Ciężarowcy otarli się o podium

Elbląg, Ciężarowcy otarli się o podium
(fot. pixabay.com)

Dwaj elbląscy zawodnicy – Dominik Rajkowski i Tomasz Talewicz z LUKS Meyer – zajęli czwarte miejsca w mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w weekend w Ciechanowie.

25-letni Dominik Rajkowski startował w kategorii wagowej do 89 kg. W rwaniu uzyskał 128 kg, paląc dwie próby na 132 kg. W podrzucie podniósł 167 kg, paląc dwie próby na 175 kg, ale mimo to zajął w tej konkurencji drugie miejsce. W sumie z wynikiem 295 kg w dwuboju zajął czwarte miejsce. Mistrzem Polski w tej kategorii wagowej został Patryk Barański z LKS Dobroszyce.

Drugi z reprezentantów elbląskiego klubu - 20-letni Tomasz Talewicz - startował w kategorii plus 109 kg. W rwaniu uzyskał 151 kg, w podrzucie - 183 kg, co w dwuboju dało mu czwarte miejsce. Mistrzem Polski w tej kategorii wagowej został Arkadiusz Michalski z KS Budowlani Opole.

Powyższe wyniki sprawiły, że w klasyfikacji klubowej LUKS Meyer Elbląg zajął w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów 22. Miejsce na 39 klubów.