UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Uważam ze w polsce jest zły system szkolenia kierowcow, brakuje takze psychotestow. Jezdzac po elblagu stwierdzam ze wiekszosc powinna sie przesiasc na tramwaj lub autobus bo nie potrafia jezdzic. Wloka sie po miescie 35km /h jak zawalidrogi, ruszaja spod swiatel po 5 sekundach przez co zamiast przejchac 6-7 aut to ledwo przejada 2.Nie uzywaja barany kierunkowskazow, jezdza jeden drugiemu na zderzaku. Tylko problem jest w tym ze jakbym chcial was wyrzucic do komunikacji miejskiej to sie dopiero przekonacie jak ona tragicznie funkcjonuje i co slupnik i jego ludzie z nia zrobili. Moze wtedy wam sie oczka otworza jak zle zarzadzane jest to miasto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    52
    16
    kierownik(2023-10-27)
  • @kierownik - Praktycznie że wszystkim się można zgodzić. Dozwolone 50,a jadą 30 - chociaż ostatni przypadek potrącenia pieszej, która wtargnęła na jezdnię (kierowcy zabrano prawo jazdy) może skłaniać do refleksji, że niektórzy boją się po prostu niespodziewanego wejścia pieszego na jezdnię (bo łażą jak święte krowy). Ruszanie na światłach to już jakaś porażka, jak każdy spowalnia nawet o 5 sekund, to stoisz kolejną serię zmiany świateł. Co do kierunków, to jak jestem na pasie, z którego można skręcić tylko w lewo albo w prawo, to też nie używam, bo przecież nie skręcę w inną stronę, niż mogę ani też nie pojadę prosto....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    19
    cogitans_1(2023-10-27)
  • @cogitans_1 - Zwróć uwagę, że kierunkowskaz nie jest dla ciebie, ty wiesz gdzie jedziesz, kierunek jest dla innych uczestników ruchu żeby wiedzieli co ty zrobisz, gdzie pojedziesz.
  • Zwracam na to uwagę. Co więcej, jeżdżę świadomie i wiem, że jak staję na skręcie w lewo, to tak właśnie chcę zrobić. Jak zjeżdżam z ronda, to sygnalizuje, w który zjazd jadę, jak mam na wprost albo w lewo/prawi, to jeśli skręcam, to włączam kierunek. Ale jak jest tylko jedna możliwość, to nie widzę w tym sensu, bo gdzie indziej mogę pojechać?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    5
    cogitans_1(2023-10-27)
  • Przecież wyraźnie napisał/a, że jak stoi na pasie z którego nie jest w stanie pojechać w innym kierunku to nie używa kierunku. Kierunkowskaz służy do sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu. Stoję na pasie, który umożliwia mi jedynie jazdę w lewo, to nie zmieniam żadnego kierunku ani pasa, jestem cały czas na tym samym pasie, nigdzie nie skręcam, pas mnie prowadzi, nie wiem jak jaśniej to opisać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    7
    JakMnieToWku...(2023-10-27)
  • @JakMnieToWku... - Mam nadzieję, że nie masz "prawka", tak samo jak ci powyżej. Ustawodawca krótko i na temat opisał "skręt w lewo czy prawo" i to kilkadziesiąt lat temu. Te wasze teorie, to jakaś totalna niewiedza. Przecież, gdy włączasz "kierunek", to inni kierowcy widzą, że masz ten zamiar skrętu. Nawet dla własnego bezpieczeństwa lepiej mieć włączony "kierunek".
  • Mimo wszystko w dalszym ciągu włączając kierunkowskaz w prawo na pasie dla skręcających tylko w prawo mamy tylko taki zamiar skręcić w prawo. Teoretycznie drugi uczestnik ruchu nie poczuje się z tego tytułu bezpieczniej bo my ciągle mamy tylko zamiar skrętu w prawo. Nie włączając kierunkowskazu i skręcając w prawo dokonujemy prawoskrętu a drugi uczestnik ruchu nie ma na to wpływu. Osobiście zazwyczaj sygnalizuję tylko zamiar zmiany pasa ruchu. Jest to niewątpliwie temat do dyskusji. Pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Romulec(2023-10-27)
  • Wyjaśnij mi, jaki jest sens włączania kierunku, kiedy masz możliwość tylko skrętu w prawo lub w lewo? Prawodawca ileś lat temu nie przewidział skrzyżowań, na których możesz mieć możliwość skrętu tylko w jednym kierunku - dlatego nie zapisał tego w prawie. Jest tylko jedna możliwość, dla której taki manewr należy sygnalizować - dla debili, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, ,co się dzieje na drodze. I to właśnie oni są najczęściej tymi, którzy powodują kolizję lub wypadki. Nie maja pojęcia, gdzie i jak jechać, dlatego jadą "na pałę" i powodują różne zdarzenia drogowe. Ale jak trzeba prawidłowo użyć kierunkowskazu na rondzie, to już nie mają pojęcia, jak tego dokonać. I właśnie takim osobom powinno się odbierać prawo jazdy, bo nie mają żadnej świadomości na drodze.....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    5
    cogitans_1(2023-10-27)
  • @Romulec - Co ty Pierre Dolisz!? Włączaj ten kierunkowskaz jak Prawo Drogowe przewiduje i nie filozofuj!
  • Nie zgadzam się. Możesz włączyć kierunkowskaz i pojechać prosto. Także do kierunkowskazów trzeba mieć ograniczone zaufanie.
  • @cogitans_1 - do cogitans_1.Kolego jak jesteś takim specem od tego co mówi prawodawca to z pewnością nie znasz prawa o ruchu drogowym. Ustawa ta wyraźnie nakazuje, że kierunkowskazu używa się w dwóch przypadkach: 1.jeśli zmieniasz pas ruchu, 2.jeśli zmieniasz kierunek jazdy. W związku z tym, mimo że masz oznaczony kierunek jazdy na jezdni lub strzałkę na sygnalizatorze to kierunkowskazu masz używać bez łaski. Art.22 5.Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. AMEN
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    taki drobiazg(2023-10-28)
  • @JakMnieToWku... - skręcając w lewo czy w prawo zmienia kierunek jazdy. np. z północnego na zachodni, a po drugie skąd kierowcy w koło mogą wiedzieć, że jego pas jest tylko do skrętu. Wykonujesz manewr zmiany pasa, zmiany kierunku jazdy - to masz zasygnalizować taki zamiar (nie sam manewr), i nie zależnie czy Twój pas jest tylko do jazdy w lewo czy w prawo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    okoniowaty(2023-10-29)
  • @okoniowaty - "skąd kierowcy w koło mogą wiedzieć, że jego pas jest tylko do skrętu. " - bo jest oznaczony znakami pionowymi i poziomymi, a nawet na sygnalizatorze świetlnym, jeżeli takowy występuje na skrzyżowaniu. To nie jest utajnione.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    JakMnieToWku...(2023-10-30)
Reklama