UWAGA!

Nowe podyplomówki dzięki dofinansowaniu

 Elbląg, Od lewej Beata Januszko-Giergielewicz, Magdalena Dubiella-Polakowska, Radosław Sierpiński.
Od lewej Beata Januszko-Giergielewicz, Magdalena Dubiella-Polakowska, Radosław Sierpiński. Fot. Mikołaj Sobczak

AMiSNS otrzymała dofinansowanie na realizację programu ”IMPEt - Innowacyjne Metody Podyplomowej Edukacji w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu”. Grant z Agencji Badań Medycznych umożliwi uruchomienie nowych studiów podyplomowych.

Kwota dofinansowania wynosi ok. 2 mln 600 tys. zł.

- Znaleźliśmy się w gronie elitarnym, bowiem 13 uczelni w kraju zyskało finansowanie projektów na innowacyjne metody kształcenia podyplomowego - podkreślała podczas briefingu rektor AMiSNS, prof. dr Magdalena Dubiella-Polakowska.

- Studia podyplomowe nie byle jakie, bo dotyczące kształcenia w innowacyjnej medycynie - mówił prof. dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. - To jest przede wszystkim olbrzymi sukces dla uczelni, gratuluję zespołowi - zaznaczył. - Coraz więcej uczelni otwiera kierunki lekarskie chcąc, żeby tych lekarzy w Polsce było coraz więcej. Myślę, że tego typu granty, działania, które możemy finansować jako Agencja Badań Medycznych, pokazują, że to są uczelnie, które stawiają na jakość, na wysoki poziom kształcenia, ze tutaj będzie odbywała się nauka na najwyższym poziomie - stwierdził prezes. Podkreślał, że prowadzenie kierunku lekarskiego otwartego niedawno w Elblągu to "wielkie wyzwania, wielka mobilizacja".

- Dlaczego studia podyplomowe? – pytała prof. dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, prorektor ds. studenckich i kształcenia medycznego w AMiSNS. Odpowiadała: - Otóż na całym świecie nie tylko stacjonarne studia, które kończą się dyplomem, są cenione, rzekłabym, że w tej chwili nacisk edukatorski na całym świecie, to jest międzynarodowe zjawisko, jest skupiony na krótkich ścieżkach edukacyjnych, do których należą kursy doskonalące, kursy specjalizacyjny i właśnie studia podyplomowe.

Na koniec głos zabrali autorzy projektu.

- Pierwszy kierunek to fizjoterapia w końcowej fazie życia pacjenta (...), kolejne dwa to innowacje i badania kliniczne - podkreślała dr Iga Lipska, pełnomocnik rektora ds. współpracy międzynarodowej i kształcenia podyplomowego. Jak wyjaśniła, w "innowacjach" chodzić ma o skuteczne wprowadzenie nowych rozwiązań w podmiotach leczniczych. Dr Lipska akcentowała, że zdobycie dyplomu to nie tyle koniec, co początek dalszej drogi edukacyjnej i rozwoju w zawodzie. Dr Tomasz Zwoliński, koordynator kierunku fizjoterapia, podkreślał, że udało się na prowadzenie zajęć pozyskać wybitną kadrę z kraju i spoza niego.

Projekt rusza od stycznia, zajęcia powinny się zacząć w marcu 2024 r. AMiSNS ma zrekrutować na jedną edycję minimum 25 osób, planowane jest przyjęcie ok. 30. W ramach studiów przewidziane są m. in. bezpłatne, edukacyjne wyjazdy za granicę.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Te studia medyczne w Elblągu to z pewnością zjawisko paranormalne - o znamionach klasycznej tragedii. Brak słów.
  • AMiSNS to przyczółek PiSu w Elblągu. Stąd może liczyć na przychylność obecnie rządzących, których reprezentanci chętnie pretendują do miejsc w pierwszych rzędach na różnego rodzaju uroczystościach. Również wielu wykładowców tej uczelni nie kryje swoich sympatii politycznych. To wiatr w żagle tej uczelni, która ma aspiracje do ambitnych przedsięwzięć. Co jednak jeśli opcja polityczna w kraju się zmieni lub ta obecna chociażby się osłabi. Zobaczymy wówczas jak AMiSNS sobie wówczas poradzi bez "dopingu"
  • Tak samo jak inne szkoły wyższe. Większość do likwidacji. Po co magister na kasie w sklepie. Pieniądze przeznaczyć na najlepsze uczelnie w Polsce. Aktualny system to marnowanie kasy.
  • Tak. Ta uczelnia to zjawisko oniryczne.
  • Lekarze protestowali przeciwko jakości kształcenia przyszłych medyków. Teraz złożyli zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez jedną z uczelni. Czy to dopiero początek pozwów?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    8
    Wyroby lekarzopodobne?(2023-10-11)
  • nie ubliżaj... Uczelniom?
  • Juz drżę jak pomyślę kto i z jakiej uczelni bedxie mnie leczyl na starość na starość !!!!
  • Czytam te komentarze się załamuję coraz bardziej. A inne uczelnie w tym kraju to nie mają preferencji politycznych? Mają. Polityka jest wszędzie. Natomiast dziwi mnie brak dopingu ze strony elblążan dla tej uczelni. Przecież to daje ogromne możliwości. Lepiej gdyby takich podmiotow w miescie nie bylo? Tragiczne to jest podejscie do tego tematu. Wiadomo, że rektor jest PiSowy. Wszyscy to wiedzą. Ale reszta? No naprawdę wierzycie że wszyscy? Na prawdę?!:)))) Hashtagi: #nsjdjddj
  • akademia pana kleksa. FUJ.
  • Podpisuje się pod tym komentarzem. Piszący negatywne komentarze sami wydsją o sobie negatywną opinie. Elbląscy malkontenci ta uczelnia uczy przyszłych lekarzy którzy muszą jeszcze zdać egzamin państwowy. A gdyby było dużo oblewających to wówczas można by próbować wydać negatywną opinie..... A teraz wara od tej uczelni,
  • Ci Krytykujący Zajadle każdą formę rozwoju Elbląskich Uczelni ukończyli zapewne; Stanfort, Jel, Oksford, Kembridź, Sorbąne (pisownia zamierzona)... i dlatego pogardzają ! a może nie dali by rady ?
  • Wyborca opozycji to nawet do PiSowego lekarza nie pójdzie
Reklama