UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Czy ten przeciwnik samolotu musi w swej walce z nim kłamać. Ten latający aeroplan nie jest złomem. Produkcja tego typu zaczęła sie w 2009 roku, a egzemplarz elbląski pochodzi z 2012 roku, wyprodukowany w Zakładach Lotniczych na Słowacji i jest na licencji ukraińskiej, a modernizowany był tam w 2017 roku. W lotnictwie sportowym, ale nie tylko, wiek samolotu nie jest równoznaczny z tym jaki zwyczajowo stosuje się wobec samochodów. Ponadto samoloty cywilne w Polsce muszą rokrocznie odświeżać certyfikaty w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Wszystkie dane o samolocie można uzyskać poprzez stronę internetową Departamentu Żeglugi Powietrznej tego Urzędu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    21
    SP ARP.(2022-08-18)
  • @SP ARP. - Ten latający zło m jak się okazało nie miał aktualnych przeglądów w zakresie hałasu, co potwierdziło pismo z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ludzie piszcie i zgłaszajcie, jakiś wariat latał nad dachem i stwarzał ogromne niebezpieczeństwo, już rok czasu jak urząd potwierdził, że popełniono przestępstwo a uwaga areoklub nie jest w stanie wskazać do kogo należał samolot, gdyż był na, zagranicznych numerach. Dopuszczają wariant do lotów, następnym razem nagram i tu wrzucę to się przekonacie.
  • Bardzo interesuje mnie ta sprawa. Ogromnie mnie irytuje ten samolot. Gdzie można znaleźć to pismo z Urzędu Lotnictwa Cywilnego? Ostatnie, które widziałem jest w rejestrze petycji, ale tam urząd twierdzi, że wszystko jest w porządku. Jeżeli jest rzeczywiście takie pismo, że samolot nie ma aktualnych przeglądów, to trzeba działać. A ten weekendowy samolot ma numery HA-YDN. Każde dziecko znajdzie to w Internecie.
  • @SP ARP. - Ale prawda jest taka że w każdy weekend ten złom pierdzi na Elblągiem. Czy on nie może latać w mniej zaludnionym obszarze ? są pola i lasy wokół Eg, A to cały czas hałasuje, chcesz posiedzieć na balkonie a to pierdzi przez pół dnia. Ja rozumiem że biznes, że hobby... ale to widzę że wkurza coraz więcej osób. Może trzeba wymienić ten sprzęt na coś mniej hałaśliwego lub zmienić rejon lotów.
  • @nwo - Zgadza się. To nie jest normalne, że od chyba 6 lat ten samolot hałasuje w każdy weekend od wiosny do jesieni. Ja winię tutaj nie tego właściciela samolotu, tylko władze miasta, że pozwalają na to. Ten przedsiębiorca ma wszystkie zgody więc działa i zarabia pieniądze. Ale nie może to być kosztem mieszkańców. Istnieje też pismo z ULC, w którym jest wyraźnie napisane, że to Prezydent miasta jest władny, żeby taki proceder zatrzymać. Na ale nasz Pan Prezydent tego nie robi, pomimo skarg i protestów mieszkańców. Pozostaje chyba tylko droga sądowa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    5
    pracujący(2022-08-22)
Reklama