Za nami XXIV Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację

Elbląg, Za nami XXIV Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację

Na starcie zawodów zjawili się wszyscy entuzjaści biegu na orientację ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych, całe rodziny, a także zawodnicy z innych miejscowości. W sumie w zawodach wzięło udział 126 zawodników. Wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami, które trzeba było kolejno zaliczyć wybierając optymalna trasę biegu. Zobacz więcej zdjęć.

Mistrzostwa odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane.

W kategorii OPEN - kobiety zwyciężyła Wioleta Gromkiewicz przed Dominiką Durasiewicz i Joanną Witkowską.

W najliczniejszej kategorii rodzinnej zwyciężyła rodzina Sekułów, drugie miejsce zajęła rodzina Wójcików, trzecie miejsce zajęła rodzina Russek. W sumie wystartowało 20 rodzin.

W kategorii szkoły podstawowe - dziewczęta klasy I-IV zwyciężyła Oliwia Jakszewicz (SP 19), przed Julią Jastrzębską (SP 4), trzecie miejsce zajęła Barbara Banasiak (SP REGENT). W kategorii szkoły podstawowe - chłopcy klasy I-IV zwyciężył Franek Jasiulewicz (SP 19), przed Dominikiem Wójcikiem (SP19), trzecie miejsce zajął Franciszek Banasiak (SP REGENT).

W kategorii szkoły podstawowe - chłopcy klasy V-VIII zwyciężył Mateusz Nazim (SP 11), drugi był Mikołaj Jabłonka (SP 19), a trzeci Mateusz Borzęcki (SP 14).

W kategorii szkoły ponadpodstawowe - chłopcy zwyciężył Jakub Nazim (Tech. Mech.).

W kategorii szkoły ponadpodstawowe - dziewczęta zwyciężyła Justyna Pietrzaniak (II LO)

Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii OPEN - mężczyźni, gdzie zwyciężył Mateusz Spadik przed Danielem Kokłowskim i Mateuszem Gagjewem.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale ufundowane przez prezydenta Elbląga oraz medale ufundowane przez MOSIR, który był współorganizatorem zawodów. Była to ostatnia, czwarta edycja zawodów na orientację w tym roku szkolnym realizowana w ramach współpracy EKO GRYF z MOSIR-em.