UWAGA!

Zakładanie spółki LTD — krok po kroku

 Zakładanie spółki LTD — krok po kroku

Spółka LTD jest brytyjskim odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W artykule wskażemy jej najważniejsze zalety. Podpowiemy także, jak krok po kroku ją założyć.

Założenie spółki LTD to doskonały sposób na ograniczenie osobistej odpowiedzialności w biznesie, zwiększenie wiarygodności w oczach klientów. Taka forma prawna daje także zdecydowanie szersze niż przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej możliwości optymalizacji podatkowej. Jak ją założyć?
      

Jak krok po kroku założyć spółkę LTD?
      

Oto kroki, jakie będziesz musiał wykonać, zakładając spółkę LTD.
      

1. Stwórz nazwę
      

Choć ten krok nie jest częścią procedury zakładania firmy, bez niego nie pójdziesz dalej. Dobra nazwa powinna być prosta (niewielu klientów zapamięta tę trudną do wymówienia czy kojarzącą się „z niczym") i zapadać w pamięć. Zanim wybierzesz tę jedyną, upewnij się, że nikt inny nie zarejestrował wcześniej takiej nazwy jako znaku towarowego (zrobisz to, przeglądając rejestr znaków towarowych prowadzony przez Brytyjski Urząd Własności Intelektualnej).

 

2. Przygotuj niezbędne informacje

 

 

Aby proces rejestracji przebiegł bez dodatkowych komplikacji, zanim go rozpoczniesz, przygotuj:

  • kod SIC (Standard Industrial Classification code) odpowiedni dla Twojego rodzaju działalności;
  • nazwiska dyrektorów;
  • trzy adresy dla firmy, w tym adres siedziby, adres służbowy i adres dla dyrektorów;
  • strukturę udziałów w spółce.

 

Po uzyskaniu wszystkich tych informacji będziesz gotowy do wypełnienia niezbędnych dokumentów:

  • umowy spółki (Memorandum of Association);
  • statusu spółki (Articles of Association);
  • formularza 10 zawierającego nazwiska dyrektorów, ich adresy oraz siedzibę spółki;
  • formularza 12 dokumentu potwierdzającego, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spełnia warunki ustawy o spółkach (Companies Act).

 

3. Wybierz sposób założenia firmy.
      

Spółkę LTD możesz założyć samodzielnie, składając wniosek bezpośrednio w Companies House (w tym samym czasie zostaniesz zarejestrowany do celów podatku dochodowego od osób prawnych). Możesz także skorzystać z usług osoby trzeciej — księgowej czy zewnętrznej firmy wyspecjalizowanej w zakładaniu społek.
      

Samodzielna rejestracja kosztuje zwykle 12 funtów w przypadku zgłoszeń online lub 40 funtów w przypadku zgłoszeń pocztą. Taka droga wymaga jednak samodzielnego wykonywania większości czynności administracyjnych. Rozpatrzenie wniosku przez Companies House trwa zazwyczaj 24 godziny.
      

Oddanie sprawy w ręce profesjonalisty będzie nieco kosztowniejsze. Takie rozwiązanie zdejmie jednak z Twoich ramion ciężar administracyjnych obowiązków i sprawi, że założenie firmy stanie się niemal zupełnie bezwysiłkowe.

 

Źródło: https://biuropodatkowe.co.uk/

 

 

---materiał partnera---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie