żoną, podział majątku itp, a co tu mówić o rozwodzie z państwem. Na to trzeba mieć zarobki co najmniej... polityka! Nie bez powodu to oni są słynni z kształcenia dzieci w obcych krajach, tudzież emigracji po zakończeniu kadencji.
  • Słuchaj anonimku, kalumnie rzucaj sobie gdzie indziej, albo sie pod nimi podpisz. Bystry jesteś, otrzaskany, tylko jakoś nic Ci nie wychodzi. Ostatnio jakis kandydat też jedyny sprawiedliwy musiał uciec od tej złej, niedobrej polityki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Instytut(2005-09-25)
  • Podpisać się? Zobacz kogo dziś wybrałeś! :-) "Instytut" jest równie dobrym podpisem jak brak żadnego :-)
  • HOMOSOVIETUSY po moralnym upadku SLD nie miały po co iśc do urn i bardzo dobrze bastion komuchów padł
  • Zawsze chodziłem na wszystkie wybory , czy to na parlamentarne, czy to na prezydenckie .Pierwszy raz nie poszedłem , i co?......I mam większy spokój ducha niż dotej pory. Przynajmniej wiem ,że każda następna afera nie będzie dzięki mnie. Uuuuffffff nareszcie każda następna afera nie dzięki mnie. Co za ulga.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Perkun(2005-09-25)
  • A ja spełniłem swój obywatelski obowiązek. Z każdymi wyborami jest to dla mnie co raz bardziej OBOWIĄZEK. A jednak i tym razem znalazłem swoją opcję. Nie jest wykluczone, że za 4 lata obowiązku już nie spełnię. Jak tak dalej pójdzie, to za 4 lub 8 lat doczekamy się frekwencji na poziomie 25%. Wtedy zwycięska partia otrzyma około 30 % głosów, czyli 0,3 * 0,25 = 7,5% uprawnionych (a nie jak teraz około 11%).
  • Nie poszedłem na wybory, ponieważ uważam że żaden z ....... kandydatów nie zasługuje na moje poparcie. W Polsce nie ma na kogo głosować - a to gadanie o niezaangażowaniu społeczeństwa w wybory to bzdura. Ludzie nie chodzą na wybory, ponieważ są pewni, że i tak nic się nie zmieni - i mają niestety rację.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    keller(2005-09-26)
  • Cóż wychodząc z założenia, że większość Polaków to analfabeci polityczni i ekonomiczni, którzy oddają głosy zawsze na te ugrupowania które najwięcej obiecują to mała frekwencja w tych wyborach właściwie nie powinna być zaskoczeniem!!! A patrząc na te wyniki można podejrzewać, że w kolejnych wyborach będzie jeszcze mniejsza, ponieważ partie które miały najbardziej rozsądne programy i tak przegrały!!! Demokracja jest jednak tak "doskonałym" ustrojem, że nawet ci którzy nie chodzą na wybory maja duży wpływ na to kto rządzi po wyborach, ponieważ ich absencja wyborcza pomaga właśnie zwycięzcom!!! Jeżeli ludzie w tym kraju nie zrozumieją jaka jest różnica miedzy wyborem politycznym, a losowaniem na "chybił trafił" w totolotka to frekwencja systematycznie będzie malec!!!
Reklama