UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Niech ktoś mi podpowie, bo nie wiem czy dobrze liczę. OK.50.000 powstańców wzięło udział. Na starcie z tego co czytam było ich 25.000.10% było uzbrojonych i wszystko po to, żeby zginęło 200.000 cywilów i całe miasto legło w gruzach w czasie walk, a potem z zemsty okupanta? Pragnę również przypomnieć, że oni wyrwali się z motyką na słońce dla Warszawy, a nie dla całego kraju. Ta akcja nie miała wymiaru ogólnopolskiego. Dlaczego w całej Polsce obchodzimy rocznicę tego zrywu?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    7
    DasModel(2024-08-01)
  • @DasModel - Dlatego że Warszawa jest stolicą Polski.
  • @DasModel - Aleś Ty plytki. Zbrodnię w Oświęcimiu upamietniać mają tylko lokalni mieszkańcy a rocznica bitwy pod Grunwaldem dotyczy tylko mieszkańców Warmii i Mazur tak.
  • W Oświęcimu ginęli Polacy z terenów RP w granicach z 1939r. Pod Grunwaldem walczyło rycerstwo z całej ówczesnej Polski jak i po stronie krzyżackiej. Więc dotyczy to całej Polski, zaś w powstaniu walczyli zaś sami Warszawiacy. Chyba o to chodzi.
  • Pod Grunwaldem walczyły WOJSKA Polskie i Litewskie. Wróć do szkoły.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    DasModel(2024-08-02)
  • @DasModel - Powstanie miało trwać kilka dni. Walczący spodziewali się pomocy aliantów ale niestety się jej nie doczekali. Warto poczytać dlaczego tak się stało. Wtedy się w głowie trochę rozjaśni i nie będziesz pisał kocopołów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    Ja wiem(2024-08-02)
  • @Ja wiem - Z technicznego punktu widzenia, skąd ci alianci nagle mieli się wziąć w środku kraju? Nie byli przypadkiem zajęci czymś innym w innych regionach Europy?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    DasModel(2024-08-02)
  • @DasModel - Jak to skąd - na białych koniach w galopie z mgły mieli się wyłonić. Takie zwalanie winy z siebie na innych - typowo Polskie
Reklama