Kacper Lewalski rekordzistą Polski

Elbląg, Kacper Lewalski
Kacper Lewalski (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Arenie Toruń elblążanin Kacper Lewalski ustanowił nowy rekord Polski do lat 20 w biegu na 600 m. To obecnie najlepszy wynik w Europie w tej kategorii wiekowej.

Kacper Lewalski dystans 600 m na bieżni w hali pokonał w 1 minutę 17 sekund i 84 setne sekundy, bijąc o pół sekundy dotychczasowy rekord Krzysztofa Różnickiego z Lęborka. Zawody odbyły się w sobotę w Toruniu.

Elblążanin ma 19 lat, jest wychowankiem Truso Elbląg i jednym z najbardziej obiecujących młodych lekkoatletów w biegach na średnich dystansach w Polsce. Od tego roku reprezentuje AZS UWM Olsztyn, jego trenerem niezmiennie od lat jest elblążanin Czesław Nagy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kacper Lewalski zajął szóste miejsce w biegu na 800 w mistrzostwach świata do lat 20, zdobył też srebrny medal na tym samym dystansie w mistrzostwach Europy do lat 20, meldując się na mecie tuż za... Krzysztofem Różnickim.