UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • My Polacy tym się różnimy od rosjan, że szanujemy pamięć o zmarłych, nawet jeśli nie byli oni naszej narodowości. Wymagamy od Ukraińców szacunku dla nekropolii Orląt we Lwowie, od Litwinów opieki nad cmentarzem na Rossie i i innymi, których tam wiele przy prawie każdym kościele parafialnym. Dlatego powinniśmy dbać o miejsca pochówku, które zastaliśmy obejmując tereny po Niemcach. Można z nagrobków zrobić lapidarium ale nie należy ich niszczyć ani tym bardziej używać jako materiał z odzysku jak to bywało w PRL. I jak widać zdarza się też i dzisiaj. Z tych samych powodów jestem przeciwny wszelkim pomysłom rozbiórki cmentarzy poległych żołnierzy armii czerwonej, chociaż zgadzam się że trzeba z nich usunąć wszystkie propagandowe napisy i symbole.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    50
    4
    Ja też tu mieszkam(2022-04-07)
  • @Ja też tu mieszkam - zapytac potomkow czy chca zwrotu nagrobkow czy wogole wolno je dotykac zeby nie bylo tak jak w Jedwabnem ze wstrzymano ekshumacje
  • Nie sądzę aby to był dobry pomysł. Tak wiele szkód już wyrządzono i nie da się zwrócić płyt nagrobnych gdyby ktoś się po nie zgłosił. Lapidarium jest lepszym rozwiązaniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    0
    Ja też tu mieszkam(2022-04-07)
  • @Ja też tu mieszkam - Czasami ktoś nie lubi danego narodu i często nagłaśnia to publicznie. No cóż nawet w najgłupszych amerykańskich filmach któryś z bohaterów zawsze klepnie ten banał, że żyjemy w wolnym kraju. Jednak są pewne zasady i to te nieśmiertelne jak ORTOGRAFIA !. Stąd bez względu na nasz stosunek do jakiegoś narodu, jego nazwę piszemy z dużej litery. Dotyczy to w takim samym względzie państwa o nazwie Rosja, a więc jego mieszkańcy to Rosjanie i Rosjanki. !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Lukkusz(2022-04-07)
Reklama