UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • MariuszLewandowski-Fc Co prawda moja edukacja zakończyła się na poziomie liczenia sworznia na ścinanie czy belki na zginanie z współczynnikami poszukiwanymi nad lampami wskazywanymi przez śp Czystawa ale wizja że brzoza roztrzaskała cały samolot zamiast spowodować oderwanie płata jakoś mi nie pasuje. Podzielam pogląd że Antonii przewalił skarb państwa na miliony ale w rzetelność prac komisji rządowej też nie dowierzam. Myślę że prawdy nie poznamy jeszcze długo a szkoda tyg 96 ofiar. Myślę że w imię ich pamięci pora zakończyć komedię i rozkopywanie grobów. Choć za to z jakim szacunkiem potraktowano szczątki ktoś powinien odpowiedzieć jeśli nie "gardłem" to polityczną karierą.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    8
    MariuszLewandowski-Fc(2024-04-11)
  • @MariuszLewandowski-Fc - "wizja że brzoza roztrzaskała cały samolot zamiast spowodować oderwanie płata jakoś mi nie pasuje" Nie roztrzaskała samolotu, wystarczy, że uszkodziła skrzydło. A eksperyment jak lata samolot bez skrzydła możesz zrobić sobie sam w domku
  • MariuszLewandowski-Fc Nie manipuluj nie mówię o locie a o przyziemieniu. Kiedyś miałem okazję wyciągać kierowcę z samochodu który koziołkował na wysokości pierwszego piętra i na szczęście lądował na kołach i w zasadzie pasażerom nic się nie stało acz kalemy z akumulatora rwaliśmy gołymi rękami. Była taki wypadek gdzie taki samolot wykosił cały pas w młodniaku więc nie wymyślaj. Samolot z tej wysokości powinien położyć się w całości doznając pęknięć konstrukcji a nie rozpaść się jakby był z klocków. Myśl potem pisz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    MariuszLewandowski-Fc(2024-04-11)
  • @MariuszLewandowski-Fc - GM proponuje poszukać zdjęć z katastrof lotniczych. Całkiem ładnie może posłużyć jako przykład katastrofa IŁ-62 w lesie kabackim. Zginęła tam Anna Jantar i amatorska reprezentacja bokserska USA. Zapewne są w internecie zdjęcia po tej katastrofie. Dlaczego ta będzie odpowiednia ? Ponieważ IŁ-62 również podchodził do lądowania i spadł w lesie. Zatem warunki podobne i stopień rozpadu samolotu powinien być porównywalny. GM ZDECYDOWANIE POLECA ! Kiedyś były opisy świadków, którzy dotarli na miejsce tej katastrofy pierwsi... może jeszcze gdzieś są. Warto się zapoznać zanim zacznie się porónywać samochody z samolotami...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    GłębokaMyśl(2024-04-11)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Chłopie, widziałeś symulacje, choćby w dokumencie kanału Discovery, co działo się z samolotem po uszkodzeniu skrzydła? Zrobił obrót wokół osi i przyłożył w ziemię grzbietem, miejscem które jest najsłabsze w całej konstrukcji samolotu, stąd wygladał po takim przyziemieniu jak wyglądał. Spiskowych teorii by nie było, gdyby piloci nie zignorowali choćby komendy "PULL UP" nie wspominając o kilkunastu innych czynnikach.
  • MariuszLewandowski-Fc I wykonując obrót w powietrzu wytworzył taką siłę odśrodkową że się rozleciał ? Nawet na grzbiecie ryłby ziemie całym kadłubem i nieruszonym skrzydłem a o wbiciu się elementów w glebę nie mogło by być mowy. A skąd założenie że grzbiet jest najsłabszy w konstrukcji skoro jest to konstrukcja eliptyczna ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2024-04-12)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Eliptyczny to Ty masz mózg Mariuszu
  • @MariuszLewandowski-Fc - Zdjęcia ze strony Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Katastrofa samolotu PLL LOT Ił-62M "Kościuszko" opracował: podinsp. mgr Dariusz Zajdel Zakład Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych CLKP
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    GłębokaMyśl(2024-04-12)
  • @MariuszLewandowski-Fc - "Nawet na grzbiecie ryłby ziemie całym kadłubem i nieruszonym skrzydłem " Przesypiał pan lekcje fizyki w szkole podstawowej... ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    GłębokaMyśl(2024-04-12)
  • MariuszLewandowski-Fc @GłębokaMyśl - 28 grudnia 2011 r. podczas lądowania we mgle na lotnisku w Osz w Kirgistanie Tu-134 z 95 pasażerami na pokładzie i 6 członkami załogi w gęstej mgle uderzył w pas startowy, złamał lewe skrzydło i podwozie, przewrócił się na plecy. W samolocie nastąpiła eksplozja i maszyna się zapaliła. Nikt nie zginął. - coś ci to daje do myślenia ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2024-04-12)
Reklama