UWAGA!

Kanał pojechał do Warszawy

 Elbląg, Stoisko Stowarzyszenia.
Stoisko Stowarzyszenia.

W sobotę 26 maja Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu, miało swoje stoisko na odbywającym się w Warszawie 11. Pikniku Naukowym Polskiego Radia BIS - informuje Anna Dawid, rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego.

Hasłem przewodnim 11. Pikniku Naukowego było „Matematyka i my”. Na stoisku naszego Stowarzyszenia, nazwanym „Statkiem po trawie”, można było sprawdzić, jak funkcjonuje pochylnia, której makietę fachowo obsługiwali i objaśniali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Dyrektor tej szkoły Bogusław Stankiewicz przygotował również dwie łamigłówki matematyczne. Niewielu udało się rozwiązać te zadania, choć ochotników do sprawdzenia swoich umiejętności było sporo.
     - Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się przysmaki z Aniołowa: ruskie pierogi,
     pierogi z mięsem, z kapustą i grzybami, naleśniki z serem i powidłami, placki ziemniaczane, grochówka, wiejski chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem oraz chrupiące ruchańce - mówi Anna Dawid. - Te pyszności przygotowały członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. Ale można było się też dowiedzieć, ile kilogramów można zyskać, jedząc przez rok codziennie jednego pączka, naleśnika czy pieroga.
     Na stoisku Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski można było zobaczyć oryginalne fragmenty projektu inwestorskiego Kanału Elbląskiego, wykowane przez jego budowniczego Georga Jacoba Steenke, zakonserwowane i przygotowane do prezentacji przez Muzeum w Ostródzie. Można było również podziwiać piękno obszaru Kanału Elbląskiego, utrwaloną w fotografii.
     - Na scenie „Wioski Europejskiej” i przed naszym namiotem dużym zainteresowaniem cieszyły się występ dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Zwierznie i Gronowie Górnym - dodaje Anna Dawid. - Uczniom szkoły w Zwierznie udało się w formie bajki przemycić historię powstania Kanału Elbląskiego, z wielkim wdziękiem opowiedzieć o przyrodzie i zabytkach, w ekspresowym tempie sławić urodę obszaru Kanału Elbląskiego i dzięki piosenkom stworzyć wiejskie żuławskie klimaty. Równie interesujący był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. W grze liczbowej „Jak 2 + 2 = 4, czyli matematyka w życiu codziennym obszaru Kanału Elbląskiego”, w montażu słowno-muzycznym opowiedziano o liczbach i ich związku z naszym obszarem, o unikatowym Kanale Elbląskim i Jeziorze Drużno, a przede wszystkim zachęcić do odwiedzenia naszej krainy.
     Stoisko „Statkiem po trawie” odwiedzili docent Andrzej Szałkiewicz, kierownik Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz profesor Massimo Mazzini z Uniwersytetu Tuscia, równocześnie attaché naukowy Ambasady Włoskiej w Warszawie.
     - Z pokorą przyjmowaliśmy krytyczne uwagi odwiedzających nasze stoisko, którzy twierdzili, że nie znamy własnego potencjału, jakim jest Kanał Elbląski i że nie umiemy go umiejętnie promować i zagospodarować turystycznie - przyznaje Anna Dawid.
PD

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • aoborygen miejsciowy krytykuj krytykuj
  • tylko jedno pytanie: czy redakcja moblaby sie postarac o wiecej fotek tej makiety i w jakiej skali zostala wykonana oraz oczywiscie kto ja wykonal? to jest chyba wazniejsze, jezeli mowimy o prezentacji naukowej, niz jakies "pierogi"?
  • WojŁawrynowicz Tak trzymać pani Stasiu. Pozdrowienia dla całej ekipy. Szkoda, że w tym roku nie byłem z Wami. Świetna robota i promocja regionu. I model i pierogi są ważne w promocji.(A pierogi panie z Aniołowa robią pyszne- POLECAM i nie tylko pierogi)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    WojŁawrynowicz(2007-05-29)
Reklama