Druga przegrana Silvantu

Elbląg, Druga przegrana Silvantu

Piłkarze ręczni Silvantu ponieśli drugą porażkę w sezonie. Po przegranej z SMS ZPRP II Kwidzyn 30:35, elblążanie spadli na trzecie miejsce w II-ligowej tabeli i nieco skomplikowali sobie ścieżkę do awansu. Zobacz zdjęcia z meczu.

W poprzedni weekend szczypiorniści Silvantu dość niespodziewanie przegrali w Gdańsku z SPR Wybrzeżem I i wydawało się, że będzie to pierwsza i zarazem ostatnia porażka zespołu, którego celem jest awans do I ligi. Niestety słabszą dyspozycję elblążan wykorzystał kolejny młody zespół SMS ZPRP II Kwidzyn, który wygrywająca w Elblągu, zepchnął naszą drużynę do trzecie miejsce w II-ligowej tabeli.

Wynik spotkania otworzył Michał Ściesiński i jak się później okazało było to pierwsze ale i też ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym pojedynku. W 3. minucie, po golu Kacpra Sparzaka, było 2:2, potem elblążanie musieli gonić wynik. Przez kilka kolejnych minut bramki padały raz z jednej, raz z drugiej strony. Od 10. minuty elblążanie zanotowali przestój, nie byli skuteczni w ataku, zmarnowali także rut karny, a rywal odskoczył na cztery bramki (10:6). W kolejnych akcjach gra znów się wyrównała, miejscowym bardzo trudno było zniwelować dystans i przez całą pierwszą połowę zdołali tylko raz zdobyć dwie bramki z rzędu. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 15:19.

Zaraz po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i elblążanie byli coraz bliżej pierwszej przegranej we własnej hali. W 36. minucie nastąpił jednak zryw miejscowych, do siatki trafił Mikołaj Solecki, Norman Robak, Adam Nowakowski, a chwilę później gola kontaktowego zdobył Mateusz Bąkowski. W 38. minucie było 21:22. Zawodnicy Silvantu byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu, jednak wciąż byli o krok za kwidzynianami. W 47. minucie było 25:26 i końcowy wynik był sprawą otwartą. Niestety podopieczni Damiana Malandy i Mikołaja Kupca nie poszli za ciosem, zanotowali kolejny przestój i stracili aż pięć bramek z rzędu. Brak skuteczności pogrzebał szansę elblążan na powrót na zwycięską ścieżkę. Do końca meczu Silvant nie zdołał zminimalizować strat i przegrał z SMS ZPRP II Kwidzyn 30:35.

Silvant Handball Elbląg - SMS ZPRP II Kwidzyn 30:35 (15:19)

Silvant: Szaro, Plak - Ściesiński 6, Laskowski 4, Sparzak 3, Nowakowski 3, Spicha 3, Załuski 3, Bąkowski 2, Solecki 2, Heyda 1, Robak 1, Błaszkiewicz 1, Kurowski 1, Lewandowski.

Zobacz tabelę i terminarz II ligi

Rok 2023 elblążanie zakończyli na 3. miejscu w II-ligowej tabeli, a do rywalizacji powrócą w drugi weekend lutego.