UWAGA!

Sztuka na wyciągnięcie ręki

 Sztuka na wyciągnięcie ręki

Bank Pekao S.A. zaprasza do zapoznania się z reprodukcjami prac wybitnych polskich artystów ze zbiorów bankowej kolekcji dzieł sztuki podczas wydarzenia: ,,Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. Wystawa plenerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 września, na Placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie, w godzinach 13.00-18.00. Zobacz Wirtualną Galerią Banku Pekao S. A.

Bank Pekao S.A. wspiera działania mające na celu propagowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i aktywnie angażuje się w inicjatywy i wydarzenia kulturalne promujące sztukę. Jedną z tego typu inicjatyw była wystawa dzieł sztuki ze zbiorów Pekao zatytułowana ,,Koloryt Rozmaitości’’. Można ją było zobaczyć w Pałacu Czapskich w Warszawie (siedziba Akademii Sztuk Pięknych) od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Wydarzenie zgromadziło tysiące odwiedzających i zapoczątkowało serię mniejszych wystaw.

Cykl wystaw plenerowych rozpoczął się 12 sierpnia. Przez kilka kolejnych weekendów, miasta takie jak: Krasnystaw, Jasło, Jaszczew, Świętoniowa, Kolno, Grajewo, Głogów oraz Wielopole Skrzyńskie były stolicami plenerowymi wystaw Banku Pekao S.A.

Głównym celem pikników ze sztuką jest upowszechnianie dorobku artystycznego znanych polskich twórców, reprezentujących sztukę dawną i współczesną. Uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję zobaczyć dzieła m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jana Stanisławskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Stefana Filipkiewicza czy Franciszka Maśluszczaka. Tematem wiodącym prezentowanych prac będzie ,,pejzaż’’.

- Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji będą plenerowe wystawy zorganizowane w kilku polskich miastach. Na co dzień spotykamy się z mieszkańcami w oddziałach banku, natomiast pikniki ze sztuką, pozwolą na mniej formalny kontakt z klientami. Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i zaszczepić pasję do sztuki również klientom banku. Pikniki ze sztuką i wystawy plenerowe im towarzyszące są krokiem w tym kierunku – mówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

 

Możliwość zaznajomienia się z dziełami wybitnych polskich malarzy, to nie jedyna atrakcja pikników. Podczas wydarzeń zostanie wygospodarowana specjalna strefa dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli wraz z animatorami przygotować własną koszulkę bądź zrobić wakacyjny tatuaż. Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, będzie wspólne zdobienie okazałej donicy, na której lokalni artyści namalują elementy charakterystyczne dla danej miejscowości. Przygotowana donica wraz z całorocznym nasadzeniem pozostanie ozdobą miasta na długo. Planowane jest również wydzielenie strefy relaksu z leżakami dla wszystkich, którzy będą chcieli wypocząć pośród otaczającej ich sztuki.

Po zakończeniu pikniku, zarówno mieszkańcy Ostródy, jak i turyści, będą mogli jeszcze przez kilka dni podziwiać wystawę w formie reprodukcji najwybitniejszych dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.

Wszystkich, których zainteresuje zbiór dzieł sztuki Pekao, zapraszamy do odwiedzenia Wirtualnej Galerii Sztuki Banku Pekao S.A. W swoich zasobach bank posiada bowiem około 1200 dzieł sztuki. Składają się na nią prace klasyków, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski. W bogatym spektrum dzieł, znajdują się też prace takich artystów jak: Tadeusza Dominika, Franciszka Maśluszczaka, Henryka Ożóga czy Bożenny Biskupskiej. Zbiór bankowej kolekcji bogaty jest również w rzeźby oraz elementy sztuki użytkowej z XIX oraz XX wieku. W wirtualnej Galerii Sztuki znajdują się m.in. wysokiej jakości fotografie dzieł oraz opisy ich twórców. Do współpracy przy tworzeniu galerii online, zaproszeni zostali eksperci m.in. z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy swoim niekwestionowanym autorytetem wsparli działania podejmowane w ramach projektu.

Podczas pikników będzie można zobaczyć reprodukcje dzieł następujących artystów:

  • Stanisław Wyspiański ,,Bratki’’,
  • Stanisław Kamocki ,,Pejzaż letni’’,
  • Jan Stanisławski ,,Pejzaż’’,
  • Zygmunt Waliszewski ,,Kopiec Kościuszki’’,
  • Julian Fałat ,,Pejzaż z zaprzęgiem’’,
  • Otto Gambert ,,Pejzaż górski’’,
  • Jan Nepomucen Głowacki ,,Pejzaż tatrzański (Giewont)’’,
  • Stefan Filipkiewicz ,,Rozewie’’,
  • Włodzimierz Nałęcz ,,Wieczorny obłok’’,
  • Wincenty Wodzinowski ,,Pejzaż letni’’,
  • Franciszek Maśluszczak ,,Drzewa’’, ,,Park w Maciejewie’’, ,,Prześwit w lesie’’, ,,Las w Barlinku’’.

 

---materiał promocyjny---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie