UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jacek Boki a gdzie upamiętnienie Akcji Wisła i przymusowe wysiedlanie mieszkańców tamtych stron? Byliśmy nie lepsi a potrafimy robić z siebie tylko biednych poszkodowanych. .. .sami też praliśmy niemców, ukraińców i ruskich ile wlezie i jakoś nikt nie marudzi tylko my taplamy się w odmętach historii. .. cholera młodzi chca iść do przodu w rozwijającym się dynamicznie kraju a nie rozpamiętywać i rozgrzebywać historię. .. .
  • @Art:) - Nie żadna, ,Akcja'' Wisła tylko wojskowa Operacja Wiła, która położyła definitywny kres ukraińskiemu ludobójstwu na Polakach. 140 tysięcy ukraińców zostało przesiedlonych, a nie brutalnie spacyfikowanych na ziemie odzyskane, otrzymując w miejsce brudnych klepisk, w których mieszkali piękne poniemieckie domy i gospodarstwa. Przesiedlono ich wraz z całym posiadanym dobytkiem, dając dodatkowo BEZZWROTNE pożyczki na zagospodarowanie w miejscach nowego zamieszkania. Bez przeprowadzenia Operacji Wisła walki z bandami UPA na tamtych terenach trwały by jeszcze do po łowy lat 60ych, o czym piszą w swoich wydawnictwach sami Ukraińscy nacjonaliści z OUN. Doucz się człowieku, zanim znowu wylecisz przed szereg z takim bredniami. Dla twojej wiedzy, tylko w roku 1946 z terenu ówczesnego województwa Rzeszowskiego uciekło przed ludobójczym terrorem UPA 140 tysięcy Polaków, tak jak stało, czyli BEZ NICZEGO! Więc proszę mi nie wypisywać tutaj bzdur, że Operacja Wisła była zbrodniczą akcją, bo nie ma to nic wspólnego z żadnymi faktami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    JacekBoki(2017-07-31)
  • @JacekBoki - a czy ja napisałem że była zbrodnicza? Nie podniecaj się tak. może ciebie przesiedlę do Kirgistanu? z całym dobytkiem :) ukraincy walczyli z komuną tak jak u nas AK, a że u nas czasy były po 44 roku jakie były to i z nami wojowali tłukąc armie ludowego wojska polskiego. U nas WiN NSZ i AK moglo walczyć z komunistycznym reżimem a ukraincom tego odmawiasz? Bo tłukli naszych? nie martw się ruskich też. I nie pouczaj mnie, wiem co mam czytac i co oglądać a szereg to tworzy się 10 każdego miesiąca na krakowskim przedmieściu.
Reklama