Młodzik Olimpii wciąż niepokonany

Elbląg, Młodzik Olimpii wciąż niepokonany

W 6. kolejce ProTrainUp Ekstraklasy D1 Młodzika grupy 2, Olimpia rocznik 2007 zmierzyła się na własnym stadionie z AP Ostróda. Żółto-biało-niebiescy potwierdzili formę i odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu.

Drużyna z Ostródy po 5 kolejkach zajmowała przedostatnie miejsce z czterema zdobytymi bramkami i 19 straconymi. Olimpia przystępowała do spotkania z pozycji lidera ze znakomitym bilansem 27:2. Wobec statystyk faworytem była Olimpia, która w teorii nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Sytuacja na boisku nie odzwierciedlała jednak różnicy w tabeli. Co prawda przez większą część spotkania zawodnicy Olimpii nie schodzili z połowy przeciwnika, jednak przez 20 minut nie byli w stanie pokonać bramkarza drużyny gości. Dopiero w 21 minucie Szymon Majewski wyprowadził Olimpię na prowadzenie i jak się okazało była to jedyna bramka w tej części meczu.

W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy dorzucili jeszcze jednego gola. Rzut rożny wykonywał Maciej Patalas, w polu karnym najwyżej wyskoczył Oliwier Turulski i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Niestety w tej sytuacji sędzia dopatrzył się przewinienia i bramki nie uznał. Zespół Olimpii w dalszym ciągu atakował, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Drugiego gola dla Olimpii zdobył w końcu Alex Aniśkowicz, który wykorzystał podanie Dawida Czaplińskiego.

- Stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się bramkarz z Ostródy. Kilkukrotnie AP ratowała poprzeczka. Warto także nadmienić, że w pierwszej części meczu zespół Olimpii nie wykorzystał rzutu karnego. - poinformował trener Olimpii Kamil Syroka, który zespół prowadzi wspólnie z Adamem Albertowiczem.

- Brakowało nam przede wszystkim wykończenia akcji, stworzyliśmy wiele sytuacji, jednak brakowało dokładności w fazie finalizacji. Cieszy, że chłopców nie frustrował brak skuteczności tylko dążyli do zdobycia bramki - dodał Syroka.

Olimpia Elbląg - AP Ostróda 2:0

Majewski, Aniśkowicz

Olimpia: Pawłowski Natan, Łabecki Bartosz, Turulski Oliwier, Józefowski Filip, Kościuk Ksawery, Majewski Szymon, Czapliński Dawid, Aniśkowicz Alex, Bogusławski Aleksey.

Zagrali ponadto: Bogusławski Alexsander, Patalas Maciej, Szczygłowski Tymon, Wityczyn Igor

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl