Człowiek jako centrum
- Organizujemy swoje sprawy, życie rodzinne i społeczne w zależności od tego jak rozumiemy siebie, swoje relacje z ludźmi, zadania i obowiązki wobec innych osób. Na miarę tego kształtujemy teorię wychowania, postępowania czy działania – mówił prof. Krzysztof Kalka na dzisiejszym (14 maja) otwarciu corocznej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania”, która odbywa się na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej.
Innowacyjny nauczyciel w szkole XXI wieku
Rola i zadania nauczyciela jak też specyfika pracy w szkole była przedmiotem zainteresowań wielu dziedzin nauki, ponieważ, jak pisał J.W. Dawid, „w żadnym zawodzie człowiek nie ma tak wielkiego znaczenia, jak w zawodzie nauczycielskim”. Dobre przygotowanie do zawodu nauczyciela powinno prowadzić do nabycia przez niego kompetencji związanych z umiejętnością rozpoznawania potrzeb ucznia, jak i zdolnością do współpracy w różnorodnych relacjach międzyludzkich.
Artystyczni terapeuci w EUH-E
W czwartek, 10 maja, o godz. 17 w Galerii Bonitas Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej otwarta zostanie wystawa prac wykonanych przez uczniów II roku terapii zajęciowej Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu zatytułowana „Artystyczna terapia”.
Konferencja w EUH-E
14 i 15 maja w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się piąta już, doroczna, ogólnopolska konferencja naukowa „Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania”. Najsławniejszym gościem konferencji będzie seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który wygłosi wykład pt. „Rozwój psychoseksualny kobiet i mężczyzn”.
Zawody ratujące ludzkie życie – medyczne kierunki na EUH-E
- Najlepszą opinię o uczelni wystawiają jej absolwenci - twierdzi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Jeżeli absolwent coś sobą reprezentuje, jest pożądany przez pracodawców i ma dobre wspomnienia ze studiów, to jest to najlepsza reklama uczelni i gwarancja dla potencjalnych kandydatów, że to dobry kierunek.
Sportowe juwenalia
W związku ze zbliżającymi się Juwenaliami Elbląskimi, które zostały zaplanowane w terminie 14-17 maja, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu chciałby zaprosić studentów elbląskich uczelni wyższych do wzięcia udziału w zmaganiach sportowych.
Dobra szkoła – dobra edukacja – dobre wychowanie, czyli Zespół Szkół Akademickich
Elbląg doczekał się nowej placówki oświatowej – Zespołu Szkół Akademickich skupiającej Szkołę Podstawową, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące. Zajęcia w nowej Szkole pierwsi uczniowie rozpoczną już we wrześniu. Szkoła mieści się przy ulicy Lotniczej 2 w budynku Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, która na potrzeby Szkoły oddała, wyremontowała i wyposażyła w nowoczesne meble, laptopy i multitablice sale lekcyjne.
Wolne miejsca w Zespole Szkół Akademickich w Elblągu
Oferta Gimnazjum i Liceum Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu skierowana jest do młodzieży, która chce dobrze wykorzystać trzyletni czas przygotowania do egzaminów zewnętrznych (egzamin gimnazjalny lub matura) oraz rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania.
Do pracy... w SPA
Szkoła Policealna im. J. Romanowskiej i Fundacja Elbląg przystępują do realizacji projektu pn. „Skutecznie do pracy”, którego celem jest wyposażenie uczniów w dodatkowe umiejętności związane z pracą w branży turystycznej, szczególnie w SPA.
Wizyta w Grzechotkach
66 studentów Instytutu Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odwiedziło Placówkę Straży Granicznej w Grzechotkach.
Dobry kierunek studiowania – pielęgniarstwo i fizjoterapia w EUH-E
Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oferuje studia na kierunkach pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne. To zawody z perspektywą, pożądane na rynku pracy, dające ogromną satysfakcję.
Eurobezpieczeństwo
Na konferencji naukowej „Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku”, zorganizowanej przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Studenckie debiuty
Co robią studenci, kiedy nie uczą się do egzaminów? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista, jakby się mogło wydawać. Jest wśród braci studenckiej grupa, która czas wolny przeznacza m.in. na konferencje naukowe, debiutując tym samym w roli prelegentów. Drugi dzień sympozjum (20 kwietnia) „Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku”, które odbyło się w elbląskiej PWSZ, należał głównie do studentów.
Każdy kontakt pozostawia ślad
Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w kryminalistyce, gdzie na podstawie drobnych elementów układanki powstaje obraz przestępstwa. Jak się okazuje, za pomocą nowych metod naukowych można „odczytać” te sprawy, które wydawać by się mogło, uległy przedawnieniu.
O bezpieczeństwie trochę naukowo, a trochę praktycznie
Co to znaczy „bezpieczne miejsce”? Większość z nas odpowie, że to takie miejsce, gdzie niezależnie od pory dnia czujemy się swobodnie, nie obawiamy się o nasze zdrowie i życie – mówił prezydent Grzegorz Nowaczyk na dzisiejszym (19 kwietnia) otwarciu ogólnopolskiej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa, odbywającej się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Euro, ciemności i inne fobie
W Szwajcarii podczas Euro plagą było skakanie kibiców do rzeki. A jaka będzie Elbląska Strefa Kibica? – Ja uważam, że może być bardzo przyjaznym miejscem, gdzie ludzie spędzą w bardzo fajny sposób czas mistrzostw. Ale wszystko będzie zależało od tego, jak to będzie przygotowane organizacyjnie – mówi dr Mariusz Darabasz.
Decoupage dla studentów
Stowarzyszenie Elbląg Europa zaprasza 21 kwietnia (sobota) w godz. 10-13 na bezpłatne warsztaty decoupage. Podczas warsztatów będziemy ozdabiali drewniane lustra oraz stworzymy niepowtarzalne talerze.
Konkurs na nowe logo PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu ogłasza konkurs na projekt nowego logo Uczelni. Celem konkursu jest wyłonienie projektu graficznego nawiązującego do charakteru Uczelni, spełniającego jednocześnie rolę promocyjną.
O Euro 2012, powodziach i cyberprzestrzeni
Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza w czwartek i piątek (19 i 20 kwietnia) na ogólnopolską konferencję na temat: „Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku”. Wśród prelegentów znalazło się wiele naukowych autorytetów. Będzie też panel studencki, podczas którego zadebiutują najmłodsi badacze.
Wykłady niemieckich profesorów
Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza w środę 18 kwietnia na dwa wykłady w ramach programu Erasmus „Uczenie się przez całe życie”.