UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • "Moim zdaniem, sztuka powinna dążyć do doskonałości i jeśli abstrakcja ma zasłaniać brak umiejętności technicznych artysty, to dla mnie nie jest to sztuka. " - kim jest ten Pan i jakie ma kompetencje, aby oceniać umiejętności "techniczne" czy artystyczne artystów biorących udział w Biennale. Przypomnę tylko, że część z nich to najwybitniejsi polscy artyści XX wieku - zarzucać im braki umiejętności to szczyt ignorancji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    26
    4
    Forma(2022-12-11)
  • @Forma - "Artyści" uznani za najwybitniejszych przez innych, równie "wybitnych". Kołeczko wzajemnej adoracji. Lenie, którzy tworzą byle co, byle się nie napracować, jak najszybciej i bez wysiłku natrzepać kasy za projekt, na miarę umiejętności przedszkolaka.
  • Tak, np. Abakanowicz czy Kobro. Popłynął Zachariasz, popłynął...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Błoto(2022-12-11)
  • @Błoto - Nie poplynal. Tylko kolega z drugiego komentarza ma racje. Artysci i krytycy to ludzie z kolka wzajemnej adoracji. Tworzacy swobie miejsce na uzewnetrznienie wlasnego snobizmu. Mowil o tym Krzysztof Maj w zwiazku z literatura i to samo zjawisko dotyczy innych artystow. Kim jest pan zachariasz? Otoz jest to ktos kto rysuje cale zycie, ktos kto potrafi odroznic czy praca zostala wykonana poprawnie oraz w jakim stylu. Ktos kto wie ze nazywanie niedociagniec wlasnym stylem nie jest stylem a zwyklym brakiem edukacji. Ale co wy zwykli ludzie mozecie o tym wiedziec. Oceniacie sztuke poprzez to czy jest znana oraz poprzez to ile jest warta. A zaden z was nie umie ocenic zdolnosci artysty patrzac na jego szkice.
  • @Skorp - Poza tym jeszcze was zbulwersuje. Sztuka nie musi miec przeslania by byc dobra.
  • @Skorp - ,, ,ktos kto potrafi odroznic czy praca zostala wykonana poprawnie oraz w jakim stylu.... Czyli jesteś krytykiem sztuki i artystą, także chyba nie powinieneś pisać o, ,kółku wzajemnej adoracji"; -)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    błoto(2022-12-12)
  • @błoto - Mam prawo pisac o czym chce. Zabronisz mi? Przynajmniej wiem co pisze. A ty? Krytykujesz innych za krytyke, a jak nie to krytykujesz po prostu. Idz walnij sobie 5 gramow suszonych to przejdzie ci ten jad. Pozdro
  • @Skorp - Panie Zachariaszu, pana samozachwyt i bezczelność przesłania wszystkie pana discopolowe i tandetne elbląskie piekarczyki razem wzięte. Abakanowicz przewraca się ze śmiechu w grobie... Tworzy pan całe życie - wow, a ile pan ma lat - 30? PS Doinformuj się Pan, co to znaczy sztuka abstrakcyjna zanim określi pan tym mianem pierwszą lepszą rzeźbę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    zażenowany(2022-12-13)
Reklama