UWAGA!

Elbląska Szkoła Eksperymentu

 Elbląg, Elbląska Szkoła Eksperymentu

Trwa realizacja projektu pn. „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W marcu br. rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli oraz pozalekcyjne zajęcia dla uczniów czterech elbląskich liceów ogólnokształcących. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia dla uczniów prowadzone były dotychczas w formie zdalnej. Uczniowie zakwalifikowani do projektu będą uczestniczyli w zajęciach wyrównawczych, doskonalących oraz w kołach zainteresowań również w roku szkolnym 2021/2022. Po rozpoczęciu roku szkolnego zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca dla uczniów i rodziców. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w sekretariatach szkół oraz na ich stronach internetowych.

Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji matematycznych i przyrodniczych uczniów klas I i II z 4 elbląskich liceów ogólnokształcących, poprzez tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu, doskonalenie kwalifikacji dydaktycznych nauczycieli oraz podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców/opiekunów i organizacja zajęć dodatkowych.

Wsparciem objętych zostanie 600 uczniów (klas I i II) oraz 30 nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii). Przewidziano również pomoc dla 60 rodziców/opiekunów prawnych uczniów biorących udział w projekcie w zakresie podniesienia kompetencji wychowawczych.

Przedmiotem projektu „Elbląska Szkoła Eksperymentu” jest także doposażenie elbląskich liceów ogólnokształcących w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy. Istotnym elementem realizowanego wniosku jest również utworzenie specjalistycznych pracowni przedmiotowych w ramach Elbląskiego Centrum Eksperymentu zlokalizowanego przy ulicy Rawskiej w Elblągu. Centrum zapewni możliwość nowoczesnej edukacji w zakresie matematyki, fizyki, chemii i biologii w pracowniach przedmiotowych wyposażonych kompleksowo w sprzęt komputerowy oraz interaktywne pomoce naukowe, umożliwiające nauczanie metodą eksperymentu.

Pracownie przedmiotowe w czterech elbląskich liceach ogólnokształcących zostały już doposażone w specjalistyczne meble laboratoryjne, m.in. stoły laboratoryjne, dygestoria oraz szafy do przechowywania odczynników chemicznych. Aktualnie realizowane są prace związane z wyłonieniem pozostałych dostawców sprzętu w procedurze zamówień publicznych.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • W tym roku do pierwszych klas w liceach trafiło 472 uczniów, co stanowi 32,5% wszystkich uczniów klas pierwszych. Utworzono w ten sposób 17 nowych klas licealnych. Dla porównania: do "branżówek"trafiło 355 uczniów (13 klas), a do techników 627 uczniów (21 klas). Proszę Państwa, licea są w odwrocie. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Elbląska Szkoła Eksperymentu jest przeznaczona tylko dla liceów. W technikach i szkołach branżowych też są przedmioty ogólnokształcące. Co ciekawe, z artykułu wynika, że młodzież licealna z klas I i II będzie w rzeczonej instytucji uczestniczyć w ZAJĘCIACH WYRÓWNAWCZYCH (!!!). Dotychczas utwierdzano nas w przekonaniu, że do liceów uczęszcza elita, najbystrzejszy, najzaradniejszy i najinteligentniejszy kwiat narodu. Czy to zadłużone miasto oby nie przesadza, pompując kasę w dzieciaki, które i tak pochodzą z najzamożniejszych środowisk? Licealiści i tak jadą na korepetycjach od września pierwszej klasy aż do matury.
  • @terefere dudki - Z tymi korkami to prawda. W klasie mojego syna (w podobno najlepszym liceum w mieście)tylko 1 osoba z klasy nie chodzi na korepetycje. to już zmora.
  • No więc chyba dobrze, że zajęcia dodatkowe będą w szkole.
  • Moje pytanie, w takim razie. .. .W jaki sposób ci podobno najlepsi dostali się do tych prestiżowych szkół, bo moim zdaniem, szkoły podstawowe i gimnazjalne kończy mnóstwo "wybitnych", a w prestiżowym liceum okazuje się, że. .. ocena a świadectwie 6 a wiedzą na poziomie miernym. Moi synowie ukończyli prestiżowe licea i żadnych korepetycji nie potrzebowali. Ukończyli najlepsze, prestiżowe uniwersytety i wykonują naprawdę prestiżowe zawód. Korepetycje to chyba wymysl rodziców, gdyż to raczej zaspokojenie własnego ego, ponieważ dzieci wiekszosci, bez względu na iloraz inteligencji muszą byc"kims". I jeszcze wieczne pretensje do nauczycieli, że nie potrafią uczyć. Niektórych osób, drodzy Państwo, nie sposób nauczyć w liceum wszystkiego, kiedy braki są od szkoły podstawowej. Trzeba mierzyć siły na zamiary!
  • O czy ty mówisz? W jakiej szkole? Na Rawskiej? Przecież tam od roku straszą puste pomieszczenia.
  • @Realistka - Twoi synowie to tylko wyjątek potwierdzający korepetycyjną regułę, niestety.
  • Wcale nie wyjątek, jak zapłacicie za korepetycje i pan/pani powie jakie macie zdolne dziecko, tak pięknie rozwiązuje zadania na korepetycjach, i czego ten nauczyciel chce od niego na lekcji, to dla rodzica jest już usprawiedliwienie. A może zwróćcie uwagę, żeby dziecko na lekcji uważało, było aktywne, uczyło się, a nie siedziało "w telefonie". Skoro może nauczyć się na korepetycjach, to niech spróbuje w szkole, niech pyta jak nie wie, a nie czeka, może zgadnie ktoś że czegoś nie zrozumiało dziecko. Kiedyś nie było korepetycji, i dzieci uczyły się, i matura nie była na 30 procent.
  • @Realistka - Moja córka skończyła w tym roku liceum. Nie brała korepetycji przez 3 lata uczęszczania do liceum. Średnia na świadectwie 5.3. Dostała się na studia na Politechnikę Gdańska. Uważam że te korepetycje to chore ambicje rodziców.
Reklama