UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Tylko dziwnym trafem większość tych uczniów potem leci do kościoła brać ślub. ot hipokryzja
  • Jakie śluby??? Sam od 20stu lat żyję z moją partnerką i razem wychowujemy dziecko od 10 lat, nasze dziecko. Nie ma zadnej róznicy ze ślubem czy bez. Oczywiscie miało chrzest oraz pierwszą komunię ale od teraz samo będzie decydować czy chodzić czy nie chodzić do kościoła.
  • I niewielki procencik zadeklaruje chęć bycia pochowanym BEZ księdza. Do tego dochodzą chrzty, bierzmowania, I komunie..... Poza tym jakby ogłoszono że za tydzień koniec świata.... kościoły pełne
  • Koscioły pełne to były za komuny. Za dekadę, dwie będą puste z takim PiSowskim kosciołem.
  • konkubinat, kocia łapa, taki bezideowy związek, mogę z domu wyjść i nie wrócić, żadnych hamulców, zobowiązań... może to i dobre...
  • Dokładnie, popieram. Ja również nie mam ślubu, żadnego i żyję tak 24 lata i UWAGA łączy nas po prostu miłość, a papier nie jest nam do niczego potrzebny.... Nie rozumiem również skąd osoba wyżej ma informacje, że ludzie biorą śluby kościelne... Bo wg statystyk śluby kościelne spadają i z roku na rok coraz mniej osób bierze taki ślub.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    6
    Ewelinnna46(2023-04-13)
  • Oczywiście, bo każdy kto wziął ślub wcale się nie zdradza, nie rozwodzi i żyją długo i szczęśliwie hahaha dobre
  • "Tylko dziwnym trafem większość tych uczniów potem leci do kościoła brać ślub. ot hipokryzja" Mylisz hipokryzję z brakiem siły by oprzeć się twardej presji społecznej wyznawców miłości bliźniego i nakazu nadstawiania drugiego policzka, co właśnie tym postem uczyniłąś/eś.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    9
    GłębokaMyśl(2023-04-13)
  • "konkubinat, kocia łapa, taki bezideowy związek, mogę z domu wyjść i nie wrócić, żadnych hamulców, zobowiązań... może to i dobre... " Słusznie prawisz, nie ma papieru potwierdzonego urzędowo, nie ma bliskości, szacunku, wierności, oddania ani miłości, a gdy tylko pojawi się kwitek z okrągłymi pieczątkami to z miejsca jest tak jak być powinno. Otóż możesz wyjść z domu kiedy chcesz, żadnych hamulców... ? ! ! ! i dlatego pozostajesz z drugą osobą, że personel naziemny klepnął twój związek z drugą osobą i ogłosił to gościom weselnym w kościele... ? ! To dlatego biedni katolicy nie potrafią zrozumieć LGBTów. Im personele naziemne kwitka nie wydadzą... Zaś w zdrowym heteryckim związku kobiety i mężczyzny po jakich tam pięciu latach jak pozostała już tylko nienawiść pomimo personelowego kwitka z okrągłym stempelkiem to dla idei mają się torturować do końca życia w nadziei, że któregoś dnia im to zobojętnieje i będą mogli umrzeć przegrani do bólu i nieszczęśliwi, ale wierni swej przysiędze i jej poronionej idei. zAment.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    8
    GłębokaMyśl(2023-04-13)
  • Ślubu nie weźmie ale chrzest i pierwszą komunię urządzi...
  • i nic ci do tego
  • @GłębokaMyśl - Mylisz się. W wielu instytucjach i organizacjach są różnego rodzaju ślubowania, przyrzeczenia itd. Nawet u pierwszoklasistów, nawet komuniści wymyslili ślub cywilny. Wojsko, policja, lekarze, prawnicy..... Wyzwala to w człowieku rodzaj odpowiedzialności, umiejętności pewnych kompromisów, przynależności. To jest też element odróżniający nas od zwierząt. Nie tylko prokreacja i prymitywny popęd. Ja osobiście czuję się z tym bardzo dobrze. Czuję się kimś lepszym.
  • @Ewelinnna46 - Twoja sprawa ale chwalić się to nie ma czym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    4
    lulek44(2023-04-13)
  • a co dziecku odmówisz??? Presja babć tobi swoje, po chrzcie i komuni dorosłe dziecko samo bedzie wiedzieć czy chodzić czy nie do kościoła... Wiara jest indywidualną cechą a nie zbiorową...
  • Hipokryta, a co głupio było odmówić czy babcie kazały?
  • @Red - A Tobie kto kazał jak dzieckiem byłeś??? Przecież dzieci na komunii mają zero pojecia w co wierzyć. Tak czy siak jest to przymus jak nie babć to całego środowiska. Jak dziecko nie pójdzie w klasie to trędowaty wtedy jest jakiś.
  • Myślisz że papierek z usc sprawi że będzie odwrotnie? Potem tylko rozwody.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    Art :)(2023-04-13)
  • Z małżeństwa też można wyjść… papierek nic nie znaczy tylko miłość i szacunek, a to bez papierka czy z papierkiem najważniejsze
  • Może i trędowaty, ale WOLNY przecież stale walczycie o WOLNOŚĆ to co się jej wstydzicie!
  • grzeszników pełne. Wiesz, indianie jak nie padał deszcz, to tańczyli, tupali i ich bóg sprawiał, że deszcz w końcu padał. Może ich bóg być dobry, abo nawet lepszy od innych.
  • @GłębokaMyśl - A to jest właśnie głęboka myśl i szacunek dla innych, . którzy mają swoje zdanie. Ja szanuje Twoje zdanie ale pozwól mi i nie narzucaj swojej narracji
Reklama