Pożegnanie z III ligą?

Elbląg, Pożegnanie z III ligą?

Kibice Basketballu Elbląg mają nadzieję, że dzisiejszy mecz z Wilkami Ełk był ostatnim spotkaniem elbląskich koszykarzy w III lidze. Elblążanie przerwali piękną passę rywali i jako jedyny zespół pokonali Wilki w ich hali.

Sezon zasadniczy w pomorsko-warmińsko-mazurskiej III lidze zakończył się w ubiegłym tygodniu. Dziś (19 marca) zaległości nadrobili koszykarze Wilków Ełk i Basketballu Elbląg. Dla elblążan wynik tego spotkania nie miał znaczenia - podopieczni Arkadiusza Majewskiego już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze chcieli zachować miano niepokonanych we własnej hali, ale bez względu na wynik wiedzieli, że sezon zasadniczy zakończą na drugim miejscu.

Pierwsza kwarta obiecywała duże emocje. Kosz za kosz i po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 22:20. Może i elbląscy koszykarze rozkręcali się powoli, ale jak już się rozpędzili, to trafiali raz za razem. Na prowadzenie wyszli już w drugiej kwarcie, na przerwę schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o nadzieje Wilków na zachowanie tytułu niepokonanego we własnej hali. Druga połowa to popis strzelecki podopiecznych Arkadiusza Majewskiego. Trzecią kwartę elblążanie wygrali 29:14, czwartą 26:10. Najwięcej punktów dla gości zdobyli Piotr Prokurat - 32 i Dominik Pawlak - 24. Swoją grupę III ligi wygrali zdecydowanie i mogą czekać na losowanie turniejów barażowych.

Baraże o II ligę są dwuetapowe. Pierwsza czwórka awansowała do turniejów półfinałowych, których rozegranie zaplanowano w dnia 31 marca - 2 kwietnia. Wkrótce poinformujemy naszych czytelników gdzie i z kim zmierzą się elblążanie w walce o finał baraży. Decydujące turnieje finałowe, do których awansują dwie najlepsze drużyny z półfinałów zostaną rozegrane w dniach 21 - 23 kwietnia. Prawdopodobnie Przemysław Zamojski wróci do Basketballu na decydujące spotkania.

Wilki Ełk - Basketball Elbląg 57:93 (22:20, 11:18, 14:29, 10:26)

Basketball: Prokurat 32, Pawlak 24, Jarzębski 16, Klonowski 6, Nisztuk 4, Pikulik 2, Krakowski 2, Chrzanowski 3, Jakimowicz 2, Gliński 2,