Mistrzowie świata z Ataku

Elbląg, źródło (Facebook IKS Atak Elbląg)
źródło (Facebook IKS Atak Elbląg)

Reprezentacja Polski (Polska I) w para siatkówce plażowej wywalczyła zloty medal na I Mistrzostwach Świata rozgrywanych w chińskim Chongqing. W biało-czerwonych barwach wystąpili siatkarze IKS Atak Elbląg: Rafał Wojtowicz, Artur Wąsowicz i Dariusz Cegiełka.

Chińskie miasto Chongqing było gospodarzem I Mistrzostw Świata w para siatkówce plażowej. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: Polska I, Polska II, Australia, Indie, Łotwa i Słowacja. W drużynie Polska I wystąpiło trzech siatkarzy elbląskiego Ataku: Rafał Wojtowicz, Artur Wąsowicz i Dariusz Cegiełka. Elblążanie z Chin wrócą ze złotymi medalami.

Polacy byli uważani za jednych z faworytów zawodów. I już w fazie grupowali pokonali wszystkich rywali tracąc tylko dwa sety. I były to jedyne dwa sety, które elblążanie oddali rywalom. W półfinale pokonali 2:0 Słowaków do 14 i do 17. W finale na biało-czerwonych czekali Hindusi. Pierwszy set elblążanie wygrali do 15, w drugim „wdeptali rywali w piasek“ tracąc tylko 7 punktów.

Polska II na tych mistrzostwach zajęła 6. miejsce. Srebro wywalczyli Hindusi, brązowy medal przypadł Słowakom.

Para siatkówka plażowa ma szansę być włączona do programu igrzysk paraolimpijskich w Bisbane (Australia) w 2032 r.