UWAGA!

Przebadano nasze kąpieliska

 Elbląg, Przebadano nasze kąpieliska
(fot. AD)

W naszym województwie nadzorem Sanepidu objętych jest 218 kąpielisk, w tym 212 kąpielisk śródlądowych i sześć kąpielisk morskich nad Zalewem Wiślanym. Obecnie woda jest zdatna do kąpieli w 54 miejscach. Zobacz, gdzie.

W 14 kąpieliskach województwa sezon już rozpoczęto, a 40 zostanie udostępnionych w najbliższych dniach.
       Wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych potwierdzają, że woda w okolicach Elbląga jest przydatna do kąpieli w następujących miejscach: Kiersity – jezioro Korsuń; Suchacz – nad Zalewem Wiślanym; Kadyny – kąpielisko Kadyny Stadnina oraz kąpielisko Kadyny Cegielnia (,,Srebrna Riwiera”) nad Zalewem Wiślanym; Tolkmicko – kąpielisko przy ul. Parkowej nad Zalewem Wiślanym.
       Na decyzje zarządców o otwarciu czekają jeszcze kąpieliska w Bogaczewie i Kretowinach – jezioro Narie; w Miłomłynie – jezioro Ilińskie; w Kupinie – kąpielisko Zakrzewko II i w Pasłęku kąpielisko Jeziorko – na rzece Wąskiej.
       Dokładne informacje na temat przydatności wody w poszczególnych, dopuszczonych do otwarcia kąpieliskach na terenie województwa można uzyskać przez cały sezon wypoczynkowy, korzystając z serwisu kąpieliskowego aktualizowanego w każdą środę, znajdującego się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem: www.pis.gov.pl.
      
      
mk

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Dlaczego nie napisano o wszystkich naszych kąpieliskach?? Dlaczego marginalizuje się nadmorskie kurorty takie jak Krynica Morska, Stegna, Jantar itd? One już nie są nasze? Co, od ostatniego podziału administracyjnego to już inny kontynent? Znaczne gro elblążan i tak właśnie TAM jeździ, mniej nad zalew, a na pewno najmniej nad jakieś mazurskie jeziora.
  • florek Elbląg do Pomorskiego !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    florek(2010-06-16)
  • Popierem Jonasa Niewiele ludzi wie gdzie leżą Kiersity – jezioro Korsuń i pewnie nigdy sie tam nie wybiorą. Brak natomiast informacji o popularnych dla Elblążan miejscach
  • wiadomo ze sanepid falszuje dane. Zadne z kapielisk nie nadaje sie do uzytku. Jednak nie moga zamknac wszystkich bo bylby skandal ze tyle lat po wojnie a w polsce woda nadal smierdzaca i brudna!!
  • Pytanie o stan sanitarny kąpielisk na Mierzei należy kierować do inspekcji sanitarnej województwa pomorskiego. Podział terytorialny kompetencji obowiązuje wszystkie instytucje kontrolne, więc pretensje o niepełny zakres informacji o kąpieliskach z których Elblążanie korzystają jest pozbawiony logiki.
  • ". .. że woda w okolicach Elbląga jest przydatna do kąpieli w następujących miejscach. .. " Ciekawe, a w innych nie? Moim zdaniem w każdym miejscy woda jest niezwykle przydatna do kąpieli (oczywiście poza kąpielami słonecznymi). :) Pozdrowienia dla redakcji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Flapss(2010-06-17)
  • nor: wiem, że tak jest - i to jest właśnie absurdalne. Ale skoro zamieszcza się taki artykuł, i to jeszcze z tytułem o "NASZYCH" kąpieliskach, to chyba lepiej się postarać o pełną informację? Bo teraz tytuł wprowadza w błąd.
  • To ja proszę włączyć Elbląg do powiatu nowosądeckiego bo ja lubię odpoczywać w Muszynie.
  • Bardziej odpoczę nad jeziorkiem niż w jakieś Krynicy Morskiej czy Stegnie - przecież tam ciasnota, jeden na drugim leży na plaży, hałas i smród.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    amator spokoju(2010-06-17)
  • Dziwię się włodarzom miasta że nie inwestują w kąpieliska w mieście typu agwa - park czy nowy większy basen. Tragiczne jest już reklamowanie znienawidzonych mazur, dlaczego nikt nie inwestuje w to co mamy blisko Elbląga gdzie Elblążanie jeżdzili od lat mowa o Suchaczu, Kadynach, Fromborku poprawić stan plaż, zrobić parkingi z dobrymi dojazdami, punkty gastronomiczne ale z cenami dostępnymi dla zwykłego obywatela i mamy raj. Jeszcze jak ruszy kolej nadzalewowa to tylko jeżdzić. Krynica Morska jest oblegana przez Warszawę, olsztyn i resztę kraju, a Elbląg tyle inwestował w Krynicę i tak jest w innym województwie a urzędnicy z Krynicy pierwsi byli by mierzei nie kopać. Scena z nad rzeki Elbląg też wywieziona i co z tego nasze miasto ma a mieszkańcy czekają do czasu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    meloman(2010-06-17)
  • nor, średnio mnie obchodzi "Podział terytorialny kompetencji" Chcę wiedzieć jako Elblążanin gdzie w pobliżu woda jest mniej brudna. Widać zapędy nomenklatury. Podział kompetencji jest ważniejszy od logiki. Wybory już niedługo. Mam nadzieję, że nowe władze przewietrzą nomenklaturę elbląską
  • Na wskazanej stronie są opisy kąpielisk na Mierzei. Wadą tego jest brak konkretnych wyników badań i dat ich wykonania. Każdy wie, że jak jest na tyle zimno i wietrznie, że tylko morsy się kąpią, to woda w Zalewie jest względnie czysta. Jak żar z nieba wali, to Zalew pokrywa się centymetrowym kożuchem i wydziela odrzucającą woń. Ale, żeby tylko nie krakać, to poza polityczno-urzędniczym bełkotem, coś się zmienia. Przy pogłębianiu wejścia do Elbląga w tym roku, szambo nie było wylewane w pobliże plaż tylko w miejsce na lądzie, gdzie nikomu to nie szkodziło, a nawet będzie długoterminowo pożyteczne. Brawo !!! Pierwszy przejaw myślenia i rozsądku. Teraz dalsze wskazówki. Rybacy w portach myją sieci. Woda popłuczna wraca wprost do basenu wraz ze śmierdzącymi okropnie osadami. Baseny te są lokalnym centrum turystyki i świadczą o gospodarzach terenu. Osady te odkładają się w nich i są mieszane śrubami łodzi rybackich. Efekt było np. czuć przy otwieraniu portu w Tolkmicku. Uważam, za konieczne budowę instalacji oczyszczających te wody i wywóz osadów w sensowne miejsce. Np poldery nie wykorzystywane. I nie widział bym nic zdrożnego, gdyby przeznaczone na to były środki publiczne. Bo rybacy z pewnością tego nie zrobią.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sceptyk(2010-06-17)
Reklama