Juniorzy młodsi wygrali w Ełku

Elbląg, Juniorzy młodsi wygrali w Ełku

Podopieczni trenera Obrębskiego pokonali Ronę w Ełku aż 4:0 w kolejnym meczu Ekstraklasy B1 Juniorów Młodszych.

Mecz był wyrównany tylko przez pierwsze 30 minut. W tym czasie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Od 30. minuty Olimpia przejęła inicjatywę strzelając dwa gole. W 41. minucie po strzale z dystansu Marcina Czernisa bramkarz Rony sparował piłkę, do której najszybciej dobiegł Kacper Filipczyk i z bliskiej odległości zdobył gola. Dwie minuty później po zespołowej akcji Jakub Branecki zdobył bramkę na 2:0.
       Druga połowa to zdecydowana przewaga żółto-biało-niebieskich. W 54. minucie po indywidualnej akcji Jakuba Szpakowskiego gospodarzy uratował słupek. Sześć minut później Bartosz Mowczyn po minięciu kilku rywali znalazł się sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak po jego strzale bramki nie oglądaliśmy. W 73. i 86. minucie Jakub Branecki zdobywa dwa gole ustalając tym samym wynik spotkania na 0:4. Należy dodać, że Rona w drugiej części meczu został całkowicie zdominowana i nie potrafiła wypracować sytuacji bramkowej. - Cały zespół zasłużył na wyróżnienie za ambicję, wolę walki i mądrość na boisku - podsumował trener Obrębski.
       Kolejne ligowe starcie w sobotę, 7 września, o godz. 11 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Do Elbląga przyjedzie Jeziorak Iława.

UKS Rona Ełk - ZKS Olimpia Elbląg 0:4
       Kacper Filipczyk, Jakub Branecki x3

Olimpia: Jakub Kosowski, Wojcich Prokop, Patryk Baranowski, Kacper Filipczyk, Łukasz Sarnowski, Konrad Łabeckii, Kacper Mazurek, Filip Jażwiński, Jakub Szpakowski, Jakub Branecki, Marcin Czernis
       Ponadto zagrali: Bartosz Mowczyn, Mateusz Gójski

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl