Tradycyjnie w Wieczór Trzech Króli przyznane zostały doroczne nagrody prezydenta Elbląga. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Elbląskiej. Zobacz fotoreportaż.
O laureatach:
I. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Działalność oświatowa i pedagogiczna"
dr Stanisław Kwitnewski - Zastępca Dyrektora Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Dyrektor ds. kształcenia w PWSZ w Elblągu.
Jest autorem pracowni eksperymentu z fizyki, będącej filarem zainicjowanego przez Prezydenta Miasta „Experimentarium Elbląskiego". Stworzył koncepcję funkcjonowania tej pracowni, scenariusze zajęć, program autorski nauczania fizyki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz zestawy eksperymentalne do prowadzenia badań zjawisk występujących w fizyce i astronomii. Pracownia fizyki stanowi niezwykłą innowację pedagogiczną wprowadzoną po raz pierwszy w Polsce, wpisując się tym samym w realizację jednego z głównych celów Strategii Lizbońskiej - podwyższania jakości kształcenia.
Łącząc teorię fizyki z praktyką i zastosowaniem narzędzi skutecznie zachęca uczniów do poznawania zjawisk zachodzących w świecie przyrody, astronomii, optyki, termodynamiki, mechaniki. Pan Kwitnewski jest również animatorem zespołu pedagogów, studentów, którzy wraz z nim upowszechniać będą w mieście nowoczesne metody eksperymentu. Jest także autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, a także uczestnikiem konferencji naukowych w Polsce i za granicą, na których prezentuje wyniki swoich badań.
dr Stanisław Kwitnewski jest wielkim autorytetem naukowym oraz zaangażowanym społecznikiem, który pracę naukową łączy z działalnością na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży naszego miasta. Z wielką pasją służy elbląskiej oświacie, wdrażając nowatorskie metody nauczania, które zmieniają podejście do metodyki pracy z przedmiotu fizyki. Swoim dorobkiem naukowym promuje nasze miasto w kraju i poza jego granicami.
II. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Ochrona środowiska"
Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Franciszka II Rakoczego - placówka od wielu lat propaguje wśród uczniów ekologiczną postawę i poszanowanie dla środowiska naturalnego. Dowodem na to są m.in. liczne konkursy oraz akcje związane z ekologią, w tym: zbiórka surowców wtórnych, ekowarsztaty, praca w ogrodzie szkolnym „Zielony Zakątek" oraz wspieranie programu ekozespołów.
Uczniowie szkoły biorą udział w turniejach wiedzy ekologicznej są również uczestnikami sejmików ekologicznych. Proekologiczne działania Szkoły potwierdzone zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. W roku 2006 decyzją Jury V Edycji Konkursu Prezydenta Miasta Szkoła Podstawowa na 18 otrzymała tytuł „Szkoły Ekologicznej". Szkoła jest także laureatem konkursu Fundacji Nasza Ziemia „Ekologiczny pierwszy dzień wiosny - 2009", ponadto zajęła II miejsce w II ogólnopolskim konkursie "Moje magiczne miejsce". Osiągnięciem ekologicznym w roku szkolnym 2009/2010 było zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tesco dla szkół", w nagrodę szkoła otrzymała wyposażenie do nowoczesnej pracowni naukowej.
Na szczeblu wojewódzkim za wieloletnie działania ekologiczne Szkoła otrzymała certyfikaty Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty: „Szkoła Przyjazna Środowisku" oraz „Szkoła promująca zdrowie". Osiemnastka uzyskała I miejsce w konkursie „Spotkania z przyrodą" i nagrodę główną w konkursie "Robaczek -Podglądaczek obserwuje, bada, eksperymentuje i chroni przyrodę".
III. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: "Służba zdrowia i opieka społeczna"
Doktor Lech Cylkowski - ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.
W ciągu długoletniej pracy zawodowej dał się poznać jako wspaniały lekarz i organizator, szanowany i ceniony w swojej specjalności. Duże doświadczenie zawodowe łączy z ciągłym podnoszeniem swoich kwalifikacji. Jest osobą komunikatywną, o wysokiej kulturze osobistej, co szczególnie cenią sobie jego pacjentki. Od wielu lat szkoli młodych lekarzy, wprowadzając ich w świat specjalistycznej medycyny.
Pan Doktor zaangażowany jest w reformę służby zdrowia, konstruktywnie uczestnicząc w zmianach dokonywanych w Szpitalu Miejskim. Z zespołem, którym kieruje wypracował dobrą markę Oddziału, cechującego się wysokim poziomem świadczonych usług.
IV. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 w kategorii: „Działalność gospodarcza"
Wojciech Macijewicz - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klaster Mebel Elbląg, które skupia 20 firm zatrudniając łącznie 2 tysiące pracowników. Na uwagę zasługuje fakt, że KLASTER MEBEL - ELBLĄG jest pierwszą zakończoną sukcesem inicjatywą w podregionie elbląskim i jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na Warmii i Mazurach. Dzięki temu przedsięwzięcie, któremu przewodzi Wojciech Macijewicz odgrywa ważną rolę w kreowaniu konkurencyjności i rozwoju gospodarczego w Elblągu i regionie. Klaster meblarski skupia podmioty o różnym profilu produkcji, których działalność koncentruje się wokół produkcji mebli szerokiego asortymentu, akcesoriów meblowych oraz innych elementów niezbędnych do zapewnienia ich prawidłowego funkcjonowania, bezpieczeństwa i estetycznego, nowoczesnego wyglądu.
Klaster Mebel Elbląg skutecznie promuje swoje produkty. Brał między innymi udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich i Międzynarodowych Targach Ostródzkich.
Klaster ciągle rozwija się, szczególny nacisk kładąc na wdrażanie nowych technologii. W tym celu podjął współpracę z Instytutem Technologii Drewna w Poznaniu, a w najbliższym czasie zamierza również skorzystać z doświadczenia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
Dzięki promocji, nowoczesnym technologiom, i sprawnej organizacji produkty meblarskie Klastra pochodzące z Warmii i Mazur kojarzone są z wysoką jakością i rozpoznawalną marką. Tym samym Region Warmii i Mazur staje się rozpoznawalnym w Polsce zagłębiem produkcyjnym, oferującym wysokiej jakości meble o własnym, atrakcyjnym wzornictwie.
Inicjatywa, której przewodzi Wojciech Macijewicz zrzesza przedsiębiorców prowadzących biznes w sposób etyczny, z poszanowaniem obowiązujących norm i praw: klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Szczególny nacisk kładziony jest na poszanowanie środowiska naturalnego.
V. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: ”Kultura i Sztuka"
Wojciech Karpiński - Pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury muzyk, nauczyciel, kompozytor, aranżer, autor tekstów piosenek, a także scenariuszy spektakli.
Napisał i wyreżyserował przedstawienia dla dziecięcych grup teatralnych m.in. spektakl pt. „Kłopot Mikołaja" oraz sceniczną wersję „Legendy o Piekarczyku". Jest również autorem i reżyserem 5 filmów telewizyjnych z cyklu „Legendy Warmii i Mazur" zrealizowanych przez Telewizję Elbląska z udziałem dzieci i młodzieży elbląskich szkół..
Komponuje piosenki, które chętnie wykonywane są przez zespół "Szalone Małolaty" działający w Młodzieżowym Domu Kultury.
Potwierdzeniem muzycznych umiejętności Wojciecha Karpińskiego są nagrody, które zdobywał: I nagroda w kategorii zespołów dziecięcych w Grodzkim Forum Teatrów Szkolnych w Elblągu za spektakl "Kłopot Mikołaja" oraz nagroda w dorocznym przeglądzie spektakli bożonarodzeniowych w Elblągu również za to przedstawienie.
Wojciech Karpiński ma znaczący wkład w rozwój i sukcesy zespołu Szalone Małolaty, które uzyskały I nagrodę; "Złoty Aplauz" na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie za piosenkę jego autorstwa pt. "Wiosna". Zaś solistka w kategorii do 9 lat - Rozalia Grafowska wzięła udział w finale tego festiwalu z piosenką Wojciecha Karpińskiego pt. "Z lalkami kłopot".
Laureat współpracuje z elbląskimi szkołami tworząc warunki do działalności artystycznej uczniów. Od wielu lat rozwija umiejętności muzyczne i teatralne dzieci w Szkole Podstawowej nr 1, z uczniami elbląskich liceów przygotowywał m.in. jasełka, a także scenkę własnego autorstwa pt. "Juliusz Słowacki przed Komisją Wojskową".
Wieloletnie doświadczenie Wojciecha Karpińskiego w pracy z dziećmi i młodzieżą, duża wiedza i kultura muzyczna, umiejętność inspirowania młodych i widoczna dla nich serdeczność dają wspaniałe efekty artystyczne.
VI. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Sport i turystyka"
Tomasz Gadaj - nauczyciel dyplomowany zatrudniony w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Jest również trenerem sekcji judo MKS "Truso" Elbląg. Jako nauczyciel wychowania fizycznego opracował i wdrożył autorski program zajęć judo i samoobrony. Zajęcia z technik samoobrony prowadzi na Wydziale Ratownictwa Medycznego w Policealnej Szkole im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Od kilku lat jest współorganizatorem największego w Polsce północnej Ogólnopolskiego Turnieju w Judo im. Czesława Misiuka w kategoriach dzieci i młodzików.
Jego praca pedagogiczna cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród uczniów, jak i całego grona pedagogicznego IV LO oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. W ciągu 16-letniej pracy zawodowej był wielokrotnie nagradzany, m.in. przez sportowe władze województwa warmińsko-mazurskiego, Wojewódzką Federację Sportu, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Judo, Polski Związek Judo.
W swojej pracy trenerskiej i pedagogicznej służy wsparciem i pomocą zarówno zawodnikom, jak i rodzicom. Organizując dzieciom i młodzieży czas wolny, obozy i zawody sportowe, propaguje wśród swoich wychowanków zdrowy tryb życia.
Wychowankowie Tomasza Gadaja reprezentowali Elbląg w imprezach rangi mistrzowskiej w kraju i za granicą. Ogromny wkład pracy włożony w wychowanie i szkolenie młodych judoków wielokrotnie przekładał się na ich wysokie wyniki sportowe oraz przyczyniał się do promocji naszego miasta.
VII. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok (kategoria: inne dziedziny)
Anna Tomczak - pełni obowiązki Kierownika Spółdzielczego Domu Kultury „Zakrzewo".
Doskonale sprawdza się w roli koordynatora projektów. Pani Anna jest niewyczerpaną kopalnią pomysłów, aktywnie angażuje się w życie kulturalne mieszkańców Elbląga, organizując w "Zakrzewie": konkursy plastyczne, muzyczne, taneczne, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy (Bal kartoflany, Andrzejki, Zabawa Karnawałowa, Bal Wiosny), festyny, np. z okazji Dnia Dziecka.
Anna Tomczak pomaga w organizacji licznych przedsięwzięć (prospołecznych, proekologicznych) na terenie Elbląga: Jesiennych Rajdów Integracyjnych po Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, warsztatów ekologicznych, zajęć terenowych, Międzynarodowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 18 przy organizowaniu szeregu akcji ekologicznych.
Wszystkie te lokalne działania to prawdziwa praca społeczna u podstaw, która przeciwdziała atomizacji i zamykaniu się społeczeństwa. Anna Tomczak jest kobietą, która zmienia rzeczywistość na lepszą, budząc społeczne uznanie i szacunek. W opinii wielu osób jej niezwykłą umiejętnością jest: "robienie zwykłych rzeczy w niezwykły sposób, przyciągając uwagę świata".
I. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Działalność oświatowa i pedagogiczna"
dr Stanisław Kwitnewski - Zastępca Dyrektora Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Dyrektor ds. kształcenia w PWSZ w Elblągu.
Jest autorem pracowni eksperymentu z fizyki, będącej filarem zainicjowanego przez Prezydenta Miasta „Experimentarium Elbląskiego". Stworzył koncepcję funkcjonowania tej pracowni, scenariusze zajęć, program autorski nauczania fizyki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz zestawy eksperymentalne do prowadzenia badań zjawisk występujących w fizyce i astronomii. Pracownia fizyki stanowi niezwykłą innowację pedagogiczną wprowadzoną po raz pierwszy w Polsce, wpisując się tym samym w realizację jednego z głównych celów Strategii Lizbońskiej - podwyższania jakości kształcenia.
Łącząc teorię fizyki z praktyką i zastosowaniem narzędzi skutecznie zachęca uczniów do poznawania zjawisk zachodzących w świecie przyrody, astronomii, optyki, termodynamiki, mechaniki. Pan Kwitnewski jest również animatorem zespołu pedagogów, studentów, którzy wraz z nim upowszechniać będą w mieście nowoczesne metody eksperymentu. Jest także autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, a także uczestnikiem konferencji naukowych w Polsce i za granicą, na których prezentuje wyniki swoich badań.
dr Stanisław Kwitnewski jest wielkim autorytetem naukowym oraz zaangażowanym społecznikiem, który pracę naukową łączy z działalnością na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży naszego miasta. Z wielką pasją służy elbląskiej oświacie, wdrażając nowatorskie metody nauczania, które zmieniają podejście do metodyki pracy z przedmiotu fizyki. Swoim dorobkiem naukowym promuje nasze miasto w kraju i poza jego granicami.
II. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Ochrona środowiska"
Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Franciszka II Rakoczego - placówka od wielu lat propaguje wśród uczniów ekologiczną postawę i poszanowanie dla środowiska naturalnego. Dowodem na to są m.in. liczne konkursy oraz akcje związane z ekologią, w tym: zbiórka surowców wtórnych, ekowarsztaty, praca w ogrodzie szkolnym „Zielony Zakątek" oraz wspieranie programu ekozespołów.
Uczniowie szkoły biorą udział w turniejach wiedzy ekologicznej są również uczestnikami sejmików ekologicznych. Proekologiczne działania Szkoły potwierdzone zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. W roku 2006 decyzją Jury V Edycji Konkursu Prezydenta Miasta Szkoła Podstawowa na 18 otrzymała tytuł „Szkoły Ekologicznej". Szkoła jest także laureatem konkursu Fundacji Nasza Ziemia „Ekologiczny pierwszy dzień wiosny - 2009", ponadto zajęła II miejsce w II ogólnopolskim konkursie "Moje magiczne miejsce". Osiągnięciem ekologicznym w roku szkolnym 2009/2010 było zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tesco dla szkół", w nagrodę szkoła otrzymała wyposażenie do nowoczesnej pracowni naukowej.
Na szczeblu wojewódzkim za wieloletnie działania ekologiczne Szkoła otrzymała certyfikaty Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty: „Szkoła Przyjazna Środowisku" oraz „Szkoła promująca zdrowie". Osiemnastka uzyskała I miejsce w konkursie „Spotkania z przyrodą" i nagrodę główną w konkursie "Robaczek -Podglądaczek obserwuje, bada, eksperymentuje i chroni przyrodę".
III. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: "Służba zdrowia i opieka społeczna"
Doktor Lech Cylkowski - ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.
W ciągu długoletniej pracy zawodowej dał się poznać jako wspaniały lekarz i organizator, szanowany i ceniony w swojej specjalności. Duże doświadczenie zawodowe łączy z ciągłym podnoszeniem swoich kwalifikacji. Jest osobą komunikatywną, o wysokiej kulturze osobistej, co szczególnie cenią sobie jego pacjentki. Od wielu lat szkoli młodych lekarzy, wprowadzając ich w świat specjalistycznej medycyny.
Pan Doktor zaangażowany jest w reformę służby zdrowia, konstruktywnie uczestnicząc w zmianach dokonywanych w Szpitalu Miejskim. Z zespołem, którym kieruje wypracował dobrą markę Oddziału, cechującego się wysokim poziomem świadczonych usług.
IV. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 w kategorii: „Działalność gospodarcza"
Wojciech Macijewicz - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klaster Mebel Elbląg, które skupia 20 firm zatrudniając łącznie 2 tysiące pracowników. Na uwagę zasługuje fakt, że KLASTER MEBEL - ELBLĄG jest pierwszą zakończoną sukcesem inicjatywą w podregionie elbląskim i jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na Warmii i Mazurach. Dzięki temu przedsięwzięcie, któremu przewodzi Wojciech Macijewicz odgrywa ważną rolę w kreowaniu konkurencyjności i rozwoju gospodarczego w Elblągu i regionie. Klaster meblarski skupia podmioty o różnym profilu produkcji, których działalność koncentruje się wokół produkcji mebli szerokiego asortymentu, akcesoriów meblowych oraz innych elementów niezbędnych do zapewnienia ich prawidłowego funkcjonowania, bezpieczeństwa i estetycznego, nowoczesnego wyglądu.
Klaster Mebel Elbląg skutecznie promuje swoje produkty. Brał między innymi udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich i Międzynarodowych Targach Ostródzkich.
Klaster ciągle rozwija się, szczególny nacisk kładąc na wdrażanie nowych technologii. W tym celu podjął współpracę z Instytutem Technologii Drewna w Poznaniu, a w najbliższym czasie zamierza również skorzystać z doświadczenia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
Dzięki promocji, nowoczesnym technologiom, i sprawnej organizacji produkty meblarskie Klastra pochodzące z Warmii i Mazur kojarzone są z wysoką jakością i rozpoznawalną marką. Tym samym Region Warmii i Mazur staje się rozpoznawalnym w Polsce zagłębiem produkcyjnym, oferującym wysokiej jakości meble o własnym, atrakcyjnym wzornictwie.
Inicjatywa, której przewodzi Wojciech Macijewicz zrzesza przedsiębiorców prowadzących biznes w sposób etyczny, z poszanowaniem obowiązujących norm i praw: klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Szczególny nacisk kładziony jest na poszanowanie środowiska naturalnego.
V. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: ”Kultura i Sztuka"
Wojciech Karpiński - Pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury muzyk, nauczyciel, kompozytor, aranżer, autor tekstów piosenek, a także scenariuszy spektakli.
Napisał i wyreżyserował przedstawienia dla dziecięcych grup teatralnych m.in. spektakl pt. „Kłopot Mikołaja" oraz sceniczną wersję „Legendy o Piekarczyku". Jest również autorem i reżyserem 5 filmów telewizyjnych z cyklu „Legendy Warmii i Mazur" zrealizowanych przez Telewizję Elbląska z udziałem dzieci i młodzieży elbląskich szkół..
Komponuje piosenki, które chętnie wykonywane są przez zespół "Szalone Małolaty" działający w Młodzieżowym Domu Kultury.
Potwierdzeniem muzycznych umiejętności Wojciecha Karpińskiego są nagrody, które zdobywał: I nagroda w kategorii zespołów dziecięcych w Grodzkim Forum Teatrów Szkolnych w Elblągu za spektakl "Kłopot Mikołaja" oraz nagroda w dorocznym przeglądzie spektakli bożonarodzeniowych w Elblągu również za to przedstawienie.
Wojciech Karpiński ma znaczący wkład w rozwój i sukcesy zespołu Szalone Małolaty, które uzyskały I nagrodę; "Złoty Aplauz" na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie za piosenkę jego autorstwa pt. "Wiosna". Zaś solistka w kategorii do 9 lat - Rozalia Grafowska wzięła udział w finale tego festiwalu z piosenką Wojciecha Karpińskiego pt. "Z lalkami kłopot".
Laureat współpracuje z elbląskimi szkołami tworząc warunki do działalności artystycznej uczniów. Od wielu lat rozwija umiejętności muzyczne i teatralne dzieci w Szkole Podstawowej nr 1, z uczniami elbląskich liceów przygotowywał m.in. jasełka, a także scenkę własnego autorstwa pt. "Juliusz Słowacki przed Komisją Wojskową".
Wieloletnie doświadczenie Wojciecha Karpińskiego w pracy z dziećmi i młodzieżą, duża wiedza i kultura muzyczna, umiejętność inspirowania młodych i widoczna dla nich serdeczność dają wspaniałe efekty artystyczne.
VI. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok w kategorii: „Sport i turystyka"
Tomasz Gadaj - nauczyciel dyplomowany zatrudniony w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Jest również trenerem sekcji judo MKS "Truso" Elbląg. Jako nauczyciel wychowania fizycznego opracował i wdrożył autorski program zajęć judo i samoobrony. Zajęcia z technik samoobrony prowadzi na Wydziale Ratownictwa Medycznego w Policealnej Szkole im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Od kilku lat jest współorganizatorem największego w Polsce północnej Ogólnopolskiego Turnieju w Judo im. Czesława Misiuka w kategoriach dzieci i młodzików.
Jego praca pedagogiczna cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród uczniów, jak i całego grona pedagogicznego IV LO oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. W ciągu 16-letniej pracy zawodowej był wielokrotnie nagradzany, m.in. przez sportowe władze województwa warmińsko-mazurskiego, Wojewódzką Federację Sportu, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Judo, Polski Związek Judo.
W swojej pracy trenerskiej i pedagogicznej służy wsparciem i pomocą zarówno zawodnikom, jak i rodzicom. Organizując dzieciom i młodzieży czas wolny, obozy i zawody sportowe, propaguje wśród swoich wychowanków zdrowy tryb życia.
Wychowankowie Tomasza Gadaja reprezentowali Elbląg w imprezach rangi mistrzowskiej w kraju i za granicą. Ogromny wkład pracy włożony w wychowanie i szkolenie młodych judoków wielokrotnie przekładał się na ich wysokie wyniki sportowe oraz przyczyniał się do promocji naszego miasta.
VII. Nagroda Prezydenta Elbląga za 2009 rok (kategoria: inne dziedziny)
Anna Tomczak - pełni obowiązki Kierownika Spółdzielczego Domu Kultury „Zakrzewo".
Doskonale sprawdza się w roli koordynatora projektów. Pani Anna jest niewyczerpaną kopalnią pomysłów, aktywnie angażuje się w życie kulturalne mieszkańców Elbląga, organizując w "Zakrzewie": konkursy plastyczne, muzyczne, taneczne, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy (Bal kartoflany, Andrzejki, Zabawa Karnawałowa, Bal Wiosny), festyny, np. z okazji Dnia Dziecka.
Anna Tomczak pomaga w organizacji licznych przedsięwzięć (prospołecznych, proekologicznych) na terenie Elbląga: Jesiennych Rajdów Integracyjnych po Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, warsztatów ekologicznych, zajęć terenowych, Międzynarodowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 18 przy organizowaniu szeregu akcji ekologicznych.
Wszystkie te lokalne działania to prawdziwa praca społeczna u podstaw, która przeciwdziała atomizacji i zamykaniu się społeczeństwa. Anna Tomczak jest kobietą, która zmienia rzeczywistość na lepszą, budząc społeczne uznanie i szacunek. W opinii wielu osób jej niezwykłą umiejętnością jest: "robienie zwykłych rzeczy w niezwykły sposób, przyciągając uwagę świata".
UM Elbląg