Piłkarze z Dubaju lepsi od Olimpii

Elbląg, W niedzielę elblążanie zagrają na własnym stadionie z Odrą Opole
W niedzielę elblążanie zagrają na własnym stadionie z Odrą Opole (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Wczoraj Olimpia Elbląg rozegrała sparing z egzotycznym rywalem. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich był czwarty zespół ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al-Nasr Dubaj. Olimpia uległa Zwycięstwu (tak można tłumaczyć nazwę arabskiego klubu) 0:4 (0:3).

Al-Nasr Dubaj to czwarta drużyna ekstraklasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Gniewinie na Kaszubach przebywa na zgrupowaniu, gdzie przygotowuje się do walki o puchar azjatyckiej Ligi Mistrzów. Tam też rozegrała sparing z elblążanami.
       - To trudny przeciwnik, cały mecz toczył się pod dyktando zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – mówi Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
       Wynik sparingu, jak przyznaje trener, nie jest ważny. Najważniejsze było sprawdzenie prawie wszystkich zawodników w meczu z wymagającym rywalem. - W dwóch połowach zagraliśmy różnymi jedenastkami, trzydzieści minut zagrał też Kacper Jurewicz – mówił Adam Boros. - Bramki straciliśmy po własnych błędach.
       Zawodnicy zagrali po 45 minut, co – jak twierdzi Adam Boros - nie powinno wpłynąć na formę w niedzielnym meczu z Odrą Opole (Stadion przy ul. Agrykola, początek o godz. 15).
       Al-Nasr Dubaj to jeden z czołowych zespołów w Azji. W tej chwili przygotowuje się do rewanżowego meczu w ćwierćfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu uległ irańskiemu Tractor-Sazi 1:3. Rewanż zagra 23 sierpnia. W trakcie obozu w Gniewinie arabski zespół pokonał m.in. Arkę Gdynia 1:0 i Pogoń Lębork 3:0.