UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • @ardesf - "Poza tym ktoś kiedyś mądrze napisał (powiedział): Naród który nie pamięta o swojej przeszłości, historii nie zasługuje na przyszłość. "Ktoś mądry tak powiedział, ale z cwaniaków gnębiących Polskę. Im na tym zależy byśmy swoimi porażkami się cieszyli
  • .. .i znowu wszystko w godzinach pracy zainteresowanych?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Kat_Na_Idiotów(2021-07-14)
  • to robiło UB (Urząd Bezpieczeństwa)który przeistoczył się w SB. Obecnie obniżeniu emerytur członkom SB sprzeciwia się KOD (Komitet Obrony Demokracji)wspierany przez PO, PSL i Lewicę.
  • dzieci i wnuki niektorych pisatuja dobre stanowiska w samorzadach. I gdzie tu mowa o czczeniu ofiar, wszystko to ułuda.
  • @Stop nakręcania się - Nie no pefka, zajmijmy się BLM, bo niewolnictwo w USA było 200 lat temu. ..
  • @Stop nakręcania się - Weź porządny rozbieg i. .. .. Przyprowadzę Ci człowieka który tam był, przeżył to. powiesz mu to w oczy, jemu i jego rodzinie.
  • Pozar 1949
  • Sprawę wszczęto na polecenie Ministra Bezpieczeństwa Publicznego gen. bryg. Stanisława Radkiewicza. Bezpośrednio nadzorował ją Dyrektor Departamentu Śledczego pułkownik Różański. Sprawę odebrano Powiatowemu Urzędowi Bezpieczeństwa w Elblągu, gdyż podważono ich hipotezę o braku podstaw uzasadniających pożar jako sabotaż. Stąd działania w sprawie prowadzili pod kierownictwem płka Różańskiego funkcjonariusze Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa w Gdańsku. Powiązano ją z aresztowanym za szpiegostwo obywatelem Francji - Robineau. Ponieważ w wydziale, gdzie wybuchł pożar kierownik i kilku pracowników powróciło do Polski z emigracji we Francji uznano, że byli oni współpracownikami aresztowanego i na jego polecenie dokonali aktu sabotażu. Zamierzano ten fakt wykorzystać jako dowód wrogiej działalności Francuza wobec Polski. W 1954 płk Różański i inni trzej odpowiedzialni oficerowie MBP zostali aresztowani i skazani na karę pozbawienia wolności od 3 do 5 lat. W 1956 roku, po październiku 56,Sąd Apelacyjny ponownie rozpoznał ich sprawę i wymierzył im karę od 12 do 15 lat pozbawienia wolności (Różański). Nie objęto ich amnestią. Płk Różański zmarł w 1981 roku i został pochowany na cmentarzu żydowskim w Warszawie.
  • @Y R - Niestety to prawda
  • @Stop nakręcania się - Akurat mój ojciec był ofiarą tych prześladowań. Miał dużo szczęścia, że przeżył, ale parę miesięcy w areszcie ubeckim przesiedział. I niby dlaczego ja mam o tym zapomnieć?Pamietaj, że historia lubi się powtarzac i naprawdę lepiej uczyć się na błędach, zamiast te błędy powtarzać. Bo jak zapomnimy, że władza dla własnej korzyści jest zdolna do wszystkiego, to możemy szybko z tym wszystkim się zderzyć. Boleśnie zderzyć.
  • Pamiętajcie bo to istotne w UB byli głównie Żydzi i z wielką miłością mordowali w więzieniach Polaków. Zmieniali nazwiska i pakowali się do UB. Pilecki pisal ze Auschwitz to było sanatorium w porównaniu do widzenia UB. .. . Także trzeba o tym przypominać i mówić żeby młode pokolenia pamiętały z kim będą mieli do czynienia. Hashtagi: #Zmijoweplemie
Reklama