UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jest w Polsce tzw. piąta kolumna zdrajców, sprzedawczyków, w Elblągu ich sporo, Portel ich popiera.. A pomnik i czerwona gwiazda na nim prędzej czy później zostanie rozwalony!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    4
    janekz(2022-03-30)
  • @janekz - Piata kolumna to taka jedna populistyczna i rządząca obecnie partia, od lat chcąca nas z Unii wyprowadzić, zrobić wszystko by Polska była osamotniona skłócona i bezbronna. Podły ich plan, to zostawić Putinowi otwarte tylne drzwi. Nie potrzeba nam Waszego chaosu, potrzeba nam spokoju bez prawackich marnych prowokacji. Kumasz?
  • @Np. - Odezwał się jakiś pachołek brukselski. Polska otrzyma pieniadze... jak uzna wyzszosc prawa ue... nad prawem krajowym... zrezygnuje z niezaleznosci i stanie sie landem pod przywodztwem niemiec. a moze... nie brac tych pieniedzy.... wystarczy ze niemcy wypłacą nam 800 mld euro za 2 wojne... Kumasz?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    8
    janekz(2022-03-30)
  • MariuszLewandowski-Fc @janekz - Zostaw to Bogu - jak uzna że ma zniknąć to zniknie. Skoro stoi - znaczy że ma stać. Choćby na przestrogę....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-30)
  • @janekz - Ja chcę wyższości Unijnego prawa nad cwaniackim polskim niby prawem z furtkami dla koleżków, chcę Polski w Unii, bo w unii żyje się godnie, nie to co tu w ciągłej biedzie! Dlatego właśnie głosowałem za Unią a nie za cwaniakami i ich księdzami. Kumasz? Mogę być Brukselski, ale chcę godnego życia i wygonienia cwaniaków oraz uporządkowania kościoła.
  • MariuszLewandowski-Fc @Np. - Mój drogi Unia jeszcze jako Wspólnota Węgla i Stali miała być związkiem GOSPODARCZYM a nie Politycznym. Dziś wolność słowa oznacza promocję pederastii i traktowanie zgody na aborcję jako leku na rozpasanie erotyczne. Takiej Brukseli ja nie chcę pomimo że jak ty głosowałem za akcesją. Nie mam zamiaru sprzedać wolności i godności w zamian za smatfona z większym wyświetlaczem czy BMW z szerokimi laczkami. Chcesz uporządkowania kościoła - podpisz petycja w sprawie wycofania zgody na komunię do ręki - na przykład. A i jeszcze jedno - owi księża podobnie jak ty chcą godnego życia - tyle że i im tobie godność kojarzy się z własnością. Księża którzy wolą mieć niż być psują kościół tak samo jak ty psujesz swoim konsumpcjonizmem ten kraj.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-31)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Wiesz, byłem za granicą i dużo o Unii wiem. Niestety, ale Tam gdy ktoś jest fachowcem i chce (na prawdę chce) pracować, to żyje godnie, kolego. W Polsce natomiast jest walony w rogi przez cwaniaków. U nas trzeba być cwaniakiem jak politycy. Nic mi nie przeszkadzają homoseksualiści, ich sprawa, za aborcję każdy odpowie i tak. ja jestem przeciwny, ale są warunki zdrowotne, kiedy powinna być bezwzględnie dopuszczalna. Natomiast bardzo nie znoszę pedofilów i duchownych pedofilów! Mam sporo lat i powoli odchodzę od kościoła, bo jest brudny. Chęć godnego życia nie jest konsumpcjonizmem, jest prawem obywatela za swoją pracę.
  • MariuszLewandowski-Fc @Np. - Mój drogi też pracowałem za granica i pogląd podzielam. W polsce pracownik ESWIP-u zatrudniony jako animator bierze 4 tyś zł i ma drugi etat w PSONI a na dokładkę firmę która pewnie też dla naszych lokalnych pozarządowców robi a to wszystko nie wymaga nawet posiadania zawodu. Opiekunka starszych 1700 zł na rękę - bo prezesi muszą swoje zainkasować. Tyle że tym tylko piszesz anonimowo a ja chce to zmienić. Uwierz mi że pedofila potraktowałbym bardzo brutalnie a takiego w sutannie - ze szczególnym okrucieństwem właśnie dlatego że kala Kościół i sprowadza dzieci na drogę cierpienia a wiernych ku zgorszeniu. I uwierz mi że ja w takich sprawach umiem zabrać głos nie ciszej niż w innych. Konsumpcja jest zdrowa bo jest zaspokojeniem potrzeb, ale nowy samochód co dwa lata to już konsumpcjonizm czyli hedonizm w czystej formie. Nic kosztem innych - o tym wielu zapomniało....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-31)
  • @MariuszLewandowski-Fc - na samochód co dwa lata w Polsce pozwolić sobie może cwaniak, lub rodzina cwaniaka. Normalnie pracujący to może tylko pomarzyć o nowym jak bardzo oszczędny, to co 10-15 lat. Dlatego wybrałem Unię, a nie polskie cwaniactwo. A tych cwaniaków sporo, sami nic nie produkują a sowite wypłaty muszą mieć. ktoś musi być walony w rogi, by oni mieli sielankę.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Czy ktoś narzuca twojej żonie, córce, kochance aborcję ? Czy ktoś każe ci kochać się z żoną codziennie byś mógł wyrobić unijny standard ? Gdzieś wyczytałeś, że UE toleruje stosunki dorosłych mężczyzn z chłopcami ? Wydaje ci się, że jesteś lepszy od homoseksualisty, bo masz żonę ? Poszukaj sobie filmu dokumentalnego o wdzięcznym tytule "Molestowane zakonnice" i obejrzyj ten film i pomyśl komu wierzysz i w co ? Dlaczego fakt, że ty nie chcesz sprzedawać wolności i godności ( cokolwiek masz na myśli ) za dobra konsumpcyjne ma być powodem, dla którego zabraniasz robić tego innym ? Utopie o godnym życiu bez własności propagowali komuniści... Miało być cudownie... wyszło... jowo ! Personele naziemne też objawiają o ubogim Chrystusie i budują mu ołtarze za tłuste miliony żeby lud miał powód by uwierzyć, że On istnieje... bo gdyby nie było Go to czemu służyłyby te wszystkie figury... ? ! Donośne ujadanie na konsumpcjonizm to dobre preludium do stania się komuszkiem pod świętoszkowatym płaszczykiem patrioty.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    GłębokaMyśl(2022-03-31)
  • MariuszLewandowski-Fc @GłębokaMyśl - Mój drogi tak -określenie "prawo do aborcji" jest manipulacją semantyczną i jest równoznaczne " z prawem do zabijania dzieci przed ich urodzeniem" to jest narzucanie obcej normy przez fałszowanie pojęć. Unia nie każe /jeszcze/ seksić się z żoną codzienne a moim zdaniem akurat taki przepis byłby mądry i skuteczniejszy niż 500 plus. Nie muszę mieć żony żeby uważać homoseksualizm za dewiacje - moje prawo bo bycia homofobem jest równie dobre jak prawo do bycia homoseksualistą - pokaż mi jeden unijny program wspierający homofobię ? Programów zwalczających homofobię jest kilkadziesiąt. Zaczynasz rozumieć co promuje owa Unia naszymi pieniędzmi ? Nie zakładam że własność jest zła ale że zła jest własność zdobyta krzywdą innych a nie własną pracą. To różnica zasadnicza. Co do paradoksu kapiących od złota ołtarzy pełna zgoda to zakrawa trochę na kult cielca dlatego lubię kościoły na wsiach dużo skromniejsze. Komunizm kolego to dzielnie się cudzą pracą i tu dokładnie to samo dotyczy kapitalizmu. Ja jestem rzemieślnikiem i wiem że zjesz ile zapracujesz i pracuje od 21 roku życia. I nie krytykuję ludzi którzy mają dzięki własnej pracy ale olewam tych co na cudzych plecach budują własne zamki na piasku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2022-03-31)
  • @MariuszLewandowski-Fc - "Nie muszę mieć żony żeby uważać homoseksualizm za dewiacje" A wiesz, ze kościół jeszcze do niedawna, ludzi leworęcznych uważał za niepełnosprawnych, lub podatnych na szatana i tak było prze długie lata. Tak, ze słowo dewiacja do zachowań nie do końca zależnych od samego siebie, nie pasuje. Dlaczego człowieka z różnymi kolorami oczu (są tacy), czy z wrodzoną krótszą nogą, czy innymi problemami, jednak nie uważamy za dewiantów? Bo to kwestia kultury, tak proszę Pana, kultury. Zachowania seksualne są zawsze be... oraz tabu, a odmienności w tej dziedzinie są tępione i prześladowane z poparciem konserwatystów (którzy po cichu, często sami tacy są). Nie, homoseksualizm nie jest proszę Pana, dewiacją. Jest po prostu odmiennością. A prześladowanie takich ludzi rodzi u niektórych z nich silną chęć demonstracji swoich poglądów i pokazu siły (tak jak wszędzie indziej) i stąd na przykład parady na ulicach, itp. Gdyby było to uważane przez ludzi za normę, parad by nie było, zapewniam.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Nikt ci nie broni być homofobem, to twoje prawo. GM nie jest fanką homoseksualistów jednak po bliższym poznaniu przyczyn homoseksualizmu nie ma zamiaru przeciwko nim występować, bo to nie ich wybór. Pierwszy program wspierający homofobię uruchomi lawinę podobnych pomysłów... ot choćby wspieranie segregacji rasowej. Prawo do aborcji w wersji jaka obowiązywała przed Populizmem i Socjotechniką pozwalała na aborcję w przypadku zamkniętego katalogu przypadków. Obecnie obowiązująca ustawka to twarde nieliczenie się z życiem i zdrowiem matek oraz godnością rodziców i prawem do szczęścia z narodzonego dziecka. A propos budowania na cudzych plecach... Wyprodukuj samochód, komputer, telefon, odkurzacz, czołg, samolot, drukarkę, zapewnij obecny poziom usług telekomunikacyjnych metodami rzemieślniczymi... Ludzie, którzy potrafią to zorganizować nie rodzą się na kamieniu, a nawet gdyby, to dlaczego mieliby pracować "ku chwale dobra społecznego" bez należnej im gratyfikacji. GM rozumiałaby gdybyś krytykował spekulantów giełdowych, inwestycyjnych... ale przyczepiać się do tych, którzy organizują pracę tym, którzy nigdy by nie dali rady zrobić tego samodzielnie... Skromniejsze kościoły wiejskie to efekt słabszego potencjału finansowego parafian nie świadomego wyboru personeli naziemnych nimi zarządzających...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    GłębokaMyśl(2022-04-02)
  • @janekz - Cywilizowany świat uznaje prymat prawa międzynarodowego nad krajowym... Nie chcesz tego uznawać to stajesz się Koreą Północną / Rosją po agresji na Ukrainę, która również wpadła na pomysł wyższości prawa państwowego nad międzynarodowym. Pomysł Wowki Putina wdrożyli z pogwałceniem wszelkich norm prawa międzynarodowego za w zgodzie z pomysłami rosyjskiej Dumy... Niemcy wypłacą ci pierdyliard za 2 wojnę... Kumasz ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    GłębokaMyśl(2022-04-02)
Reklama