Elblążanie grają dalej (Puchar Polski)

Obie elbląskie drużyny, które występują w tegorocznych rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski awansowały do kolejnej rundy rozgrywek. IV ligowa Olimpia uczyniła to bez konieczności rozgrywania spotkania ponieważ jej przeciwnik Syrena Młynary oddała mecz walkowerem.

V ligowa Concordia została sprawcą małej niespodzianki, gdyż wyeliminowała wyżej notowaną Polonię Pasłęk. Na tym etapie WPP do rozgrywek dołączyły zespoły czwartej ligi, z których część już zdążyła się pożegnać z Pucharem Polski.

Nie grali, a awansowali
     Olimpii nie dane było na boisku udowodnić swej wyższości nad Syreną Młynary. Stało się tak dlatego, że stadion w Młynarach nie został dopuszczony do meczu przez policję, która wydała negatywną opinię o możliwości rozegrania na tym obiekcie meczu z Olimpią Elbląg. Takie postawienie sprawy wymusiło na działaczach Syreny wycofanie drużyny z rozgrywek. Swoją drogą można postawić pytanie - ile stadionów w naszym województwie spełniłoby wymogi bezpieczeństwa stawiane przez policję, gdyby oko stróżów prawa potraktowało je z podobną surowością, jak stadion Syreny?

Sprawili niespodziankę
     Inny elbląski zespół – Concordia, w przeciwieństwie do Olimpii zagrał - i to zagrał z sukcesem. Za taki trzeba bowiem uznać wyeliminowanie przez elblążan IV-ligowej Polonii Pasłęk. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, bramki padały dopiero w drugiej połowie. Najpierw trafił dla Concordii Bykowski w 69. minucie spotkania, ale na 1:1 z rzutu karnego 3 minuty później wyrównał Augustyńczyk. Kiedy mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że konieczne będzie rozegranie dogrywki na wynik meczu na 2:1 ustalił Wiśniewski. Tym samym doszło do małej niespodzianki i z Pucharem Polski pożegnała się faworyzowana pasłęcka Polonia.
     Inne, obok Polonii Pasłęk, drużyny IV ligi, które zakończyły swoją tegoroczną przygodę z „Turniejem Tysiąca Drużyn” jak zwykło się mawiać o rozgrywkach Pucharu Polski, to: Sokół Ostróda, Warmiak Łukta, Orlęta Reszel, Rominta Gołdap i Motor Lubawa.

Pary i komplet wyników meczy V rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski (pogrubionym drukiem drużyny, które awansowały):
     Syrena Młynary - Olimpia Elbląg 0:3 (walkower), Concordia Elbląg - Polonia Pasłęk 2:1, LZS Lubomino/Wilczkowo - DKS Dobre Miasto 0:2 (po dogrywce), Czarni Rudzienice - Sokół Ostróda 2:1, GKS Stawiguda - Warmiak Łukta 4:2, Orzeł Janowiec Kościelny - Start Nidzica 1:2, Węgoria Węgorzewo - Granica Kętrzyn 0:3, Płomień Ełk - Orlęta Reszel 6:2, Salęt Boże - Mrągowia Mrągowo 1:1(po dogrywce) 6:7 (po rzutach karnych), Czarni Olecko - Mazur Ełk 2:2 (po dogrywce) 3:5 (po rzutach karnych), MKS Korsze - Rominta Gołdap 4:0, Zamek Kurzętnik - Motor Lubawa 2:0, Ewingi Zalewo - Start Działdowo 1:3 (po dogrywce), Tęcza Biskupiec - Victoria Bartoszyce 0:1, Tęcza Miłomłyn : OKS 1945 Olsztyn : przełożony na 5 października, Huragan Morąg – wolny los.